کد خبر 1007286
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
لبنان |جزئیات دیدار دوساعته جبران باسیل با حریری

جبران باسیل و سعد حریری در دیداری که دیروز با یکدیگر داشتند در خصوص تشکیل کابینه جدید لبنان صحبت کردند.

به گزارش مشرق، روزنامه الاخبار به نقل از منابع آگاه نوشت: در دیدار میان سعد حریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان و جبران باسیل وزیر خارجه این کشور یخ هردوی آنها آب شد. در این دیدار٬ باسیل با حالت سرزنش از دلایل استعفای ناگهانی حریری پرسید و نخست‌وزیر مستعفی لبنان نیز در پاسخ اظهار کرد که دیگر قادر به تحمل فشارها نبود.

بیشتر بخوانید:

این منابع تاکید کردند که در طول این نشست٬ به نظر نمی‌رسید که حریری با حضور باسیل در دولت لبنان مشکلی داشته باشد. به گفته این منابع مبنای بحث آنها این بود که دولت جدید چه دولت تکنوکرات باشد چه دولت اکثریت سیاسی و یا یک دولت تکنوسیاسی٬ باید معیارهای یکنواختی بر روی همه مولفه‌ها پیاده کند.در این میان حریری اظهار داشت که به ابقا در سمت نخست وزیری دل نبسته و باسیل نیز خاطرنشان کرد که در دولت قبلی علاقه‌ای به وزیر شدن نداشت.

اما منابع دیگری به الاخبار گزارش دادند: در این جلسه که بیش از دوساعت طول کشید٬ دو طرف شروط متقابلی را مطرح کرده و به دلیل عدم وجود نقطه مشترک به توافق نرسیدند؛ چرا که حریری به بهانه کاهش فشار افکار عمومی٬اصرار بر تشکیل دولت تکنوکرات و بدون حضور قطب‌های سیاسی داشت. به عبارت دیگر منظور سعد حریری این بود که باسیل از دولت دور بماند و حزب‌الله به کل از آن کنار برود.

منابع اعلام کردند که خلاصه نشست میان باسیل و حریری این بود که میشل‌عون رئیس جمهور لبنان و سعد حریری هریک به دنبال این هستند که ابتکار عمل تشکیل کابینه را خودشان به دست بگیرند و در این میان باسیل فهمید که حریری می‌خواهد بر همان راه‌حل خود یعنی طرح اصلاحات اقتصادی باقی بماند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس