مجلس نمایه

رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عدم رعایت بخشنامه اقامه نماز در پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی، گفت: مجلس به این مسئله ورود پیدا کرده و به سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها تذکرات لازم داده می‌شود.

به گزارش مشرق، محمدرضا رضایی کوچی در واکنش به رعایت نکردن بخشنامه رعایت اوقات شرعی اقامه نماز مسافران و احترام به شعائر اسلامی توسط شرکت هواپیمایی داخلی، اظهار کرد:‌ کمیسیون عمران مجلس همواره روی رعایت اوقات شرعی نماز مسافران توسط ایرلاین‌ها تاکید کرده و انتظار داریم شرکت‌های هواپیمایی همکاری‌های لازم را برای ادای فریضه نماز مسافران انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: ایرلاین‌ها باید زمان و شرایط پرواز را به گونه‌ای تنظیم کنند تا مسافران بتوانند نماز خود را بخوانند، چراکه در داخل  هواپیما امکانات محدود است و امکان قرائت نماز نیست.

وی با تاکید بر این‌که حق هر مسافری است که در کشور اسلامی این مسائل رعایت شود، تصریح کرد:  ایرلاین‌ها باید ساعت پروازی خود را برای ادای فریضه نماز تنظیم کنند و در این رابطه به آنها تذکرات لازم را خواهیم داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که سازمان هواپیمایی به‌عنوان متولی پروازها باید نظارت کافی را در این زمینه داشته باشد، گفت: به سازمان هواپیمایی درباره همزمانی ساعت پرواز و اذان تکرات جدی را می‌دهیم، ضمن این‌که با ایرلاین‌ها در صورت تخطی از بخشنامه‌ها از طریق قانونی برخورد خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس