بازسازی خیابان‌های اصلی لبنان توسط ارتش

در چهاردهمین روز تظاهرات لبنان و پس از استعفای نخست‌وزیر این کشور، ارتش تمام مسیرهای اصلی را باز کرد و زندگی مردم این کشور به روند طبیعی بازگشت.

به گزارش مشرق، تظاهرات مردم لبنان در اعتراض به برخی مسایل اقتصادی از جمله تعیین مالیات بر تماس‌های رایگان مانند تماس با «واتساپ» امروز (چهارشنبه) وارد چهاردهمین روز خود شد.

بیشتر بخوانید:

استعفای حریری چگونه بر بحران داخلی لبنان تاثیر می‌گذارد

رئیس‌جمهور لبنان استعفای حریری را پذیرفت

«سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان دیروز استعفای خود را تقدیم «میشل عون» رئیس‌جمهور کرد و عون امروز استعفای وی را پذیرفت.

ارتش لبنان امروز با صدور بیانیه‌ای از معترضان خواست مسیرها را بازگشایی کند تا زندگی عادی مردم از سر گرفته شود؛ ارتش برای این موضوع وارد عمل شد و بالاخره امروز تمام مسیرهای اصلی لبنان باز شد.

وبگاه «لبنان ۲۴» در این زمینه گزارش داد، در بیروت ارتش لبنان اتوبان «جل الدیب-المتن» (در شمال بیروت) را در دو بخش شرقی-غربی بازگشایی کرد. ارتش پس از مذاکره و گفت‌وگو با معترضان دو پل جل‌الدیب را باز کرد و با برداشتن موانع از المتن، زندگی به حالت طبیعی بازگشت.

در طرابلس (شمال لبنان) نیز نیروهای امنیتی و ارتش با معترضان به توافق رسیدند و بیشتر مسیرها به استثنای مسیر اصلی در «البداوی» و راه‌های منتهی به میدان «النور» باز شد.

همچنین اتوبان بین‌المللی که طرابلس را به بیروت متصل می‌کند، بازگشایی شد. از دیگر مکان‌های باز شده در طرابلس مسیری بود که «الضنیه» را به این شهر بزرگ در شمال لبنان متصل می‌کند.

در «البترون» (شمال لبنان) معترضان چادرهای خود را از دو طرف بزرگراه زیر پی «المستشفی«» جمع کردند و این بزرگراه باز شد.
در «البقاع» (واقع در مرکز لبنان) بلدزرها سنگ‌ها و موانع خاکی را از مسیرهای اصلی در «سعد نایل»، «تعلبایا»، «قب الیاس» و تقاطع «جدیتا العالی» و امثال آن جمع‌آوری کردند .

در صیدا (جنوب لبنان) معترضان در میدان «ایلیا» مسیرها را باز اما اعلام کردند، آنها منتظر تشکیل دولتی می‌شوند که چشم‌اندازهایشان را محقق کند و اگر این مسأله محقق نشود دوباره به بستن مسیرها می‌پردازند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس