کد خبر 1004739
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
ساندویچ‌هایی با پوشش مشکوک در لبنان

بعد از گذشت بیش از یک هفته از آغاز تحرکات معترضان لبنانی خشمگین به فساد، حقایقی درباره منابع مالی مشکوک برملا می‌شود که درصدد موج سواری و بهره برداری از اعتراضات برای اهداف خود هستند.

به گزارش مشرق به نقل از سایت خبری العهد، این حقایق نشان می دهد که برخی منابع مالی مشکوک وارد عمل شده است تا از تحرکات در خیابان ها سوء استفاده کرده و آن را به سمت و سوی سیاسی مورد نظر خود برای رسیدن به اهدافشان سوق دهند.

"داوطلب شدن" برای حمایت از "کودتای" فتنه انگیز تحت رهبری حزب "نیروهای لبنانی" به ریاست سمیر جعجع تحت عنوان به اصطلاح "انقلاب" علیه پیمان سیاسی بسته شده و دولت در لبنان تصادفی نیست.

منابع مالی متعددی وجود دارد که سایت خبری العهد آنها را برملا کرده است. مهمترین این منابع مالی سفارتخانه های امارات و عربستان در لبنان هستند.

بیشتر بخوانید:

آغاز اجرای طرح امنیتی در لبنان

سناریوی غرب در فضای ملتهب لبنان

در این راستا، برخی اطلاعات خاص سایت العهد حاکی است که سفارت امارات در لبنان دستی در صحنه گردانی اتفاقاتی دارد که ما در صفحات تلویزیون شاهد آن هستیم. یک نماینده ویژه از سفارت امارات در بیروت در اتاق رهبری "تحرکات" کودتاگرانه وابسته به حزب نیروهای لبنانی حضور دارند و عملیات بیروت را هماهنگ می کند. علاوه بر این، دو نماینده نیز با برخی عناصر در دو منطقه جبل و ساحل در خیابانها هماهنگی می کنند.

در زمینه هزینه های لجستیکی و رسانه ای، برخی منابع به سایت العهد گفتند: سفارت امارات همه هزینه های لجستیکی از وسایل نقلیه و سیستم های صوتی و بلندگوها و پرچم های لبنان گرفته تا سرویس های بهداشتی و وعده های غذایی آماده و آب آشامیدنی را تقبل کرده است. ۱۰۰ دلار نیز برای هر کسی که روزانه در خیابانها برای بستن آنها حاضر شود، پرداخت می شود. ۱۵۰ دلار نیز به هر پسر یا دختر جوانی پرداخت می شود که شب را در داخل چادرها یا خارج از آن در خیابانها سپری می کند.

 ساندویچ‌هایی با پوشش مشکوک با شعار انقلاب ما را دور هم جمع می‌کند، در میان تظاهرکنندگان توزیع می‌شود                                                                            

برخی تظاهرکنندگان اتفاقاتی را دیده اند که باعث شک و تردید آنها و و کنار کشیدنشان از تحرکات در خیابانها و میادین شده است. این تظاهرکنندگان گوشه ای از این اتفاقات را به ما منتقل کرده اند که بارزترین آنها، رسیدن به طور منظم و ثابت غذای گرم در بسته بندی های منظم با درج شعارهای مشخصی بر روی آن به تعدادی از تظاهرکنندگان بوده است. یعنی جاده ها و خیابان هایی که به روی شهروندان لبنانی در سراسر کشور بسته می شود و از دسترسی آنها به مایحتاج ضروری از دکتر و دارو گرفته تا سوخت و نظایر آن جلوگیری می شود، به روی کامیونت و کامیون های مشخصی برای پشتیبانی لجستیکی باز می شود تا منحصرا به دست تظاهرکنندگان برسد.

تظاهرکنندگانی که از حضور در میادین و تجمع ها کنار کشیده اند، از نگرانی خود برای "موج سواری" تحرکات از سوی سرمایه داران مشهور و تبدیل آن به بستری برای حمایت از سیاستمداران مشخصی از سمیر جعجع گرفته تا سامی الجمیل و نظایر آنها صحبت می کنند.

پول های زیادی در میادین و خیابان های شاهد تظاهرات پرداخت می شود و سوالات زیادی را مطرح می کند. مثلا درباره هزینه سرویس های بهداشتی موجود در برخی اماکن و تریبون های بزرگ نصب شده و گروههای موسیقی که برای چندین ساعت کار تشویق مردم برای باقی ماندن در خیابانها را ادامه می دهند.

امارات در میدان اقدامات تحریک آمیز مشکوک تنها نیست. درحالی که امارات هزینه های پخش مستقیم و حقوق کارمندان و خبرنگاران شبکه هایی را که تحولات را در قالب "یک انقلاب" پوشش می دهند، تقبل کرده است، شبکه تلویزیونی " MTV " نیز از طریق میشل المر رئیس هیئت مدیره آن خواهان افزایش این پرداخت ها شده است و وعده پرداخت پول بیشتر از سوی سفارت امارات داده شده است و همچنین از سوی سفارت عربستان وعده داده شده است تا برای پاک کردن پرونده قضایی میشل المر خصوصا پرونده جاسوسی تلاش کند و به وی در زمینه اختلاف قضایی و شکایت های مطرح شده علیه او از سوی پدر و برادرانش کمک کند.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی " LBC " زیر فشار سفارت عربستان و همان مشوق های مالی از سوی سفارت امارات قرار گرفته است. پیر الضاهر به اطلاع سفارتخانه های امارات و عربستان رسانده است که به "انقلاب" پیوسته است و به طور کامل آن را پوشش می دهد و از آن حمایت می کند؛ اما با اندکی وجه تمایز کاری از شبکه های تلویزیونی آن "MTV" و "الجدید". هدف الضاهر از این کار این است که می خواهد برخی خطوط تماس را هر چند اندک با برخی نیروهای جریان گروه هشت مارس (حزب الله و هم پیمانانش) باز نگه دارد .

اما این هدف الضاهر را باز نمی دارد که دست به ترویج و تبلیغ به نفع تحرکات کودتاگرانه تحت هدایت دو سفارتخانه امارات و عربستان نزند. این دو سفارتخانه هریک به شیوه خاص خودش این کار را انجام می‌دهد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  20 4
  فتنه اسرائیل و ثروتمندان صهیون هست که از ترس برای نابودی می‌خواهند لبنان را مشغول امورات فرعی کنند تا بلکه خود نفسی بکشند در تار عنکبوتشان.
 • مهدی IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  8 21
  امارات و عربستان به مرحله خوددُوشی رسیده اند!!! بنظرم حدودا بعد سفر حریری به امارت این فتنه راه افتاده!
 • IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  11 14
  ضد انقلاب ایرانی خارج نشین این یعنی کیک و ساندیس ببینید و حیا کنید هر چه لایق خودتان و همدستانتان است به ایران نسبت می دهید مرگ بر ضد انقلاب مرگ بر فتنه گر
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  4 2
  ...علم بالقلم علم ال انسان مالم یعلم...
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  36 1
  اعتراضات در لبنان از امریکا و اسرائیل و عربستان آب میخوره اعتراضات در عراق از امریکا و اسرائیل و عربستان آب میخوره اعتراضات در سوریه از امریکا و اسرائیل و عربستان آب میخوره اعتراضات در ایران از امریکا و اسرائیل و عربستان آب میخوره وگرنه همه چیز در تمام این کشورها گل و بلبله
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  5 13
  چرا باید حزب الله را در لبنان و حشد شعبی را در عراق سرگرم کنند ؟ مطمعنن اتفاقاتی در حال وقوع هست و برای کم رنگ کردن ان این شورش هارا به وجود اوردند حتی سوریه هم را سر گرم ترکیه کردند یا شاید هم میخواهند توجه را از سوریه بردارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس