آمریکا

شمار بسیاری از زنان در جامعه آمریکا بر این باورند که خشونت‌های تسلیحاتی و هزینه‌های سنگین مراقبت‌های پزشکی از جمله مشکلات جدی در کشورشان است.

به گزارش مشرق، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که مراقبت‌های پزشکی و تبعیض جنسیتی از مهم‌ترین موضوعاتی هستند که زنان در جامعه آمریکا در مورد  آن‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده مسائلی که اکثر زنان در جامعه آمریکا آن‌ها را به عنوان مشکلات بزرگ و جدی قلمداد می‌کنند هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی ۷۷ درصد، خشونت‌های تسلیحاتی ۶۷ درصد، جرایم خشونت آمیز ۵۹ درصد و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی با کیفیت ۵۳ درصد هستند.

بیشتر بخوانید:

بیشتر سیاه پوستان آمریکایی خواستار استیضاح ترامپ هستند

خشونت خانگی همچنان مشکلی جدی در جامعه آمریکا

نسخه اصلی غرب وحشی در آمریکا +آمار

آمریکا؛ ناامن‌ترین جای زندگی برای زنان

با توجه به نتایج بدست آمده در این نظرسنجی شمار قابل توجهی از زنان معتقدند که موضوعاتی مانند تروریسم ۵۰ درصد، تبعیض نژاد ۴۶ درصد، آزار جنسی ۴۲ درصد، مراقبت از کودکان با هزینه‌های مناسب ۴۰ درصد از جمله مشکلات مهم و جدی در جامعه آمریکا هستند.

هنگامی که از زنان سئوال شد چه مسائلی بزرگ‌ترین مشکلات زنان امروز در جامعه آمریکا است، ۳۸ درصد گفته اند که ایجاد تعادل میان زندگی شغلی و خانوداه، ۲۴ درصد تبعیض نژاد در دستمزدها را مطرح کردند و ۲۰ درصد آزار و اذیت و رفتارهای ناعادلانه را بیان کردند.‌
 
به گزلرش ای بی سی نیوز، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از زنان تبعیض نژاد را تجربه کرده اند و یا به دلیل جنسیتشان با رفتاری ناعادلانه‌ای در جامعه رو به رو شده اند.

این نظرسنجی توسط شرکت National Geographic و شرکت تحقیقاتی Ipsos انجام شده است. در این نظرسنجی ۱۱۰۱۴ زن از سنین ۱۸ سال و بالاتر مورد مصاحبه قرار گرفتند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
    0 0
    نه نه نه نه امریکا کدخدای ماست ما زبان دنیا رو بلدیم، ما میخواهیم با دنیا تعامل کنیم.. ( تسلیم شویم)

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس