کد خبر 1004137
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
«عادل عبدالمهدی» وارد عربستان شد

نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای با بیان اینکه امروز پنج شنبه پیام مهمی برای ملت عراق درباره اصلاحات فوری خواهد داشت،از ایجاد تغییراتی در کابینه فراتر از سهمیه بندی قدرت خبر داد.

به گزارش مشرق، عادل عبدالمهدی با بیان اینکه برخی اقدامات فوری و اصلاحات مهم در ساختار دولت در دستور کار قرار گرفته است،افزود: به محض تشکیل جلسه پارلمان در هفته آینده، تغییراتی در سطح کابینه – فارق از مفاهیم سهمیه بندی احزاب– و بر مبنای شایستگی و استقلال وزرا و مشارکت بیش از پیش جوانان صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

جزئیات دیدار وزیر دفاع آمریکا و عبدالمهدی

نخست وزیر عراق افزود: دولت بر اهمیت تشکیل (دیوان مرکزی ویژه مبارزه با فساد) توسط دیوان عالی قضاء به منظور محاکمه مفسدان تأکید کرده و ضرورت مطلع کردن افکار عمومی را از پرونده های فساد به خصوص سرقت بودجه های تخصیص یافته برای پروژه های حیاتی مثل بیمارستان ها، مدارس، خیابان ها، پل ها، سدها و سایر پروژه هایی که متضمن ایجاد فرصت های شغلی فراوان به خصوص برای اقشار ضعیف جامعه هستند، گوشزد می کند. همچنین با همکاری تنگاتنگ قوه مقننه، قانون (از کجا آورده ای) را برای سران حکومت تصویب خواهد کرد. همچنین بر لزوم پرداخت حقوق مقامات و کنترل معامله های پولی به منظور کشف نقدینگی در میان مقامات تأکید کرده است.

وی در ادامه گفت: حقوق و مزایای مقامات حکومتی نیز طوری کاهش خواهد یافت که حداکثر از 10 میلیون دینار در ماه فراتر نرود.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس