یمن (1).jpg

نیروهای مزدور سعودی عملیات گسترده ای را در استان ضالع برای تامین امنیت شهر اشغالی قعطبه انجام دادند اما رزمندگان یمنی با حضور به موقع موفق به دفع حملات شدند.

به گزارش مشرق، صدها تن از نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی عملیاتی را از محور غرب و جنوب غرب شهر «قعطبه» در مرکز استان ضالع با هدف اشغال شهر «الفاخر» علیه رزمندگان یمنی انجام دادند.

نیروهای یمنی مستقر در منطقه با وجود حملات سنگین در منطقه ماندند و پس از درگیری های نفس گیر موفق شدند حملات را به طور کامل دفع کنند و دهها از مزدوران ائتلاف را در این محور کشته و زخمی کنند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، «مسعد البعدانی» فرمانده گروه عملیات اشغال شهر «الفاخر» در جریان درگیری ها با نیروهای یمنی از پای درآمد و به هلاکت رسید.

اعلام الحربی

به گفته این منبع میدانی، زمانی که فرماندهی نیروهای یمنی شمار زیادی از رزمندگان را از مناطق «سلیم و الفاخر» به مناطق شرقی بخش «دمت» و غرب بخش «الحشاء» اعزام کردند، نیروهای ائتلاف فرصت را غنیمت شمردند و به شهر «الفاخر» حمله کردند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروهای ائتلاف  ابتدا از محور منطقه «مریس» و شهر «قعطبه» در شمال و مرکز استان ضالع  در مناطق «الزبیرات و سلیم» نفوذ کردند، گفت: مناطقی که مورد حمله قرار گرفتند در محدوده «قعطبه» و «الفاخر» واقع شده اند.

وی افزود: نیروهای ائتلاف در گام نخست توانستند وارد مناطق شرقی شهر الفاخر شوند و شماری از شهروندان را شهید و زخمی کنند اما رزمندگان یمنی مستقر در محورهای «الحشاء و دمت» به سرعت در شرق الفاخر پیشروی کردند و مزدوران ائتلاف را قیچی کردند.

این منبع میدانی با بیان این که رزمندگان یمنی در ادامه حملات سنگینی را علیه نیروهای مزدور ائتلاف ترتیب دادند، تصریح کرد: دهها تن از مزدوران ائتلاف در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند.

وی با توضیح این که شماری دیگر نیز از مزدوران ائتلاف در جریان فرار از منطقه در کمین گرفتار و متحمل ضربات مهلکی شدند، گفت: نیروهای مزدور درصدد بودند با اشغال کامل شهر «الفاخر»، امنیت شهر «قعطبه» را از محور غرب تامین و فشار را بر رزمندگان یمنی در جنوب بخش دمت و شمال بخش الحشاء چند برابر کنند که ناکام ماندند.

نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی به خوبی می دانند اگر رزمندگان یمنی موفق شوند از محور «الفاخر» پیشروی کنند، شهر قعطبه و مناطق حومه به صورت دومینوار پاکسازی خواهند شد و همین مسئله آنان را به وحشت انداخته است.

اعلام الحربی

با پاکسازی شهر و مناطق حومه قعطبه در نهایت بخش قعطبه به طور کامل پاکسازی می شود و نیروهای ائتلاف در بخش دمت از محور جنوبی تحت فشار قرار خواهند گرفت و همزمان رزمندگان به دروازه های غربی و جنوبی بخش های «الحصین، الشعبی و الضالع» خواهند رسید.

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۴ بخش به نام های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع و قعطبة» دارد؛ حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

به گزارش مشرق، بخش‌های «الشعیب، الحصین، الضالع، جحاف» و مناطقی از بخش های «دمت و الازارق» نقاطی به شمار می آیند که در اشغال نیروهای ائتلاف هستند؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کتترل دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • محمدجواد IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  10 1
  با توجه به اتفاقات اخیروحمله ترکیه به شمال سوریه و...نقش زیرپوستی سعودی_امریکایی و...بخوبی مشخص میشه که میخوادامتیازات جدیدی دریمن بگیره وبه‌اصطلاح بادست‌پر جنگ یمن روخاتمه بده... ازاون انگلهای سعودی غافل نشیم...
 • ehsan IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  24 2
  بهترین دفاع حمله.باید به عمق عربستان حمله شود تا سرگرم خاک خودشون شوند و در یمن همزمان پاکسازی بشه
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  16 1
  ان شاالله به زودی خبرهای خوب تری میرسه، به امید پیروزی های بیشتر یمن.
 • محمد IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  0 31
  جدایی طلبان به منصور هادی پیوستن حوثی ها ازهمین الان قبر خود را بکنند یمن را پس میگیریم!!
  • علیرضا عظیمی IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
   17 0
   سلام 5ساله درگرداب یمن عربستان همراهانشان گرفتارن یمنی قبرهارا کندن منتظر سقوطی هستن
  • منتظر IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
   5 0
   فیک های سعودی همه جا هستن .هنوز سوزش عملیات نصرو من الله برطرف نشده ک داغی دیگر بر پیکره نحس رژیم یهودی سعودی نواخته میشود.مطمئنا با این پیام ها هم کسی فریب شما را نخواهدخورد
  • محمد US ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
   1 0
   بخاطر نبود اتحاد بود ولی الان عین اوایل جنگ متحد شدن
  • حسین IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
   5 0
   زر نزن مزدور پیروزی با انصارالله شک نکن خائن
  • محمد IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
   0 0
   پیروزی با منصور هادیه بشین ببین کی گفتم
 • ایرانی IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  2 0
  سازمان ملل تا به الان یک بار هم غرب به خاطر فروختن سلاح به عربستان محکوم نکرده است باید سازمان ملل در یک کشور بفی طرف مثل سوئد انتخاب شود با قوانین جدید و بی طرف
 • علی اسکندر US ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
  14 0
  دمتان گرم بردران یمنی خداوند باشماست
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
  3 0
  درمورد کردها چون یار امریکا بودند امریکا زود وارد میدان شد و به انکارا فشار اورد نوچه هاشو حفظ کنه با بهانه حفظ جان مردم ولی در مورد یمن چند ساله چیزی نمیگه فقط سلاح میفروشه دموکراسی امریکایی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس