کد خبر 1001867
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
نوبخت نمایه

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اذعان می‌کنیم که مردم در شرایط سختی زندگی می‌کنند و تحت فشارهای اقتصادی هستند.

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت عصر امروز در  آیین کلنگ زنی ۲هزار واحد مسکن محرومین روستایی استان لرستان، اظهار داشت: پس از پرداخت سه هزار میلیارد تومان برای کاهش آلام ناشی از سیل و بازسازی مناطق خسارت دیده بعد از شش ماه وظیفه داشتم که به استان بیایم و بررسی کنم. 

بیشتر بخوانید:

بودجه حقوق کارمندان دولت در سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟

وی افزود: در شرایطی که جهان با اراده یک کشور زورگو تلاش داشت که ملت ما را در سختی قرار دهد و به زعم خودش تنها محل درآمد این کشور که نفت هست را از ما بگیرد. می‌دانید که یک تحریم نفتی سنگینی برای ملت ایران انجام شد و تصورشان این بود که ما دیگر منابعی برای پاسخگویی به مطالبات به حق مردم نداشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد: من با خرسندی عرض می‌کنم غیر از سه هزار میلیارد تومانی که برای این استان و ۱۵ هزار میلیاردی که برای سایر استان‌ها در این شش ماهه اول سال اختصاص داده شد که همچنان ادامه پیدا خواهد کرد ما موفق شدیم امسال بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مختلف عمرانی و زیرساختی این کشور سرمایه‌گذاری کنیم.

وی تصریح کرد: در این شش ماهه ۱۳ هزار میلیارد تومان فقط برای خرید تضمینی گندم پرداخت کردیم و بیش از هشت هزار میلیارد تومان پاداش بازنشستگی انواع کارکنان دولت را پرداخت کردیم و این درشرایطی است که دشمن نادان تصور می‌کرد اگر جلوی نفت به عنوان تنها ممر صادراتی را بگیرد هیچ کاری از پیش نمی‌توانیم ببریم و مردم ایران در مضیقه و سختی قرار می‌گیرند.

نوبخت بیان کرد: اذعان می‌کنیم که مردم در شرایط سختی زندگی می‌کنند و تحت فشارهای اقتصادی هستند  اما آنچه که مد نظر دشمنان بود که ما نتوانیم در این شش ماهه اول این خدمات را عرضه کنیم محقق نشد.

وی گفت:  رئیس جمهور فرانسه سال گذشته به رئیس جمهور ما گفت ترامپ به ما گفته تو زیاد نگران نباش چون تا ۲ یا ۳ ماه در کار ملت ایران تمام است و همه تسلیم می‌شوند اما آنها ملت ایران را نشناخته‌اند؛ مطمئن هستیم که در این مصاف اراده‌ها آنها کوتاه خواهند آمد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس