کد خبر 1001727
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
اکبر عباسی ملکی

اکبر عباسی ملکی، عضو پیشین هیئت مدیره استقلال گفت که جلسه شورای تأمین برای برگزاری سوپرجام سال ۹۷ از پیش تعیین شده بود و صورت جلسه غیر واقعی به CAS ارسال شده است.

به گزارش مشرق، دادگاه CAS چندی پیش رأی نهایی خود را درباره پرونده سوپرجام سال 97 اعلام کرد که بر اساس آن، حکم فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر سه بر صفر شدن نتیجه بازی به سود پرسپولیس و قهرمانی این تیم تأیید شد. پس از این ماجرا، اکبر عباسی ملکی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال از سوی هواداران به عنوان متهم ردیف اول این اتفاق لقب گرفت. کسی که به عنوان نماینده باشگاه استقلال در جلسه شورای تأمین حضور یافت و اعلام کرد که استقلال به دلیل اینکه در اردوی ترکیه حضور دارد، در تاریخ تعیین شده برای بازی سوپرجام شرکت نمی‌کند.

ملکی در رابطه با پرونده CAS و مسائل مربوط به آن صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*  از جلسه مدیران وقت استقلال و پرسپولیس با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان شروع کنیم که ظاهرا درباره سوپرجام تصمیماتی گرفته شد. در این جلسه چه اتفاقی افتاد؟

ما برای موضوع دیگری نزد وزیر ورزش رفته بودیم، اما رضا افتخاری مدیرعامل وقت استقلال به وزیر ورزش گفت که تعداد ملی‌پوشان استقلال در جام جهانی 2018 روسیه 4 بازیکن بوده و فدراسیون اعلام کرده نیاز به 15 روز مرخصی دارند. به خاطر همین مسئله، اردوی ترکیه عقب افتاد. دو نامه به سازمان لیگ نوشتیم و خواستار تعویق زمان سوپرجام شدیم. وزیر پس از شنیدن حرف‌های افتخاری، گفت که کار خوبی کردید، این بازی فایده‌ای برای دو تیم ندارد. سپس به حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس گفت شما هم چنین نامه‌ای به سازمان لیگ ارسال و به همین مطلب (تعویق زمان بازی) اشاره کنید. در این جلسه، من هم حضور داشتم.

* پس چرا گرشاسبی چنین نامه‌ای را از طرف باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ ارسال نکرد؟

وزیر به گرشاسبی جلوی ما دستور داد، مدیرعامل سابق پرسپولیس به وزیر گفت چشم، اما این کار را نکرد.

* گرشاسبی در مصاحبه‌ای گفته که استقلالی‌ها دروغ می‌گویند و وزیر چنین درخواستی نکرده بود.

من، افتخاری و وزیر ورزش در این جلسه بودیم. چطور چنین چیزی گفته است؟

* در رأی دادگاه CAS اشاره شده که 33 نفر از اعضای شورای تأمین شاهد بودند که شما گفته‌اید استقلال در سوپرجام شرکت نمی‌کند. آیا این مسئله را قبول دارید؟

در جلسه‌ای که سه روز قبل از تاریخ برگزاری سوپرجام برگزار شد، 40 نفر حضور داشتند، اما آیا واقعا اعضای شورای تأمین سی‌وسه نفر بودند؟ شورای تأمین دستور جلسات دیگری داشت و تنها اختصاص به سوپرجام نداشت. حتما به آبدارچی آنجا هم گفته بودند بیا برگه جلسه شورای تأمین را امضا کن! همه کسانی که در جلسه شورای تأمین حضور داشتند، می‌دانستند که استقلال در ترکیه به سر می‌برد. ضمن اینکه بلیتی برای دربی فروخته نشده بود، پس چطور شورای تأمین گفت که بازی برگزار شود؟ من می‌خواهم همه حرف‌هایی که در جلسه شورای تأمین زده شد و جایی نگفته‌ام را، اینجا بگویم.

بیشتر بخوانید:

CAS چگونه شکایت استقلال را رد کرد؟

بررسی دقیق رای دادگاه علیه استقلال

جریمه CAS را از جیب مدیران استقلال بگیرید

* چه صحبت‌هایی مطرح شد؟

گودرزی رئیس شورای تأمین در شروع جلسه از مسئول وقت ورزشگاه آزادی و فرمانده یگان ویژه سؤال کرد که آیا آمادگی برگزاری سوپرجام را دارید یا نه. جفت‌شان گفتند آمادگی نداریم. مسئول وقت آزادی حتی به تعمیر ورزشگاه اشاره کرد و گفت تونل ورودی هواداران پرسپولیس بسته است. فرمانده یگان هم اعلام کرد که آمادگی برگزاری بازی را ندارند. گودرزی پس از شنیدن صحبت‌های این دو نفر گفت که اینها بهانه است و بازی باید برگزار شود. من کنار سعید فتاحی (مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ) نشسته بودم و به او گفتم در جدول مسابقات جایی را پیدا و بازی را آن زمان برگزار کنید. فتاحی گفت به خاطر اردوهای تیم ملی امکان برگزاری بازی در زمان دیگری وجود ندارد. بروید و آمار در بیاورید که چند دیدار پرسپولیس در آن فصل به تعویق افتاد. شما که بازی‌های پرسپولیس را به خاطر لیگ قهرمانان آسیا به تعویق انداختید، چرا با تعویق سوپرجام موافقت نکردید؟

* یعنی می‌گویید اعضای شورای تأمین 33 نفر نبودند؟

این سی‌وسه نفر چه کسانی هستند؟ چرا به ما نمی‌گویند؟ چرا به دادگاه CAS گفته‌اند که 33 نفر شاهد بودند که گفته‌ایم در سوپرجام بازی نمی‌کنیم؟

* اما پس از اعلام رأی پرونده سوپرجام توسط دادگاه CAS، شما به عنوان متهم ردیف اول شناخته شدید. آیا در جلسه شورای تأمین نگفته‌اید که در تاریخ تعیین شده بازی نمی‌کنید؟

اصلا نگفتم بازی نمی‌کنیم. فتاحی کنار من نشسته بود و حتی به او گفتم «سعیدخان» تاریخ بازی را عوض کن. ما در دو نامه مواضع خودمان را اعلام کرده و گفتیم به خاطر تیم ملی کشورمان 15 روز ملی‌پوشان را در اختیار نداشتیم. فتاحی گفت اگر زمان بازی تغییر کند، دو تیم در یکی از زمان‌های برگزاری اردوی تیم ملی بدون ملی‌پوشان‌شان بازی کنند. در این جلسه مهدی تاج رئیس فدراسیون و حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ نیز حضور داشتند. وقتی فتاحی پیشنهاد بازی بدون ملی‌پوشان را داد، گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس چیزی نگفت، اما گودرزی رئیس شورای تأمین گفت به جای پرسپولیس باشم، با این شرایط بدون ملی‌پوشان بازی نمی‌کنم! شورای تأمین وظیفه چگونگی برگزاری بازی را ندارد و تنها مسئول امنیت است. شما که می‌گویید 33 نفر از اعضای شورای تأمین شاهد جلسه بودند، بگویید تعداد اعضای این شورا چند نفر هستند؟ آیا این اسمش تقواست؟ حتما کارگر خدماتی آنجا را هم به این تعداد اضافه کرده‌اید تا عضو شورای تأمین باشد. آقایان در این جلسه از مسئول ورزشگاه آزادی و فرمانده یگان ویژه پرسیدند که می‌توانید بازی را برگزار کنید که پاسخ هر دو منفی بود.

* اما همه کاسه و کوزه‌ها سر شما شکسته شد.

من نمی‌خواهم استقلال به حاشیه برود، اما الان که کاپ سوپرجام را به پرسپولیس دادند، چه اتفاقی افتاد؟

* قبول کنید نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس و اهدای جام قهرمانی برای هواداران استقلال ناراحت کننده بود. چرا نمی‌خواهید بپذیرید که این اتفاق باعث ناراحتی هواداران شده است؟

استقلال با پرسپولیس و پرسپولیس با استقلال معنی می‌دهد. بارسلونا با رئال مادرید معنی می‌دهد نه با سویا. این مسابقه باید انجام می‌شد تا همه لذت می‌بردند. این کار آقایان جز اینکه می‌خواستند رفع تکلیف و پرونده سازی کنند، معنای دیگری دارد؟ رضا افتخاری و پندار توفیقی در اردوی ترکیه بودند. من که نمی‌خواستم به جلسه شورای تأمین بروم، اما چون این دو در ترکیه بودند، از من خواستند به جلسه بروم و گفتند مواضع ما را بگویید. مواضع ما هم در دو نامه به سازمان لیگ اعلام شده بود.

* شما در جلسه شورای تأمین چیزی را امضا کرده بودید؟

اصلا کاغذی نیاوردند که امضا کنیم. جلسه تمام شد و گفتند کارهای دیگری داریم که باید انجام دهیم. همه ما وقتی مواضع‌مان را اعلام کردیم، بلند شدیم و بیرون رفتیم.

* با توجه به شرایط پیش آمده، چه صحبتی با هواداران استقلال دارید؟

استقلالی‌ام و هواداران من را می‌شناسند. در یک سال و نیم که در باشگاه بودم، کاری کردم که استقلال با یکی از اپراتورها قرارداد اسپانسری امضا کرد و توانستیم با پرداخت بدهی‌های باشگاه مجوز حرفه‌ای را بگیریم و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم. موضوعی که افتخاری و حتی امیرحسین فتحی به آن اذعان دارند. خدمتی که کردم این بود، آیا کسی می‌تواند چنین کاری کند؟

* به ماجرای جلسه مدیران باشگاه با وزیر ورزش برگردیم، چرا سلطانی‌فر پس از اینکه گرشاسبی نامه‌ای به سازمان لیگ برای تعویق بازی ارسال نکرد، موضعی نگرفت؟

نمی‌دانم، اما من عین حرف‌های وزیر را گفتم. آقای عباباف مسئول وقت حراست وزارت ورزش در جلسه شورای تأمین گفت که شما همه چیز را بریدید و دوختید و دیگر هر کاری خودتان می‌خواهید انجام دهید. جلسه شورای تأمین چنین جوی داشت. جلسه‌ای که از پیش تعیین شده بود تا سوپرجام را به پرسپولیس هدیه بدهند. سوپرجام به پرسپولیس هدیه سازمان لیگ بود.

* سازمان لیگ و شورای تأمین طور دیگری صحبت می‌کنند و شما آنها را نفی می‌کنید. مردم باید حرف چه کسی را باور کنند؟

مردم من را می‌شناسند که همیشه حقیقت را گرفته‌ام. مردم ما فهیم هستند و می‌دانند واقعیت ماجرا چیست. بار دیگر می‌گویم که بگویند آیا اعضای شورای تأمین 33 نفر بودند یا نه؟ صورتجلسه‌ای که واقعی نبوده را، به دادگاه CAS داده‌اند. این دادگاه نیز بر اساس صورتجلسه غیر واقعی گفته که من چنین موضوعی را اعلام کرده‌ام، چون 33 نفر شاهد بوده‌اند. هواداران ما عاشق چنین جام‌هایی نیستند و استقلال حرفش را در زمین می‌زند. از این جام‌ها می‌توانند از میدان منیریه بخرند!

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 2
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
    4 1
    توی دادگاه هم همین چرت و پرت ها را گفتید.....!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس