کد خبر 1001593
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
آمد نیوز

سازمان اطلاعات سپاه در ضرب شستی اطلاعاتی و طی یک عملیات پیچیده، روح‌الله زم از مهره‌های سازمان جاسوسی موساد و دستگاه اطلاعاتی فرانسه را دستگیر کرد.

به گزارش مشرق، ظهر دیروز خبری غافلگیرکننده منتشر شد؛ «روح‌الله زم دستگیر شد». زم را با مدیریت یک کانال تلگرامی ‌می‌شناسند؛ آمدنیوز. کانالی که یک پای دروغ‌پراکنی، شایعه‌سازی و دعوت به آشوب و خرابکاری بود.


سپاه پاسداران در بیانیه‌ای درباره این دستگیری اعلام کرد؛ «در ایام پر شور و شعور اربعین حسینی و تجدید میثاق رهروان کربلا با آرمان‌های جاودان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که دشمنان امت اسلامی مقهور عظمت و شکوه راهپیمایی و اجتماع عظیم و میلیونی زائران، با حقد و حسد نظاره‌گر تجلی قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی شده‌اند؛ خدای بزرگ را شاکریم که در سایه الطاف خفیه و بیکرانش، پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه را یاری بخشید تا یکی از سرشاخه‌های سراب رسانه‌ای دشمن و جنگ روانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را طی یک عملیات پیچیده با حربه‌ فریب اطلاعاتی گرفتار سازند و با غافلگیری و دستگیری این عنصر پلید و مزدور، دست برتر و ابتکار عمل خود را در مقابل سرویس‌های اطلاعاتی دشمن نشان دهند.

بیشتر بخوانید:

پست جدید سپاه در کانال آمدنیوز +عکس

پیام دادستان کل کشور در پی دستگیری روح‌الله زم

عکس/ واکنش جالب روزنامه جام جم به خبر دستگیری زم

حال روح الله زم دیدنی است


سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چندوجهی با به کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب داد و «روح‌الله زم» سرشبکه سایت ضدانقلاب و معاند «آمدنیوز» را که در سال‌های اخیر با هدایت، تأمین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضدانقلاب خارج‌نشین و عوامل داخلی آنها، به‌عنوان یکی از آبشخورهای محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف‌افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران‌هراسی، دروغ‌پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت‌بار و ‌تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی ‌در کشور را اداره می‌کرد را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.


نامبرده به رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی قرار داشت و به‌صورت شبانه‌روزی با روش‌های پیدا و پنهان و در پوشش‌های گوناگون و چند لایه‌ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.


با سپاس به درگاه کبریایی و آرزوی قبولی طاعات و ابراز ارادت عاشقان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به ساحت مقدس شهدای کربلا در این ایام نورانی و معنوی؛ اطلاعات تکمیلی پیرامون این عملیات بزرگ - که بیانگر شکست و جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه است- و نیز شبکه پوششی گسترده و پیچیده مذکور، متعاقباً به استحضار ملت قهرمان و بصیر ایران اسلامی رسانده خواهد شد.»


زم که بود؟


روح‌الله زم متولد سال ۱۳۵۲ و فرزند یکی از روحانیونی است که سال‌ها در سمت‌های مختلف مسئولیت داشته است. زم از فعالان فتنه ۸۸ بود که دستگیر شده و پس از مدتی آزاد شد و از کشور ‌گریخت. وی پس از گریختن از کشور به استخدام سرویس‌های جاسوسی بیگانه درآمد.


چند ماه مانده به انتخابات مجلس دهم در سال ۱۳۹۴ یک سایت فارسی‌زبان در خارج از کشور ثبت و کار خود را آغاز کرد. نام این سایت «آمدنیوز» بود. این سایت یکی از ده‌ها سایت معاند و ضدانقلاب فعال در خارج از کشور بود که برخی خبرها حاکی است دامنه آن توسط یک فرد سعودی خریداری شده بود. یکی از موسسین و گردانندگان سایت آمدنیوز روح‌الله زم بود.  اگرچه سایت آمدنیوز در میان انبوه سایت‌های ضدانقلاب مجالی برای عرض اندام نداشت اما کانال تلگرامی ‌آن به همین نام که توسط زم راه‌اندازی شد، به تدریج و با استفاده از ابزار زرد و انتشار شایعات و اخبار جنجالی دروغ، اعضای خود را افزایش داد. آمدنیوز در خباثت و خصومت با جمهوری اسلامی تا جایی پیش رفت که در آشوب‌های دی ماه ۹۶ به‌طور علنی مشغول آموزش عملیات ‌تروریستی به اعضای خود شد. همین مسئله باعث اعتراض و پیگیری رسمی ‌مقامات دولتی به تلگرام شده و این کانال مسدود شد. زم با راه‌اندازی کانال دیگری به نام «صدای مردم» راه آمدنیوز را ادامه داد و جالب آنکه تلگرام نیز حاضر به بستن آن نشد تا این کانال وابسته به سرویس‌های امنیتی بیگانه، با فراغ بال به دروغ‌سازی و شایعه‌پراکنی خود ادامه دهد.


ضربه در «ایستگاه پایانی دروغ»


اسفندماه سال ۹۷ یک مستند دو قسمتی از صدا و سیما به‌عنوان «ایستگاه پایانی دروغ» منتشر شد. مستندی که نفوذ دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی در آمدنیوز را روایت می‌کرد. نفوذی که به اعتراف زم چند ماه پیش از پخش مستند، انجام شده بود و نشان می‌داد چگونه عامل امنیتی جمهوری اسلامی با جلب اعتماد زم، از وی اطلاعات گرفته و اطلاعات و اخبار خاص و مورد نظر را به وی القا کرده و حتی باعث انتشار آن می‌شود. «ایستگاه پایانی دروغ» سر و صدای زیادی برپا کرده و باعث بروز درگیری‌هایی میان ضدانقلاب خارج‌نشین هم شد.


ضربه نهایی


در حالی که پس از ضربه «ایستگاه پایانی دروغ» اربابان زم، احتیاط و مراقبت‌های خود را دوچندان کرده بودند اما تشدید مراقبت‌های امنیتی نیز نتوانست مانع از عملیات موفق نیروهای اطلاعات سپاه شود و بالاخره این مهره دستگاه‌های امنیتی غرب، در حالی که از پوشش مستقیم دستگاه اطلاعاتی فرانسه برخوردار بود، در تور امنیتی سپاه پاسداران قرار گرفت و دستگیر شد.


شاید به دلایل امنیتی اعلام جزئیات نحوه دستگیری زم فعلاً میسر نباشد اما افکار عمومی انتظار دارد هرچه سریع‌تر عوامل داخلی این شبکه معاند و وابسته به بیگانگان معرفی شده و محاکمه و مجازات شوند. یکی از نکات قابل توجه در این میان خروج عجیب و سریع اعضای این کانال معاند پس از انتشار این خبر بود. برخی رسانه‌های ضدانقلاب بلافاصله پس از اعلام خبر دستگیری زم، به اعضای کانال مذکور هشدار دادند که به سرعت از این کانال خارج شوند.


تبریک آیت‌الله رئیسی  به سپاه پاسداران


آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در بیانیه‌ای موفقیت‌های اخیر سپاه پاسداران را تبریک گفت.


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه در پی دستگیری یکی از عناصر خود فروخته و از عناصر مهم شبکه عنکبوتی سرویس‌های اطلاعاتی غرب، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه در بیانیه‌ای موفقیت‌های اخیر سپاه پاسداران را تبریک گفت.


بسم الله الرحمن الرحیم


 موفقیت‌های اخیر پاسداران گمنام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد این نهاد انقلابی همان‌گونه که با قدرت سخت خویش در دفاع از تمامیت ارضی و آرمان‌های انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی هشت ساله درخشید و همچنان که دست خونریز و فتنه‌گر داعش و سایه شوم پهپاد متجاوز آمریکایی را از ایران اسلامی و منطقه کوتاه کرد، کمینگاه نبرد نرم دشمن را نیز درمی‌نوردد و با اشراف هوشمندانه خود مسیرهای جنگ روانی دشمنان با ملت شریف ایران را با همان صلابت و اقتدار مسدود و منهدم می‌سازد.


عملیات حرفه‌ای پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با مدیریت و فریب سرویس‌های اطلاعاتی آمریکایی، صهیونیستی و فرانسوی توانست یکی از سرشاخه‌های ضد ایرانی تحت حمایت آنان را در تور اطلاعاتی خویش قرار دهد جای تحسین و تقدیر دارد.


اینجانب ضمن تبریک این موفقیت بزرگ اطلاعاتی به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عموم ملت بزرگ ایران تاکید می نمایم، شناسایی و انهدام لایه‌های مخفی این شبکه ضد مردم باید در دستور کار باشد و قوه قضاییه نیز با رسیدگی جدی، قاطع و عادلانه به جرائم شبکه عملیات روانی علیه ملت ایران، عوامل آن را مجازات خواهد کرد.


وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ  تقدیر نمایندگان مجلس


در پی دستگیری زم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای از این اقدام ارزشمند قدردانی کردند. متن این بیانیه به این شرح است؛ «خداوند قادر متعال را شاکریم که در آستانه بزرگ‌ترین حماسه جهان اسلام و جلوه‌گری پرشکوه‌ترین مراسم اربعین حسینی  بار دیگر حماسه‌ای محیرالعقول توسط فرزندان سبزپوش ملت، سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و امنیتی رقم خورد و یکی از مهم‌ترین شبکه‌های نفوذ و براندازی که با حمایت‌های مادی و معنوی نظام سلطه و پشتیبانی‌های پیچیده سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی قدرت‌های بزرگ شیطانی راه‌اندازی و اداره می‌شد، و به تشویش اذهان عمومی، شائبه‌افکنی، دروغ‌پردازی و هجوم نرم علیه ارزش‌ها، اصول، آرمان‌ها، باورها و اعتقادات دینی و انقلابی مردم و جوانان فعالیت گسترده داشت با دستگیری سرشبکه اصلی آن که با وطن‌فروشی مجری اهداف شوم بیگانگان شده بود متلاشی و نابود شد. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مراتب تقدیر و تشکر و قدردانی عمیق و صمیمانه خود را از این پاسداران حریم ولایت و ملت اعلام ‌می‌کنیم و یقین داریم که ملت ما شاهد استمرار این پیروزی‌ها در پرتو مجاهدت‌های مخلصانه این عزیزان در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خواهد بود.»

منبع: کیهان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  6 1
  اوف تا قیومت بنگرو
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  44 99
  مردم در انتظار معرفی عوامل داخلی آمدنیوز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الکی روح الله زم را بزرگ نکنید ، مردم اینقدر مشکلات دارند که حوصله فکر کردن به این خزعبلات را ندارند.
  • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   39 9
   وقتی که زم اطلاعات و اخبار درست و یا اکثرا نادرست رو انتشار میداد افرادی مثل جنابعالی اونا رو تو بوق و کرنا میکردین که مملکت ال شد، بل شد. حالا که دستگیر شده میگین مهم نیست؟ شماها خیلی آدمهای کثیفی هستید.
  • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   27 4
   معلومه از فرقه افساد طلبانی و حسابی پوشک لازم شدی بلا!!!!!!!!
  • مجتبی/تبریز IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   20 6
   اندازه یه خروس فهم نداری که فرق صبح و شبو بدونی...مرگ بر منافقین و نوکران بی همه چیز امریکا و صهیونیسم و آل سقوط...دست مریزاد به بچه های ناب سپاه
  • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   11 34
   عوامل داخلی خود سپاه هستن.این بابا هم مهره سپاه بود دیگه سوخته بود خودشون گرفتنش چون خودشون امارشو داشتن
  • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   12 1
   وسریع از گروه لفت میدهد
  • ناشناس IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   18 4
   شما به استراحتت ادامه بده و نمیخواد در امور خیلی سنگین دخالت کنی!!!!!!سیب زمینی میدونی چیه؟
  • US ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   3 8
   خطاب به این اصلاح طلب که گفته ۹:۰۶ که گفته مهره خود نظام بوده، تا دیروز که برای این نفوذی کثیف گریبان پاره می کردید و برای او اطلاعات ارسال می کردید
 • حمیدا IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  40 13
  و دست مریزاد ؛ تبریک و تهنیت ما به سربازان گمنام امام زمان(عج)؛ خدا قوت ،انشاالله همیشه و در همه شئون زندگی موفق و سربلند باشید.
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
   0 0
   اصلش ان شاءالله است
 • مرتضی IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  10 5
  با سلام دست تک تک بچه های سپاه رو می بوسم خیلی ممنونیم شمارو بخدا عوامل داخلی رو بکنید تو گونی خواهش میکنیم دار بزنید اینا رو بزارید بترسن
 • امانی IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  12 9
  متاسفانه در حالیکه سازمان اطاعات سپاه بدون ترس وواهمه وظیفه قانونی وشرعی را به نحو احسن انجام میدهد وزارت اطلاعات همچنان در رخوت وکندی فرو میرود واین نیست جز اینکه وزیر اطلاعات بر گزیده روسای جمهور ورفیق گرمابه وحمام رئیس ووزرادولت میباشه وصد البته از محکوم نمودن انها ووابستگانشان دوری میکنه
  • US ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   2 1
   برادر من آیا این احتمال رو گوشه ذهنت نمی‌دهی که بنا بر سیاست های سازمانی و اهداف بلند مدت از رسانه ای کردن اقدامات خودداری می‌کنند؟
  • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   4 1
   شما اخبار دستگیری جاسوسان آمریکایی را نشنیدید یا آن ها را سپاه گرفته بود؟ اینکه چند مهره مهم تر از جیسون رضائیان که دستگیری وزارت بودند و تبادل شده اند را چه؟
  • سلمان IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   0 4
   ناشناس 16.08 گرامی شکار جیسون رضائیان هم کار اطلاعات سپاه بود
  • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۵
   0 0
   گرامی نوشته بود چند مهره مهم تر از جیسون رضاییان
 • محسن IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  10 5
  ما اتفاقاً خیلی حوصله در تفکر به ضد انقلاب در حمایت از انقلاب و خون هزاران هزار شهیدی که دادیم داریم... من کارمندم با 50 سال سن، هنوز مستاجرم با مشکلات متعدد، ولی اینها باعث نمیشه ذره ای از هدف عالی و غایی خود چشم بردارم. مشکلات بهانه است عزیز، ببخشید ولی واقعاً بهانه ای است برای افراد ضعیف و کوته بین.
 • امیر IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  14 11
  مردم دنبال یه لقمه نونن
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
   0 0
   چه ربطی داشت؟
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  5 8
  اگر اعدام بشه عوامل داخلی مشخص میشه!!!!اگر نشد که هچ
 • محمد IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  8 0
  اینده نه چندان دور فیلم دیگر بانام یک حیوان عجیب ایرانی (گاندوی 2)خواهید دید که .....
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  13 0
  ازفعالان فتنه بوده وبعدآزادشده؟چرا؟بعدش چطورراحت گریخته وحالا؟!!!!
 • LB ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  14 4
  بله ما انتظار داریم کسانی با زم همکاری می کردند و اطلاعات محرمانه می دادند بازداشت شوند. هرند 90 درصد اطلاعاتش دروغ بود
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  12 1
  ضمن تقدير از برادران سپاه و تبريك به ايشان، لازم است تا اينگونه اقدامات براي بازگرداندن مفسدان اقتصادي امثال خاوري كه با دزديدن اموال ملت ايران به كشورهاي معاند فرار كرده اند نيز صورت گيرد.
 • ایرانی IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  7 5
  دمشون گرم
 • آریابرزن IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  11 3
  واقعا دست مریزاد به اطلاعات سپاه مرحبا بکم به هوش آریایی..
 • علی اکبر IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  8 1
  زنده باد برادران سپاه
 • سید احمد IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  5 0
  چو روح الله زم افتاد در دام وطن شد از گزند فتنه آرام زفرزند طلاق ونان مشکوک نمیگیردکسی درزندگی کام
 • رضا IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  3 0
  جناب علوی منتظر پاسخگو بودن شما هستیم، جناب رئیسی منتظر روشنگویی و برخورد قاطعانۂ شما در مقام قضا، بابت برخورد با منافقین داخلی و هستیم کشاورزالبرزی خادم سردارسلیمانی
 • حبیبی IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  1 3
  دست مریزاد به سپاه مقتدر پاسداران کسانی که از داخل به این وطن فروش آمار می دادند به مردم معرفی کنید
 • علی IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  0 2
  باید گردنشو باید زد مثل خاشقچی تو عربستان ..نوبت رضا پهلوی ومسیح علینژاد و...
 • IR ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  1 2
  درود خدا بر برادران عزیز سپاه که مایه ی افتخار ایران هستند-سپاه شجاعت ودلاوریشون را هم درهشت سال دفاع مقدس نشان دادند-

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس