محاکمه کلاهبرداران بانک «ملت» و «پارسیان» آغاز شد

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی، از دستگیری فرد معتادی که کارت های عابر بانکش را به کلاهبرداران فروخته بود، خبر داد و گفت: متهمان وجوه کلاهبرداری را به کارت فرد معتاد واریز می کردند.

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، افزود: در چهارم مهرماه امسال فردی به کلانتری ۱۰۱ تجریش مراجعه و اظهار داشت: در سیزدهم شهریور شخص ناشناسی که خود را از عوامل صدا و سیما معرفی می کرده با وی تماس تلفنی برقرار و اعلام داشت: بنده برنده جایزه شده ام و با راهنمایی این فرد به نزدیکترین دستگاه خود پرداز مراجعه و در حالی که با خط رایتل با وی در تماس بودم اعلام کرد، مبلغی را به شماره کارتی که وی اعلام می کند واریز کنم، من نیز با کارت به کارت کردن اطلاعاتی را از کارتم در اختیار آنها قرار دادم. 

بیشتر بخوانید:

کلاهبردار حرفه‌ای را شناسایی کنید +عکس

مال باخته اظهار داشت: به منزلم برگشتم و منتظر دریافت جایزه بودم که در ۳ مرحله بالغ بر مبلغ چهار میلیون و پانصد هزار تومان از حساب های من برداشت شد و فردای آن روز به بانک مراجعه کردم و متوجه شدم که این مبالغ به شماره کارت های مختلفی کارت به کارت شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پرونده برای تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم آگاهی قرار گرفت، عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی، هویت یکی از افرادی که پول ها به حساب او واریزشده شناسایی و مشخص شد که وی مردی ۴۹ ساله می باشد که وی سابقه دار بوده و در دفعات مختلف ایامی را در زندان سپری کرده است.

وی در خصوص شناسایی مخفیگاه اولین مظنون پرونده، اظهار داشت: کارآگاهان به دست آوردند که این مرد به مصرف مواد مخدر اعتیاد شدید دارد و جا و مکانی برای سکونت ندارد و بلامکان بوده در پارک های حوالی مرکز پایتخت بیتوته می کند. 

رئیس پایگاه یکم پلیس اگاهی پایتخت اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و کارآگاهان موفق شدند وی را در اواسط مهر ماه دستگیر و به پایگاه یکم برای تحقیقات تکمیلی منتقل کنند. 

وی در خصوص اظهارات متهم گفت: متهم اظهار داشت که کارت های عابر بانکش را به افرادی به مبلغ یکصد هزار تومان فروخته است و از اینکه چه فرد یا افرادی به شماره حساب وی پول واریز کرده اند مطلع نمی باشد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر متهمان پرونده در حال جریان است، از شهروندان خواست: فریب افرادی که با موضوع برنده شدن در قرعه کشی یا سفر به عتبات عالیات و شگردهایی از این دست به اسم برنامه های رادیویی با آنها تماس می گیرند، نخورند. 

وی افزود: کلاهبرداران همیشه با زنده کردن حس طمع مال باخته فرصت فکر کردن را از وی گرفته و در فرصتی کوتاهی اقدام به خالی کردن موجودی حساب وی می کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس