والیبال

تیم ملی والیبال ایران در دهمین مسابقه خود در رقابت‌های جام‌جهانی مقابل ایتالیا شکست خورد.

به گزارش مشرق، تیم‌ ملی والیبال ایران در روز دهم جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن از ساعت ۹:۳۰ صبح امروز به مصاف ایتالیا رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ و با امتیازهای ۲۵ - ۲۷، ۲۷ - ۲۹، ۳۰ - ۲۸، ۲۵ - ۱۷، ۱۵ - ۱۳ شکست خورد. ایران در حالی ست‌های اول و دوم را به سود خود پایان داد که از حریف خود عقب بود و در ست چهارم در حالی باخت که از حریف پیش بود. در نهایت دو کامبک ایران در دو ست اول و دوم نتیجه نداد و بازگشت ایتالیایی‌ها در سه ست بعدی باعث پیروزی آنها شد.

ایران طبق تصمیم ایگور کولاکوویچ، با ترکیب امیر غفور، سعید معروف (کاپیتان)، میلاد عبادی‌پور، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن (لیبرو) بازی را آغاز کرد.

فیلم/‌شکست عجیب والیبال ایران برابر ایتالیا

*ست اول: ۲۷ - ۲۵ ایران

اسفندیار، معروف، مجرد، غفور، عبادی پور، موذن و شفیعی ترکیب آغاز کننده تیم ملی کشورمان برای این بازی بودند. درهمان ابتدای کار ایتالیایی‌ها نخستین سرویس را زدند که توپ پس از چند رفت و برگشت امتیازش به ایتالیا رسید در ادامه سرویس آن‌ها به بیرون رفت تا نتیجه برابر شود پس از آن هم ایتالیا موفق شد در ۲ صحنه پیاپی ۲ امتیاز بگیرد و نتیجه ۳ -۱ به سود این کشور شود.سرمربی ایتالیا با آرامش شاهد بازی بود و استرسی برای هدایت تیمش نداشت، امیر غفور در ادامه امتیاز دوم را به دست آورد تا نتیجه ۳ -۲ شود خود او در ادامه سرویسی زد که با قدرت خوبی وارد زمین ایتالیا شد، اما به خوبی بازگشت داده شد و امتیاز ان هم به لاجوردی پوشان رسید.

غفور پس از این امتیاز سوم را برای ایران گرفت تا فاصله ۲ تیم به حداقل برسد. امیر حسین اسفندیار در ادامه سرویس خیلی خوبی زد که به سختی در زمین ایتالیا دریافت شد و ضربه ساده‌ای به آن زده شد که روی اشتباه موذن امتیاز آن به ایتالیا رسید. لاجوردی پوشان کم اشتباه بودند و از توپ‌های برگشتی به خوبی استفاده می‌کردند در ادامه کار رالی زیبایی به وجود آمد و سرانجام پس از چند دفاع ایتالیایی‌ها ضربه مجرد بدون دردسر درون زمین این تیم نشست تا نتیجه ۶ - ۴ شود، بازهم، اما اشتباه در دریافت برای تیم ملی کشورمان باعث شد که ایتالیا به امتیاز آسانی برسد آن‌ها در ادامه بدون دردسر امتیاز ۸ را گرفتند تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند.

شروع تیم ملی کشورمان پس از این وقت استراحت عالی بود، امیر حسین اسفندیار به خوبی روی دفاع وضربه‌ای محکم امتیاز پنجم را گرفت پس از او سعید معروف خوش درخشید و با سرویس‌های خوبش  ۳ امتیاز پیاپی گرفت تا نتیجه در ۸ برابر شود، پس از آن هم بازی کاملا پایاپای و برابر شد و ۲ تیم شرایط یکسانی تا امتیاز ۱۰ داشتند، اما تیم ملی کشورمان در ادامه بهتر شد و توانست از ایتالیا پیشی بگیرد و نتیجه ۱۲ - ۱۰ شود، سرمربی ایتالیا در همین زمان در خواست وقت استراحت فنی داشت، این زمان به کار آن‌ها آمد و ایتالیایی‌ها با سرویس‌های خوب و ضربات قدرتیشان اختلاف را کمتر کردند و در نهایت بازی در امتیاز ۱۳ به تساوی کشیده شد. نلی درادامه کار امتیاز ۱۴ را برای ایتالیا گرفت تا دوباره لاجوردی پوشان پیش بیافتند.

پس از آن هم رالی زیبایی رخ داد، اما شانس با ایتالیایی‌ها بود تا نتیجه ۱۵ - ۱۳ به سود این تیم شود. سرویس ایتالیایی‌ها در ادامه به تور خورد، تا اختلاف به حداقل برسد. فیاضی که تازه به زمین آمده بود برای تیم کشورمان سرویس زد که پس از یک رفت و برگشت توسط عبادی پور تبدیل به امتیاز برایث تیم کشورمان شد تا بازی در امتیاز ۱۵ برابر شود. در ادامه کار نلی به خوبی سرویس زد و برای ایتالیا تبدیل به امتیاز ۱۶ شد تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند. نخستین امتیاز پس از وقت استراحت فنی مانند قبل برای تیم ملی کشورمان بود، بازی نزدیک و برابر بود، ایتالیا در ادامه امتیاز مهمی را در یک رالی گرفت تا نتیجه ۱۹ - ۱۸ به سود آن‌ها شود.

اشتباه در سرویس باعث شد تا امتیاز ۲۰ هم برای تیم ایتالیا باشد تیم ملی کشورمان پس از این درخواست وقت استراحت فنی داشت زمانی که به کار آمد و اختلاف را کمتر کرد. بازی ۲۱ - ۲۰ به سود ایتالیا در جریان بود. ایتالیا امتیاز ۲۲ را گرفت، اما درخشش بازیکنان کشورمان دوباره اختلاف را در حداقل نگه داشت، سرمربی ایتالیا در این زمان درخواست وقت استراحت فنی داشت پس از این زمان سرویس غفور محکم زده شد و به بیرون رفت تا نتیجه ۲۳ - ۲۱ به سود ایتالیا شود تا ۲ تیم به درخواست کولاکوویچ به وقت استراحت فنی دیگری بروند پس از آن امتیازبرای ایران بود. نلی بازهم برای لاجوردی پوشان خوش درخشیدند بازی ۲۴ - ۲۲ بود ایران امتیاز ۲۳ را عهم گرفت سرانجام ضربه خوب عبادی پور برای ایران خوب تمام شد تا بازی در امتیاز ۲۴ برابر شود آن‌ها در ادامه بازهم پیشی گرفتند بازی بازهم برابر بود. ملی پوشان به راحتی امتیاز ۲۶ را گرفتند پس از آن هم امتیاز پایانی به راحتی به دست آمد و تیم ملی کشورمان ۲۷ - ۲۵ برنده این ست شد.

*ست دوم: ۲۹ - ۲۷ ایران

بازی در ست دوم با نمایش خوب شاگردان کولاکوویچ و کسب امتیاز ارزشمند آغازشد. در ادامه دفاع و دریافت خوب برای تیم ملی کشورمان شرایط را برای ایتالیا سخت کرد، رالی بسیار جذابی برای امتیاز دوم شکل گرفته بود و در نهایت امتیاز برای ایران بود تا نتیجه ۲ - ۰ به سود تیم ملی کشورمان شود. میلاد عبادی پور هم روی یک ضربه سرویس امتیاز سوم را گرفت، پس از آن هم به دلیل یک خطای فنی نخستین امتیاز در این ست برای ایتالیا به دست آمد.

بازیکنان سرعتی و با تجربه کشورمان نمایش خوبی داشتند و بازهم به آسانی امتیاز گرفتند تا نتیجه ۴ - ۱ شود. لاجوردی پوشان هم، اما نمایش خوب و قابل قبولی داشتند و توانستند با ارائه بازی سرعتی و ضربه‌ای محکم فاصله را کمتر کنند. بازی ۵ - ۳ در جریان بود، اما در ادامه اختلاف از میان رفت و ۲ تیم در امتیاز ۵ برابر شدند عبادی پور در ادامه کار هم خوش درخشید دوباره تیم ملی کشورمان پیش افتاد و نتیجه ۷ - ۵ شد تیم ملی کشورمان در ادامه توانست امتیاز دیگری بگیرد تا بازی ۸ - ۶ به سود ایران شود و ۲ تیم به وقت اسرتاحت فنی بروند.

شروع برای تیم ملی ایتالیا پس از وقت استراحت بهتر بود آن‌ها امتیاز نخست را گرفتند و در ادامه توانستند با بهره گیری از سرویس‌ها و ضربات سرعتی خود بازی را پایاپای با تیم کشورمان پیش ببرند، اما بازیکنان کشورمان که کاملا برتر و سرتر از حریف بودند اجازه ندادند اختلافی به وجود بیاید و درخشش امیر غفور و مجرد باعث شد تا بازهم این بلند قامتان ایرانی باشند که در بازی پیشی می‌گیرند، نتیجه ۱۴ - ۱۲ به سود تیم ملی کشورمان بود، امیر غفور در ادامه سرویس خوبی زد تا امتیاز ۱۵ هم برای تیم کشورمان به دست بیاید. پس از آن هم خود او سرویس زد، سرویسی که با برگشت از زمین ایتالیا همراه شد بازی ۱۵ - ۱۳ به سود تیم ملی کشورمان در جریان بود، لاجوردی پوشان سرویس خوبی زدند، بازی چند بار شاهد چرخش توپ‌ها در زمین ۲ تیم بود سرانجام به دلیل خطای روی تور امتیاز ۱۴ هم برای ایتالیا شد، آن‌ها بسیار خوب پیش رفتند و بازی در امتیاز ۱۵ برابر شد بازی پایاپای و نزدیک بود و سرانجام روی خطای ایتالیاایی‌ها امتیاز ۱۶ برای تیم کشورمان به دست آمد تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.

نخستین امتیاز پس از وقت استراحت فنی دوم برای تیم ملی ایتالیا بود، بازیکنان کشورمان، اما به سادگی نتیجه را جبران کرد، بازی کاملا برابر بود، حریف ایران در این لحظات در سرویس ایتالیایی‌ها هم خوب بود بازی ۱۹ - ۱۸ شد و ۲ تیم به درخواست کولاکوویچ به استراحت فنی رفتند پس از آن امتیاز برای تیم کشورمان بود تا کار به تساوی کشیده شود. تیم ملی ایتالیا در ادامه با چند دفاع عالی روی تور و دریافت خوب بازی را به سود خودش پیش برد و در نهیات ۲ امتیاز پیشی گرفت. بازی ۲۱- ۱۹ به یود ایتالیا بود. آن‌ها بازهم به خوبی آبشار زدند تا امتیاز دیگری کسب کنند و کولاکوویچ را وادار به درخواست وقت استراحت کنند. پس از این زمان امتیازی برای تیم ملی کشورمان به دست آمد بازی بعد از آن با رالی زیبایی همراه بود، اما اشتباه عجیب روسو باعث شد امتیاز دیگری برای تیم ملی کشورمان به دست بیاید و اختلاف به حداقل برسد، سرمربی ایتالیا در این زمان درخواست وقت استراحت داشت.

این زمان هم برای ایتالیا سودی نداشت و بازی در امتیاز ۲۲ برابر شد. در ادامه با وجود این که بازیکنان کشورمان بازی عالی را به نمایش گذاشتند به دلیل خطا امتیاز ۲۴ به ایتالیا رسید. مجرد، اما اختلاف را به حداقل رساند سرمربی ایتلیا بازهم درخواست زمان استراحت فنی داشت در ادامه کار عالی بازیکنان کشورمان بازی را در امتیاز ۲۴ به تساوی کشاند. اشتباه‌های پیاپی نلی بازهم برای کشورمان امتیاز داشت، دفاع عالی بازیکنان کشورمان نتیجه را ۲۵ - ۲۴ کرد، اما درادامه بازی در امتیاز ۲۵ برابر شد. مجرد امتیاز ۱۶ را گرفت و در ادامه ابتالیا امتیاز بعدی را گرفت، کار کاملا برابر و نزدیک دنبال می‌شد. سرانجام تیم ملی والیبال کشورمان موفق شد با نتیجه ۲۹ - ۲۷ برنده این ست باشد تا نتیجه در مجموع ۲ - ۰ به سود ایران شود.

*ست سوم: ۲۸-۳۰ ایتالیا

بازی در ست سوم با کسب امتیاز برای تیم ملی کشورمان آغاز شد، لاجوردی پوشان که نمی‌خواستند به سادگی بازنده این بازی باشند و نتیجه را واگذار کنند نمایش متفاوتی داشتند و به خوبی عمل می‌کردند آن‌ها در سرویس و دریافت نمایش خوبی داشتند و بازی به همین دلیل پایاپای دنبال می‌شد.۲ تیم تا امتیاز ششم شرایط یکسانی داشتند، اما سرانجام این تیم ملی ایران بود که زودتر از حریف به امتیاز ۸ رسید تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند. پس از این زمان هم امتیاز برای تیم ملی کشورمان بود، عبادی پور در ادامه کار سرویس خوبی زد که توسط ایتالیایی‌ها برگشت داده شد، ۲ تیم با ارائه بازی بی نقص در دفاع شرایط خاصی را رقم زده بودند، تیم ملی کشورمان پس از آن که ۱۰ - ۶ پیش افتاد باعث شد تا سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت داشته باشد.

این زمان به سود ایتالیایی‌ها بود و برای ان‌ها امتیاز ۷ را در پی داشت. در ادامه آن‌ها امتیاز هشتم را هم گرفتند، اما بازی کاملا به سود تیم ملی ایران دنبال شد و اختلاف ۲ تیم به ۵ امتیاز رسید، همین کافی بود تا سرمربی ایتالیا در این زمان درخواست وقت استراحت فنی داشته باشد. این زمان خیلی به آن‌ها کم نکرد و شاگردان کولاکوویچ بازهم به روند خوبشان ادامه دادند. بازی ۱۴ - ۱۰ به سود تیم ملی کشورمان در جریان بود. ملی پوشان کشورمان در ادامه به راحتی امتیاز ۱۵ را هم گرفتند و پس از کسب امتیاز شانزدهم با اعتراض سرمربی ایتالیا و درخواست بازبینی او مواجه شدند البته امتیاز به سود ایتالیا برگشت تا نتیجه ۱۵ - ۱۱ شود. در ادامه غفور به راحتی امتیاز ۱۶ رات گرفت تا ۲ تیم به وقت استراحت دوم بروند.

تیم ملی ایتالیا در ادامه بهتر شد و توانست چند امتیاز بگیرد، اما اختلاف ۲ تیم زیاد بود و جبران آن به سادگی امکان پذیر نبود، بازی ۱۸ - ۱۳ در جریان بود، نلی که ایتالیایی‌ها امید زیادی به او داشتند اصلا خوب کار نمی‌کرد و با دفاع محکم ایران رو به رو می‌شد. لاجوردی پوشان در پایان این ست در دفاع و دریافت مانند ابتدا خوب نبودند و همین به تیم کشورمان کمک زیادی داشت. بازی در ادامه نزدیک‌تر شد و تیم ملی کشورمان بازی را ۱۹ - ۱۷ پیش بود، کولاکوویچ، اما ترجیح داد در این زمان وقت استراحت بگیرد. جدال برای کسب امتیاز پس از این وقت جذاب بود، اما امتیاز ان بازهم به ایتالیا رسید. این بار نلی در سرویس اشتباه کرد و در نتیجه امتیاز آن به کشورمان رسید. بازی کاملا نزدیک و پایاپای بود. لاجوردی پوشان در ادامه با خوش شانسی امتیاز ۲۱ را گرفتند تا کار برابر شود. ضربه قدرتی غفور، اما شرایط را متفاوت کرد و تیم ملی کشورمان بازهم پیش افتاد.

میلاد عبادی پور در ادامه با ضربه‌ای خوب و قدرتی امتیاز ۲۳ را برای تیم کشورمان گرفت تا نتیجه ۲۳ - ۲۱ باشد. در ادامه کار بازی مساوی شد و کولاکوویچ درخواست وقت استراحت دیگری داشت. پس از ان امتیاز به تیم ملی کشورمان رسید، بازی ۲۴ - ۲۳ به سود ایران شد بازی همانند ۲ ست قبلی ۲۴ - ۲۴ برابر شد تا ۲ امتیازی‌های دیگر سرنوشت آن را معلوم کند. ایران امتیاز ۲۵ را گرفت، نلی در ادامه امتیاز ۲۵ را پس از رالی زیبایی که اتفاق افتاد گرفت.بازی بسیار جذاب و دیدنی دنبال می‌شد و نتیجه در ۲۶ هم برابر شد پس از آن امتیاز ۲۷ برای ایران به دست آمد، اما سرمربی ایتالیا به شدت به این اتفاق معترض بود و همین باعث شد بازی برای دقایقی متوقف شد و سپس دستور تکرار داده شد پس از آن امتیاز به ایتالیا رسید. بازی در امتیاز ۲۸ هم برابر شد. سرانجام ایتالیا ۳۰ - ۲۸ برنده این ست شد.

*ست چهارم: ۱۷- ۲۵ ایتالیا

نخستین امتیاز در ست چهارم برای تیم ملی کشورمان بود، در ادامه دفاع خوب روی تور هم به کمک تیم ملی کشورمان آمد و بازی ۲ -۰ به سود ایران دنبال شد.ایتالیا، اما خیلی زود امتیاز نخستش را کسب کرد تا فاصله به حداقل برسد. دفاع خوب ایتالیایی‌ها کار را مساوی کرد. بازی در ادامه کار به سود ایتالیا دنبال شد، لاجوردی پوشان توانستند ۲ امتیاز پیش بیافتند. در ادامه، اما دفاع خوب تیم ملی کشورمان در ادامه کار باعث شد نتیجه نزدیک‌تر شود و اختلاف کم شود.

تیم ملی ایتالیا سرانجام زودتر به امتیاز ۸ رسید تا دو تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند. نخستین امتیاز پس از وقت استراحت برای تیم ملی کشورمان بود، شاگردان کولاکوویچ، اما در این ست با نمایش متفاوت تری از ایتالیا رو به رو شدند. آن‌ها بهتر از ست‌های قبل بازی کردند وبا تیم ایران اختلاف امتیاز هم ایجاد کردند. این روند ادامه پیدا کرد و تیم ایتالیا با استفاده از ضربات خوب و سرویس‌های قدرتی فاصله را بیشتر کردند، کولاکوویچ در این زمان درخواست وقت استراحتی نداشت و لاجوردی پوشان هم به روند امتیاز گیریشان ادامه می‌دادند. تیم ملی والیبال ایتالیا در ادامه خیلی راحت به امتیاز ۱۶ رسید تا با اختلاف ۶ امتیاز جلو بیافتد و ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.

ایتالیایی‌ها در دفاع روی تور، سرویس و توپ‌های برگشتی خیلی خوب عمل می‌کردند، نخستین امتیاز پس از وقت استراحت دوم هم برای آن‌ها بود.کولاکوویچ در این زمان دست به تعویض زد و بازیکنان جوانی، چون یلی، کریمی و اسفندیار را به غفور، معروف و فیاضی وارد زمین کرد و همین چند امتیاز هم برای ایران داشت. اما اختلاف ۲ تیم زیاد شده بود و کار به سختی دنبال می‌شد. جوان‌های ایرانی عملکرد خوبی داشتندو اختلاف را به ۵ امتیاز رساندند. سرمربی ایتالیا زمانی که نتیجه ۲۰ - ۱۵ شد درخواست وقت استراحت فنی داشت. پس از این زمان هم نخستین امتیاز برای ایتالیا بود. امیرحسین اسفندیار در ادامه دچار مصدومیت شد و همین باعث وقفه بازی شد. اسفندیار در ادامه از زمین خارج شد و فیاضی به جای او به زمین مسابقه برگشت. این وقفه به سود ایران بود و امتیازهای خوبی به دست آمد. تیم ایتالیا ۲۵ - ۱۷ برنده بازی شد.  

*ست پنجم: ۱۵-۱۳ ایتالیا

نخستین امتیاز در ست پنجم برای تیم ملی کشورمان بود، اما ایتالیا به خوبی عمل کرد و بازی را به تساوی کشاند. آن‌ها در ادامه از تیم ایران پیشی هم گرفتند. بازی در ادامه شاهد رالی زیبایی بود، فیاضی اجازه نداد اختلاف بیشتر شود و کار را به تساوی کشاند. سرویس بد شفیعی با برخورد به تور نتیجه را ۳ - ۲ به سود ایتالیا کرد. اشتباه در دریافت هم کار را ۴ -۲ کرد. عبادی پور در ادامه ضربه خوبی زد و اختلاف را به حداقل رساند.

نلی که در ست‌های ابتدایی باز اصلا خوب نبود حالا بازگشت خوبی به بازی داشت و به خوبی بازی می‌کرد. بی دقتی در سرویس‌ها ایران همچنان ادامه دار بود و این بار فیاضی سرویسش را خراب کرد البته روسو هم در ادامه نتوانست از فرصتش استفاده کند تا نتیجه ۶ - ۵ شود در ادامه مجرد با سرویسی عالی امتیاز ۶ را گرفت بازی در ادامه کاملا پایاپای بود، ایتالا هم سرویسی خراب کرد تا ۲ تیم در امتیاز ۷ برابرشوند. تیم ملی کشورمان درادامه به امتیاز ۸ رسید تا جای دو تیم عوض شود، بازی در ادامه ۹ - ۹ مساوی شد آبشار خوب فیاضی امتیاز دهم را در پی داشت.

ایتالیا در ادامه هنگامی که امتیاز ۱۱ را گرفت درخواست وقت استراحت داشت این زمان به سود تیم ملی کشورمان بود و امتیاز در پی داشت، فیاضی بازهم بد سرویس زد تا نتیجه ۱۳ - ۱۲ به سود ایتالیا شود. بازی بسیار نفسگیر و حساس بود و نتیجه در ۱۳ برابر شده بود، سلیجینی در این زمان درخواست وقت استراحت فنی داشت. ایتالیا ۱۴ - ۱۳ پیش افتاد و این بار کولاکوویچ درخواست وقت استراحت داشت. این زمان هم، اما به کمک تیم ملی کشورمان نیامد تا در نهایت ایتالیا برنده این ست با نتیجه ۱۵ - ۱۳ و برنده بازی با نتیجه ۳ - ۲ باشد.

تیم ملی ایتالیا در این مسابقات مقابل تیم‌های آرژانتین، تونس، مصر و استرالیا به پیروزی دست یافته و برابر تیم‌های ژاپن، آمریکا، لهستان، روسیه و کانادا مغلوب شده است.

تیم ملی ایران هم پیش از این موفق به کسب ۴ پیروزی مقابل کانادا، استرالیا، تونس و آرژانتین شده و نتیجه را به تیم‌های روسیه، مصر، برزیل، آمریکا و ژاپن واگذار کرده بود.

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر با حضور ۱۲ تیم که به صورت دوره‌ای با هم رقابت خواهند کرد در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیمای ژاپن برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران فردا در آخرین مسابقه خود در این دوره از مسابقات از ساعت ۷ صبح به مصاف لهستان خواهد رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  11 5
  بازگشت شکوهمندانه به عقب!
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  4 3
  یه مهلت مثلا 6 ماهه به این مربی بدین . اگر نتایج خوب نبود ، اخراجش کنید .
  • رضا CH ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   4 4
   نه....نه.....بعد اذ رسيدن به ايران فورا بايد اخراج بشه .... گند زره به تيم ملي ....٧٥٢٧

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس