والیبال ایران و آمریکا

تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ به مصاف آمریکا رفت و با نتیجه ۳ بر یک مقابل این تیم شکست خورد.

به گزارش مشرق، تیم ملی والیبال ایران در ششمین بازی خود در جام جهانی از ساعت ۱۲:۳۰ مقابل تیم آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات صف آرایی کرد و در پایان با نتیجه ۳ بر یک (۲۵-۱۸، ۲۲-۲۵، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۱۲) شکست خورد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی نیز از ترکیب تقریبا جوان میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، امیر غفور، علی اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

*ست اول: ۱۸ - ۲۵ آمریکا

دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند تا این که با اشتباه "مت اندرسون" در زدن آبشار، ایران ۷ - ۶ پیش افتاد. شاگردان کولاکوویچ ۸ - ۷ وقت استراحت فنی اول را به دست آوردند. ناهماهنگی کریمی و غلامی در یک حرکت سرعتی باعث شد که آمریکا به امتیاز ۸ برسد. جای خالی "هولت" آمریکا را ۹ - ۱۰ پیش انداخت. با سرویس‌های "اندرسون" دریافت‌های ایران دچار مشکل شد تا آمریکا اختلاف را به سه امتیاز افزایش داده و ۱۳ - ۱۰ پیشی بگیرد. در حالی که نتیجه ۱۳ - ۱۶ به سود آمریکا بود، دو تیم راهی وقت استراحت فنی دوم شدند.

شاگردان "جان اسپراو" با آغاز مجدد بازی دو امتیاز را توسط سرویس‌های خوب "هولت" کسب کردند تا کولاکوویچ در امتیاز ۱۳ - ۱۸ وقت استراحت بگیرد. سرویس‌های پر قدرت "هولت" اختلاف را به ۸ امتیاز افزایش داد تا بازی ۱۳ - ۲۱ به سود آمریکا شود. نهایتا ایران امتیاز ۱۴ را توسط عبادی‌پور کسب کرد. پس از یک رالی ۱۷ ثانیه‌ای ایران امتیاز ۱۶ را به دست آورد. در نهایت آمریکا ۱۸ - ۲۵ ست نخست را پیروز شد.

*ست دوم: ۲۵ - ۲۲ ایران

امتیاز نخست این ست را ایران توسط آبشار غلامی به دست آورد. در ادامه هر دو تیم بازی پایا پایی را از خود به نمایش گذاشتند تا در نهایت آمریکا ۷ - ۸ وقت استراحت فنی اول را از خود کند. با شروع بازی ایران دو امتیاز متوالی را روی کارهای سرعتی توسط مجرد و غلامی کسب کرده و ۹ - ۸ پیش افتاد. با درخشش غفور در خط حمله و سرویس خوب عبادی‌پور، نتیجه ۱۶ - ۱۴ به سود ایران شد تا دو تیم راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

روی پاس سرعتی کریمی، مجرد بار دیگر در امتیاز ۱۸ - ۱۶ اختلاف را به دو امتیاز برای ایران افزایش داد. با خلاقیت عبادی‌پور مقابل سه مدافع آمریکا، ایران ۲۰ - ۱۷ پیشی گرفت تا "جان اسپراو" تقاضای وقت استراحت کند. با شروع بازی آمریکا سه امتیاز متوالی را کسب کرد تا بازی در امتیاز ۲۰ مساوی شده و کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. سرویس‌های خوب مجرد بار دیگر ایران را ۲۳ - ۲۱ پیش انداخت. در نهایت ایران با آبشار عبادی‌پور ۲۵ - ۲۲ ست دوم را با پیروزی پشت سر گذاشت.

*ست سوم: ۱۸ - ۲۵ آمریکا

امتیاز نخست این ست را نیز ایران توسط عبادی‌پور به دست آورد، اما در ادامه آمریکا با تک دفاع "اندرسون" ۲ - ۳ پیش افتاد. با درخشش اسفندیار در سرویس ایران ۵ - ۳ پیشی گرفت، اما پس از چند رفت و برگشت بازی در امتیاز ۵ به تساوی کشیده شد. در ادامه آمریکا ۷ - ۸ وقت استراحت فنی اول را به دست آورد. با شروع بازی دفاع و سرویس آمریکا با درخشش نفراتی چون "هولت" و "راسل" عملکرد بهتری داشت تا شاگردان "اسپراو" ۱۲ - ۸ از ایران پیش افتاده و کولاکوویچ را وادار به تقاضای وقت استراحت کنند. پس از یک رالی ۱۵ ثانیه‌ای آمریکا امتیاز ۱۶ را به دست آورد تا دو تیم در امتیاز ۱۲ - ۱۶ راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

سرویس‌های خوب آمریکا دریافت‌های اول ایران را با مشکل مواجه کرده بود تا نهایتا کولاکوویچ در امتیاز ۱۳ - ۱۸ به سود آمریکا تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه پاسور آمریکا "کریستینسن" پشت خط زن خود را بارها مورد استفاده قرار داد تا بازی ۱۸ - ۲۴ برای شاگردان "اسپراو" شود. در نهایت آمریکا ۱۸ - ۲۵ در ست سوم پیروز شد.

*ست چهارم: ۱۲ - ۲۵ آمریکا

سرویس‌های خوب آمریکا در این ست نیز همچنان با درخشش "اندرسون" ادامه داشت تا ۳ بر صفر از ایران پیشی بگیرد. در حالی که ایران اولین امتیاز خود را توسط غلامی به دست آورد، آمریکایی‌ها با سرویس‌های پر قدرت خود اختلاف را به ۴ امتیاز افزایش دادند تا کولاکوویچ در امتیاز ۱ - ۵ وقت استراحت بگیرد. دو تیم در امتیاز ۳ - ۸ به سود آمریکا راهی وقت استراحت فنی اول شدند. آمریکایی‌ها همچنان ا سرویس‌های پر قدرت حملات ایران را خنثی کردند تا اختلاف به ۷ امتیاز افزایش یافته و کولاکوویچ در امتیاز ۴ - ۱۲ تقاضای وقت استراحت کند. "راسل" که در سرویس عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت یک تنه اختلاف دو تیم را به ۱۰ امتیاز افزایش داد تا آمریکا ۵ - ۱۵ پیشی گرفته و نهایتا  ۵ - ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با شروع بازی در امتیاز ۸ - ۱۸ به سود آمریکا، "پچ و توآنیگا" برای این تیم وارد زمین شدند. آمریکا در حالی با سرویس‌های بی نقص خود به امتیازات بالای ۲۰ رسید که هنوز امتیازات ایران دو رقمی نشده بود. نهایتا آمریکا ۱۲ - ۲۵ و با اختلاف ۱۳ امتیازی پیروز این ست شد تا در مجموع ۳ بر یک برنده بازی شود.

ملی‌پوشان والیبال ایران در پنج بازی قبلی خود مقابل روسیه و مصر شکست خوردند و مقابل کانادا و استرالیا به پیروزی دست یافتند. شاگردان کولاکوویچ در پنجمین مصاف خود مقابل برزیل بازی را به حریف واگذار کردند.

آمریکا در دوره قبلی جام‌جهانی به مدال طلا دست یافت. این تیم اولین بازی خود را به آرژانتین باخت، اما در ادامه موفق شد تیم‌های ایتالیا، لهستان، ژاپن و تونس را شکست دهد.

چهاردهمین دوره جام‌جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما با حضور ۱۲ تیم برگزار می‌شود که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. تیم ملی والیبال ایران فردا در هفتمین دیدار خود در رقابت‌های جام‌جهانی از ساعت ۸:۳۰ به مصاف تونس خواهد رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  33 0
  اه اه حالم به هم خورد این چجور بازی کردن بود عرضه نداشتین یه سرویس درست جمع کنید
  • ناشناس IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
   11 4
   والا سنگینم نبود!!!!! خودم نگاه کردم خوب بازی کردن اما بچه های جوان که تازه کار بودن باید بهتر عمل میکردن . اگه میخواستیم خدایی میتونستیم ببریم .
 • رضا CH ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  30 2
  اين مربي به هيج وجه به درد تيم ملي ايران نميخوره بايستي هرجه زودتر تا هنوز براي المبيك وقط داريم اخراجش كنيم و يك مربي در سطح تيم ملي ايران بياريم
 • سعید IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  21 0
  باختن بازی مهم نیست. مهم چطور باختنه. تو این چند وقته اون غیرت همیشگی رو نمیبینم تو تیم.
 • علیرضا IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  35 1
  به نظرم مربی فعلی ایران برای فلج کردن و عقب انداختن والیبال ایران به ایران امده
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  4 0
  جوان گرایی خوبه نه نیم ذخیره به مسابقه بردن
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  0 0
  حریف مستکبر طعم شکست را چشید.خخخخختت
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  2 3
  غصه نخورید وقت برای بردن بسیارست.!
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  3 1
  بلند قامتان به عرضه !!
 • Reza IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  0 0
  فقط کولا برو تا نسل والیبال تو ایران رو از بین نبردی برو
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  0 0
  والیبالیست ها آن شادابی دوره های قبل را نداشتند علت باید ریشه یابی شود پای حیثیت ایران درمیان است
 • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  0 0
  کلاس مسابقات رو تیم ما پایین اورده
 • عزت FI ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  5 0
  مثل پرسسها و والیبال بانوان سرویس میزنند بخاطر همین گیم آخر را ۲۵ به ۱۲ باختیم که خودش یک رکورد جهانی بود برای خجالت کشیدن در میان تیمهای رتبه اول جهانی...
 • عزت FI ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  7 6
  مثل پرنسسها و والیبال بانوان سرویس میزنند بخاطر همین گیم آخر را ۲۵ به ۱۲ باختیم که خودش یک رکورد جهانی بود برای خجالت کشیدن در میان تیمهای رتبه اول جهانی...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس