برنامه روایت هیئت

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت گفت: برنامه تلویزیونی روایت هیأت همزمان با اربعین حسینی در ۱۰ قسمت از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ربانی‌منش با اشاره به تهیه و اجرای برنامه روایت هیئت ، اظهار کرد: روایت هیئت نخستین برنامه‌ای است که به صورت تخصصی در رابطه با کارکردها، رسالت‌ها و وظایف هیئت به بحث و بررسی می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه برنامه روایت هیئت در درجه نخست در راستای امر مقام معظم رهبری شکل گرفته است، بیان کرد: این برنامه با سابقه و در ادامه سلسله نشست‌های هیئت پژوهی که در ۱۴ جلسه و در راستای امر مقام معظم رهبری در سال ۹۵ و در دیدار با مداحان مبنی بر اینکه در حوزه هیئت باید کار تخصصی و علمی صورت بگیرد، برنامه‌ریزی و آماده پخش شده است.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیئت با بیان اینکه اگر ادبیات علمی در حوزه هیئت جریان‌ساز شود می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این راستا استفاده کنیم، تصریح کرد: هیئت یک ظرفیت عظیم است که از دل مردم برخواسته و متاسفانه این امر مهم فراموش شده در حالی که با توجه به گستره هیئت و مخاطبین آن می‌توان از این ظرفیت‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی‌منش از اهمیت فعالیت در این زمینه یاد کرد و گفت: در جامعه امروز به بحث عزاداری پرداخته شده درحالی که عزاداری تنها یکی از کارکردهای هیئت است و رسانه‌ها باید در راستای دیگر کارکردهای آن فرهنگ‌سازی و فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیئت با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در حوزه تولید محتوای اندیشه هیئت از ظرفیت جامعه ایمانی مشعر استفاده کنند، یادآور شد: اگر این تولید محتوا برون سپاری شده و اعتماد میان رسانه و نهادهای خصوصی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند شکل بگیرد قطعا می‌توانیم به دستاوردهای ارزشمندی برسیم.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی‌منش ادامه داد: موضوعات مختلفی از جمله ظرفیت‌ها و کارکردهای هیئت نظیر رسالت‌های هیئت در حوزه خانواده، نقش هیئت در پیشرفت اقتصادی کشور، ظرفیت‌های بین‌المللی هیئت و کارکردهای فراعزاداری هیئت در این برنامه با حضور کارشناسانی نظیر حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان، دکتر سهیل اسعد، حاج حسین یکتا و دیگر اساتید حوزه و دانشگاه مورد گفتمان قرار می‌گیرد.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیئت در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه به تهیه کنندگی پیمان نوراسماعیلی در ۱۰ قسمت همزمان با اربعین حسینی از شبکه افق پخش خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس