کد خبر 999371
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
1

«پنج تن از فعالینی که با عوامل سابق دفتر تحکیم وحدت و دفاتر موسوی و کروبی که اکنون عضو فرشگرد هستند تماس گرفته‌اند، لو رفته و دستگیر شده‌اند.»

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی ضدانقلاب «آواتودی» در گزارشی مدعی شده که تعدادی از فعالین سیاسی به دلیل مناسبات با برخی اعضای فرشگرد، دستگیر شده‌اند.

این کانال در خبری با عنوان «خطر امنیتی عقبه اصلاحات در بین فرشگرد» نوشت: «بنابر گزارش‌های رسیده از خانواده چند زندانی سیاسی در تهران (اسامی محفوظ) پنج تن از فعالینی که با عوامل سابق دفتر تحکیم وحدت و دفاتر موسوی و کروبی که اکنون عضو فرشگرد هستند تماس گرفته‌اند، لو رفته و دستگیر شده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

فرشگرد؛ سلطنت‌طلب هایی که شروع نکرده، باختند! +تصاویر

آواتودی که گرداننده آن علی جوانمردی، خبرنگار و مجری بخش فارسی شبکه صدای آمریکاست در ادامه نوشته است: «آواتودی به افرادی که از داخل کشور با فرشگرد در تماس هستند توصیه می‌کند با برخی اعضای مشکوک فرشگرد که سابقه فعالیت در تشکل‌های اصلاح‌طلب را دارند، تحت هیچ عنوان تماس نگیرند.»

در این خصوص، امیرحسین اعتمادی از اعضای فرشگرد با رد ادعاهای آواتودی به کیهان لندن می‌گوید: «وقتی به متن منتشرشده توسط جوانمردی نگاه کنیم می‌بینیم در کنار تخریب فرشگرد، یک خط ایجاد دودستگی را هم دنبال می‌کند. درواقع خواسته القا کند یک عده از اعضای فرشگرد خوب هستند و عده دیگری بد! این یک خط کاملا امنیتی است. فراموش نکنیم که جوانمردی با روح‌الله زم و آمدنیوز که مدت‌ها تحت کنترل و هدایت دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی بود، ارتباط نزدیک داشت و هنوز هم دارد. ما به عنوان اپوزیسیون باید مرزبندی خودمان را با فیک‌نیوزها و تولیدکنندگان اخبار جعلی مشخص کنیم

به نوشته کیهان لندن، «در روزهای اخیر دونالد ترامپ با انتقاد از CNN به دلیل انتشار فیک‌نیوز و تلاش برای تخریب چهره ترامپ و آمریکا در جهان بر ناکارآمدی صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد که رادیو فردا نیز در چارچوب آن فعالیت می‌کند، تاکید کرد. اعضای فرشگرد حتی پیش از تاسیس این شبکه نیز از منتقدان رادیو فردا و VOA بودند و این انتقادها تا کنون ادامه داشته است.»

اعتمادی فعال شدن دوباره‌ی آواتودی و علی جوانمردی علیه فرشگرد را بی‌ارتباط با انتقادها از مدیریت صدای آمریکا نمی‌داند و می‌گوید: «به هر حال آقای جوانمردی ارتباط نزدیکی با ستاره درخشش مدیر صدای آمریکا دارد و اعضای فرشگرد مدت‌هاست در این شبکه بایکوت هستند چون اعتقاد داریم خانم ستاره درخشش مدیر ناکارآمدی است و صدای آمریکا را بی‌اعتبار کرده است. این شبکه بودجه کلانی را از دولت آمریکا می‌گیرد و می‌تواند کمک بزرگی به رساندن صدای دموکراسی‌خواهان به ایران باشد اما متاسفانه ستاره درخشش این شبکه را عملا به ملک خصوصی خودش تبدیل کرده است. ما معترض خانم درخشش هستیم و کمپین‌هایی را برای تغییر مدیریت صدای آمریکا به راه انداختیم و خود من این مسئله را دوباره اخیرا مطرح کرده‌ام. انتشار اخبار کذب علیه فرشگرد از سوی یکی از کارمندان شناخته‌شده‌ی صدای آمریکا می‌تواند این ذهنیت را به وجود بیاورد که این اتهام‌زنی‌ها واکنشی است به انتقادهای ما از مدیریت صدای امریکا.»

اعتمادی در پایان تاکید کرد: «ما از طریق وکلای‌ خود موضوع انتشار اخبار دروغ و تهمت علیه فرشگرد را پیگیری حقوقی و قضایی خواهیم کرد و تا حصول نتیجه قضیه را دنبال می‌کنیم.»

منبع: جام نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس