کد خبر 998476
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
اربعین

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور لغو برقراری منع آمد و رفت در پایتخت این کشور از صبح شنبه را صادر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه سومریه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور لغو برقراری منع آمد و رفت در بغداد پایتخت این کشور را صادر کرد.

بر اساس این دستور، مقررات منع آمد و رفت در بغداد از ساعت ۵ صبح شنبه (۱۳ مهر) لغو خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

مقتدی صدر خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شد

گفتنی است که برخی از شهرهای عراق از روز سه‌شنبه در اعتراض به نبود اشتغال، ضعف خدمات‌رسانی و گسترش فساد و عدم مبارزه جدی با آن شاهد تظاهرات بوده است و برخی دست های خارجی در جهت منحرف کردن تظاهرات مسالمت آمیز مردم عراق و مطالبات آنها هستند.

در همین حال، نخست وزیر عراق بامداد جمعه در سخنانی تلویزیونی بر پیگیری و تحقق مطالبات مشروع مردم عراق تاکید کرد.

عادل عبدالمهدی در این سخنان ضمن درخواست برای بازگشت وضعیت عادی به همه استان‌های عراق از تشکیل «کمیته‌های قانونی» برای اطمینان از عدم استفاده از خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان خبر داد.

نخست وزیر عراق در عین حال اظهار داشت که «عده معدودی» موفق شدند اعتراضات مسالمت آمیز در برخی استان‌های این کشور را از مسیر خود خارج کنند.

وی با بیان اینکه هیچ مانعی برای شنیده شدن صدای مردم وجود ندارد افزود که مطالبات مردم برای مبارزه با فساد و نگرانی درباره آینده جوانان مطالبات درستی هستند و طرحی را تقدیم پارلمان خواهد کرد که طبق آن دولت به خانواده‌های کم‌ بضاعت حقوق پرداخت کند. 

نخست وزیر عراق در عین حال اظهار داشت که «راهکارهای جادویی» وجود ندارد و دولت نمی تواند مطالبات شهروندان را ظرف یک سال محقق نماید.

عبدالمهدی همچنین از توافق با مراجع قضایی برای آزادی تمام دستگیرشدگان که مرتکب جرائم جنایی نشده اند، خبر داد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha