‌

فرمانده نیروی انتظامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: نیروی انتظامی جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم هوشمندسازی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش مشرق، همزمان با قرار گرفتن در هفته نیروی انتظامی، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله حسین(ع) گفت: درود می‌فرستم بر ارواح پاک و مطهر  شهدای انقلاب اسلامی و شهدای نیروی عظیم انتظامی و مدافعان حرم و روح  بلند و ملکوتی امام راحل و برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت دارم. 

وی ادامه داد: تبریک می گویم ورود به هفته نیروی انتظامی را که در امتداد هفته گرامیداشت دفاع مقدس است. شعار امسال نیروی انتظامی «پلیس هوشمند، امین مردم» است. اگر بخواهیم بیشترین خدمت را با سرعت بیشتر و دقت بیشتر خدمت مردم ارائه دهیم باید از یک ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردار باشیم و نیروی انتظامی بعد از انقلاب اسلامی رشد خوبی داشته است و در هر دهه گام های موثری را برداشته است. امروز هم به سمت پلیس هوشمند گام برخواهیم برداشت و نیازهای اولیه ما در بحث زیرساخت ها با گام های خوبی که برداشته شده است، برطرف شده است. در بحث توانمندسازی و حرفه ای کردن همکاران نیز برنامه مناسبی داریم.

بیشتر بخوانید:

وی بیان کرد: طی سه سال آینده با لطف خدا به پلیس هوشمند دست می یابیم. هر چقدر از تکنولوژی روز استفاده بهینه کنیم حتما در اجرای ماموریت ها موفق تر خواهیم بود. نیروی انتظامی پناهگاه مردم است. پلیس حافظ جان و مال و ناموس و آبروی مردم و ارزش های دینی و ملی کشور است و در این راه جهادگونه گام های خوبی را برداشته است.

سردار اشتری اظهار کرد: نیروی انتظامی در دفاع مقدس و بعد از آن بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم مردم و کشور کرده است و برای امنیت و آرامش مردم جانفشانی کرده است. امروز مقابله با هرگونه ناامنی اولویت کار ما است و این باعث اعتماد بیشتر مردم به نیروی انتظامی شده است به طوری که در نظرسنجی هایی که صورت گرفته این موضوع مشهود است و اعتماد مردم به نیروی انتظامی روز به روز بیشتر افزایش پیدا کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: یکی از اولویت های ما تامین امنیت کشور است. امروز امنیت مردم خط قرمز نیروی انتظامی است. با هر کسی که بخواهد به این امنیت و آسایش خدشه وارد کند، با اقتدار برخورد می کنیم. البته اکثریت مردم ما از نظر فرهنگی و فرهیختگی که بهترین جایگاه را در دنیا دارند، قانونمدار و وظیفه شناس هستند. اقتدار نیروی انتظامی برای کسانی است که قانون گریزی می کنند. این را هم کسانی که در اقصی نقاط کشور در فکر شرارت هستند، بدانند با سرپنجه قوی نیروی انتظامی با آنها برخورد خواهد شد. ناجا همیشه در حال دفاع  است و هیچ‌گاه آن را تمام شده نمی داند.

وی اضافه کرد: همانطور که اخیرا مقام معظم رهبری فرمودند فارغ از اینکه فردی مسلمان است یا نه و یا به جمهوری اسلامی وفادار است یا نیست، حقوق عمومی او باید محفوظ باشد. البته کسانی که در مدار قانون هستند و به حقوق خود پایدار هستند مورد حمایت ما هستند و اگر بخواهند امنیت را بر هم بزنند مقابلشان می ایستیم. امروز نیروی انتظامی با اقدامات برجسته در موضوعات انضباط اجتماعی و کاهش تلفات جاده ای و افزایش کشفیات رتبه مناسبی دارد. هر سال نسبت به سال گذشته کاهش جرایم  و افزایش کشف جرایم را داریم.

سردار اشتری گفت: در مبارزه با باندها و شبکه های مواد مخدر توفیقات خوبی را همکاران بنده داشته اند و همه دستگاه های نظامی، امنیتی و قضائی ما را کمک کردند. برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان شدت بیشتری گرفته است و شناسایی و جمع آوری متجاهرین افزایش یافته است. در موضوع برخورد با ناهنجاری های اجتماعی مشاهده می کنید که گام های موثری را برداشتیم و تاثیرش را هم در جامعه مشاهده می کنید.

وی ادامه داد: در موضوعات کاهش تصادفات خودروها چه داخل شهر و چه جاده ها گام های موثری را نیروی انتظامی برداشته است. امیدواریم با همتی بیشتر و با برنامه ریزی خوبی که داریم این کاهش را روز به روز شاهدش باشیم. البته سهم  مردم سهم موثری در این میان خواهد بود  ولی دستگاه های مربوطه در این زمینه گام های موثری را برخواهند داشت. مشارکت مردم، نهادها و دستگاه ها با نیروی انتظامی وضعیت مناسبی را رقم زده است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ما از مردم می خواهیم که در حوزه های مختلف با نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشند. هر کجا مردم ورود کردند و همکاری کردند با نیروی انتظامی تاثیرش را دیدیم. امروز در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی مردم و تشکل های مختلف با نیروی انتظامی همکاری دارند و باید افزایش یابد. امروز نیروی انتظامی با تجهیزات مناسب و نیروی خدوم خود سعی کرده خلاها را پر کند و نمی گذاریم  هیچ کاری روی زمین بماند. در مرزها، جاده ها، شهرها، روستاها و.... نمی گذاریم خواسته ای که مردم از ما دارند زمین بماند. 

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس