دیدار فرمانده هان سپاه با رهبرانقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آمریکایی‌ها در سیاست فشار حداکثری شکست خوردند؛ خیال میکردند اگر سیاست فشار حداکثری روی ایران متمرکز شود، جمهوری اسلامی مجبور به نرمش می‌شود.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.

ایشان همچنین با اشاره به شکست بی تردید سیاست فشار حداکثری امریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و قاطعیت و تا رسیدن به نتیجه مطلوب به کاهش تعهدات هسته ای ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب همچنین با اشاره به سختی وضع معیشتی مردم تأکید کردند: اگر نگاه به داخل، قوی و منطقی و مجاهدانه انجام شود، در معیشت و زندگی مردم تأثیر مثبت خواهد داشت.

رهبر انقلاب، سپاه پاسداران را در میان پدیده های گوناگونِ برآمده از انقلاب، دارای خصوصیاتی خواندند که در سایر برکات انقلاب، کمتر دیده می شود.

ایشان در تبیین این خصوصیات افزودند: سپاه در بحبوحه حوادث و هیجانهای بزرگ انقلاب ولادت یافت، در تلاطم عظیم دفاع مقدس رشد کرد و به بلوغ رسید و بعد از جنگ نیز که دوران جبهه بندی های عمیق و وسیع سیاسی و فرهنگی میان انقلاب و دشمنان بود، سپاه بدون لغزش و انحراف توانست مسیر رشد و تکامل را ادامه دهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای مواجه شدن با دو راهی «تعالی یا انحطاط» را مرحله ای غالباً اجتناب‌ناپذیر در زندگی فردی، سیاسی و اجتماعی افراد، سازمانها و حتی انقلابها خواندند و افزودند: سپاه از این دوران و دوراهی نیز سربلند خارج شد و بدون فرسودگی یا انحطاط، عناصر اساسی هویت خود را حفظ کرد و به سمت تعالی ادامه حرکت داد.

رهبر انقلاب با اشاره به «ریزشها و رویشها» در همه مجموعه ها افزودند: در سپاه نیز ریزشهایی وجود داشته است اما قضاوت قاطع بنده این است که در سپاه، غلبه با رویشها بوده است و حرکت رویشی به سمت پیشرفت و تعالی ادامه داشته است.

ایشان در همین زمینه به عرصه نورانی و درخشان جهاد و شهادت اشاره کردند و افزودند: سی سال پس از دفاع مقدس، شهادت دلاورِ جا افتاده‌ای همچون شهید همدانی و نوجوان تازه رسیده‌ای همچون شهید حججی نشان دهنده استمرار طراوت و هویت سپاه در این عرصه است.

رهبر انقلاب با بیان معیاری اساسی افزودند: برای قضاوت صحیح درباره هر مجموعه و دستگاه، باید موفقیتها و ناکامی‌های آن مجموعه را با هم مقایسه کرد که با این معیارِ مبنایی و مهم،  سپاه از پرافتخارترین مجموعه های کشور است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه برای قضاوت دقیق تر در زمینه مقایسه موفقیتها و ناکامی‌های سپاه به بیان چند سرفصل مهم پرداختند.

ایشان در سرفصل و معیار «نوآوری و خلاقیت» یادآوری کردند: سپاه در اوایل جنگ برای داشتن حتی دو خمپاره دچار مشکل بود، اما امروز در تولید و ساخت ابزارها و تجهیزات پیشرفته و همچنین در شیوه های نظامی و دفاع مبتکرانه به مرحله برجسته ای رسیده است.

رهبر انقلاب اسلامی «ورود پرتوان به عرصه های گوناگون خدمات اجتماعی و مورد نیاز مردم و کشور» را سرفصل دیگری خواندند که قضاوت صحیح درباره سپاه پاسداران را ممکن می سازد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به فعالیتهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به عنوان بازوی اجرایی قوی دولتها، فعالیت بسیار گسترده و مؤثر سپاه در محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف کشور و حضور برجسته و تعیین‌کننده این نهاد در حوادثی نظیر زلزله کرمانشاه و سیل اوایل امسال تأکید کردند: مجموعه کارهای سپاه در عرصه خدماتی، اجتماعی و مردمی با هیچ سازمان و دستگاه دیگری قابل مقایسه نیست و در سازمانهای نظامیِ جهان نیز نظیر ندارد.

ایشان در سرفصلی دیگر «فعالیتهای سپاه در عرصه فرهنگ و هنر و اندیشه» را نیز برجسته ارزیابی کردند و افزودند: «نگاه و نقش سپاه در جغرافیای مقاومت در منطقه» معیار دیگری برای قضاوت درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تحسین توانایی های مجموعه عظیم مقاومت در مواجهه با جبهه متحد کفر و ظلم، افزودند: نقش سپاه پاسداران در این عرصه به قدری برجسته است که دشمنی آشکار مستکبران و جبهه بدهای عالم را علیه سپاه برانگیخته است که البته دشمنی این جبهه خبیث برای سپاه پاسداران افتخار بزرگی است.

رهبر انقلاب «تلاش برای حفظ معنویت» را سرفصل بسیار مهمی خواندند که سپاه به آن اهتمام جدی داشته و تلاش کرده از باران رحمتِ معنویت برای طراوت و زیبایی و عزت خود استفاده کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: سپاه پاسداران در عمر پر برکت خود در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری در جاده تعالی و پیشرفت کاملاً جلو رفته و اوج قابل توجهی گرفته است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دشمنی‌های مستمر امریکا و جبهه استکبار و امتداد کوچک آنها در داخل بر ضد سپاه که نمونه بارز آن تحریم سپاه است، گفتند: این دشمنی‌ها که به‌علت موفقیت‌ها و پیشرفت‌های سپاه پاسداران است، عزت سپاه را در چشم دوست و حتی دشمن افزایش خواهد داد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای سپاهیان پاسدار را فرزندان خود خواندند و افزودند: من صد در صد از سپاه راضی هستم اما به این حد از پیشرفت سپاه قانع نیستم و معتقدم این نهاد براساس توانایی‌ها و استعدادهای خود می تواند ده و حتی صد برابر رشد و پیشرفت کند.

ایشان در ادامه هشت توصیه برای استمرار حرکت پرشتاب و رو به پیشرفت پاسداران انقلاب اسلامی بیان کردند.

«به هیچ وجه نگذارید سپاه پیر، محافظه‌کار و به وضع موجود قانع شود». این اولین توصیه حضرت آیت الله خامنه‌ای بود. ایشان در همین خصوص گفتند: برای آنکه روحیه جوان در سپاه استمرار یابد و این سازمان به مرحله پیری نرسد، باید جوانگرایی که در سپاه آغاز شده، ادامه یابد، نوگرایی و روشهای خلاقانه ادامه یابد و با انتقال تربیت دینی و انقلابی و روحیه شهدای نام‌آور به نسل های بعدی، از انقطاع نسلی جلوگیری شود.

«حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث بزرگ» دومین توصیه رهبر انقلاب اسلامی بود که گفتند: یکی از خصوصیات بارز سپاه از ابتدا تاکنون، سینه سپر کردن و حضور در صف مقدم مواجهه با حوادث بزرگ بوده است که این روحیه باید حفظ شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در همین خصوص حفظ آمادگی های علمی و عملی و آگاهی های سیاسی و استحکام سازمانی سپاه در عرصه های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، کمک به محرومان و خدمت رسانی و مقابله با دشمنی ها را ضروری خواندند.

توصیه سوم رهبر انقلاب به سپاه پاسداران «از دست ندادن نگاه وسیع و فرامرزی به جغرافیای مقاومت» بود.

ایشان گفتند: نباید قناعت کنیم به منطقه خودمان و با انتخاب یک چهاردیواری، کاری به تهدیدهای پشت مرزها نداشته باشیم.

رهبر انقلاب افزودند: نگاه وسیع فرامرزی که مسئولیتش با سپاه است، عمق راهبردی کشور است و گاهی از واجب ترین واجبات هم لازم تر می شود اما برخی متوجه این مسئله نیستند.

رهبر انقلاب اسلامی چهارمین توصیه خود به سپاه را اینگونه مطرح کردند، «از دشمن مطلقاً نترسید اما کاملاً هوشیار باشید و ارزیابی واقعی و صحیحی از دشمن داشته باشید».

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: نباید از دشمن هر اندازه هم که قوی باشد، ترسید اما نباید دشمن را، هرچقدر هم که کوچک باشد، به حساب نیاورد.

ایشان در توصیه پنجم خود خطاب به سپاه خاطرنشان کردند: با همه اجزاء عظیم تشکیل دهنده نظام اسلامی اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه و بخش های گوناگون، همکاری و هم افزایی داشته باشید. البته این هم افزایی و همراهی به معنای جدایی سپاه از عناصر هویتی خود نیست و سپاه باید عناصر هویتی خود را صددرصد حفظ کند.

«مردمی بودن» توصیه ششم حضرت آیت الله خامنه‌ای به سپاه بود.

ایشان گفتند: مردم دوست، مردم پذیر و مردمی رفتار باشید و از فخرفروشی، دنیا طلبی و اشرافی‌گری جداً پرهیز کنید، زیرا سپاه از ابتدای تشکیل، مردمی بوده است.

«اولویت قرار دادن کار و روحیه جهادی در همه عرصه ها» دیگر توصیه رهبر انقلاب اسلامی به سپاه بود که گفتند: کار جهادی در مقابل تنبلی و بی تفاوتی و کار امروز را به فردا انداختن قرار دارد که متأسفانه برخی بخشهای کشور دچار این مشکل هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در توصیه هشتم خود بر حفظ و تقویت معنویت، انس با قرآن، توکل به خدا و توسل به اهل بیت علیهم‌السلام و در میان نیروهای سپاه و خانواده های آنان تأکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به مسائل بین المللی اشاره کردند و گفتند: اگر به تحولات منطقه و جهان با دقت نگریسته شود، متوجه می شویم که دشمنان هرچه بیشتر هزینه می کنند، بیشتر ضرر می کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به هزینه های دشمنان به‌ویژه امریکا در افغانستان، عراق و سوریه خاطرنشان کردند: آنها با هزینه های گزافی داعش را به‌وجود آوردند و از آن حمایت های تسلیحاتی، مالی و تبلیغاتی کردند و حالا که با همت جوانان سوریه، عراق و ایران داعش از بین رفته است، به دروغ می گویند ما داعش را نابود کردیم!

ایشان افزودند: رئیس جمهور امریکا اذعان کرد که در منطقه هفت تریلیون دلار هزینه کرده اند اما در مقابل جز ضرر و شکست عایدی نداشتند و از این پس هم این روند ادامه خواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای سیاست فشار حداکثری امریکا را سیاستی شکست خورده و بی‌فرجام خواندند و گفتند: امریکایی ها خیال می کردند با تمرکز بر فشار حداکثری به‌ویژه در زمینه اقتصادی، می توانند ایران را به نرمش و زانو درآورند اما خودشان دچار زحمت و مشکل شده اند.

ایشان با اشاره به تلاش ناکام اخیر امریکایی ها برای ایجاد و القای حالتی حتی نمادین از شکست ایران افزودند: آنها برای وادار کردن رئیس جمهور کشورمان به ملاقات، به التماس هم افتادند و رفقای اروپایی را هم به کمک خواستند، اما نتوانستند و تا این ساعت فشار حداکثری شکست خورده و بنده قاطعانه می گویم که تا آخر هم در این فشار حداکثری شکست خواهند خورد.

رهبر انقلاب با تأکید بر ادامه یافتن مسیر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی افزودند: سلطه گران  به گفته خودشان می خواهند ایران به کشوری عادی یعنی منطبق با سازوکار نظام سلطه تبدیل شود اما جمهوری اسلامی از آغاز شکل گیری خود با نظام سلطه مقابله کرده و از این پس نیز مطلقاً تسلیم زورگویان جهانی نمی شود و راه انقلابی گری و مقابله با سلطه گران را قطعاً ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به موضوع هسته ای گفتند: کاهش تعهدات هسته ای که مسئولیت آن بر عهده سازمان انرژی اتمی است، باید همانگونه که دولت اعلام کرده با جدیت کامل و به صورت دقیق و جامع ادامه یابد تا به نتیجه مطلوب برسد و قطعاً هم به نتیجه خواهد رسید.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در زمینه مسائل اقتصادی نیز تأکید کردند: علاج مشکلات اقتصادی، تکیه به امکانات و توانایی های داخلی است.

ایشان با اشاره به امکانات خوب داخلی، گفتند: برخی‌ها قبلاً پیش بینی می کردند که سال ۹۸ سال مشکلات بسیار شدید اقتصادی باشد، در حالی که اکنون مسئولان کشور خبر از یک رشد اقتصادی نسبی در شش ماهه اول سال می دهند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته وضع زندگی و معیشت مردم سخت است ولی اگر حرکتی قوی و پیگیر و مجاهدانه انجام گیرد، قطعاً به‌تدریج وضع معیشتی مردم نیز بهبود خواهد یافت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تحریم نفتی کشور را مشکلی کوتاه مدت خواندند و تأکید کردند: اگر به درستی عمل شود، از این مشکل کوتاه مدت می توان به یک سود بلندمدت رسید که همان رهایی بودجه کشور از نفت است.

ایشان با اشاره به اعلام مسئولان اجرایی مبنی بر تهیه بودجه بدون در نظر گرفتن فروش نفت، افزودند: این یک دستاورد بسیار بزرگ است و ما باید از این فرصت برای انقطاع کامل از درآمد فروش نفت استفاده کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: فشار تحریم که از لحاظ تاکتیکی به ما وارد می شود، از لحاظ راهبردی به سود ما خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع بندی سخنان خود گفتند: از هر زاویه که به مواجهه کنونی ملت ایران با دنیای ظلم و استکبار و کفر نگریسته شود پیروز نهایی ملت ایران است و بر اساس وعده الهی در قرآن و همچنین براساس تجربه چهل ساله انقلاب اسلامی، ملت ایران به لطف خداوند، صاحب یک پیروزی راهبردی خواهد شد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه اعلام کرد: سپاه بیش از هر زمان دیگری، با انسجام کامل، همدلی درون سازمانی و وحدت با سایر نیروهای مسلح آماده پاسداری از انقلاب است.

همچنین سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در سخنانی گفت: امروز خطوط تماس انقلاب هزاران کیلومتر عمق پیدا کرده و با انتقال پیام ظلم‌ستیزی، عدالتخواهی و معنویت، آمریکا در تحولات سیاسی و امنیتی منطقه به حاشیه رانده شده است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اقتدار و بازدارندگی انقلاب افزود: کوچک‌ترین خطای رژیم صهیونیستی در مقابل ایران به مثابه آخرین خطا خواهد بود و به محو رژیم صهیونیستی از عالم منجر خواهد شد.

سردار سلامی گفت: سپاه با نوسازی داخلی به سمت تقویت هرچه بیشتر توان خود در عرصه های مختلف در حال حرکت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  34 27
  باید هسته ای شویم
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   34 5
   بر اساس مطالعات انجام گرفته چند سال دیگر اول نفت ، بعد گاز طبیعی جهان تمام خواهد شد
  • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   19 5
   از هر ۶۵۰۰لیتر آب معمولی، تنها یک‌لیتر آب‌سنگین به دست می‌آید. آب‌سنگین در پژوهش‌های علمی در حوزه‌های مختلف از جمله زیست‌شناسی، پزشکی، فیزیک و... کاربردهای فراوانی دارد. برخی از کاربردهای آن عبارتند از: طیف‌سنجی تشدید مغناطیسی هسته، کند‌کننده نوترون، آشکارسازی نوترینو، آزمون‌های سوخت‌و‌ساز در بدن و تولید تریتیم
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  22 21
  درست و به موقع. درود بر هوش ایرانیان
 • مجیدم IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  35 25
  تا الان در دنیا کسی نتوانسته مثل ایران جلوی ستمکران و قدرتمندان جهان بایستد
 • مجیدم IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  24 30
  خوشم اومد برویم به سوی پیشرفت .امید داشتن به خارجی ها کاری احمقانه هست در کشور کلی استعداد و ایرانی قوی و باهوش داریم که میشود با آنان پیشرفته شد
 • مجیدم IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  5 15
  خاک بر سرت مشرق چرا متن صحبتها را نمیزنی در خبر
  • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   15 6
   چرا توهین میکنی.؟!ادب داشته باش.
 • مجیدم IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  19 5
  موافقم دیروز واشنگتن پست هم زده بود که خواستند رئیس‌جمهور کشورمان را وادار به ملاقات کنند و رفقای اروپایی‌شان از جمله ماکرون را واسطه قرار دادند اما تا آخر هم موفق نشدند
 • ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  12 14
  سپاهیان کشور اشتباست. باید بنویسید پاسداران کشور مشرق جان.
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   13 5
   سپاه پاسداران درسته ‌.سپاهیان پاسدار هم درسته.
 • یکی از مردم IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  28 44
  خدا را شکر برای داشتن رهبری بصیر وشجاع وتوانا.برای سلامتی ایشان ،صلوات.
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  34 28
  باید غنی سازی پنجاه درصد کنید تا اینا بفهمن کت تن کیه وگرنه موشکی منطقه ای میخوان
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  17 10
  احیانا اگر هنوز کسانی هستند که به حیاتی بودن انرژی هسته ای شک دارند میتوانند به متن نوشته های بیل گیتس در پایان سال 2018 مراجعه کنند. همچنین به سرمایه گذاری ای که روی این حوزه انجام داده و تلاش میکنه دولت رو متقاعد کنه برای سرمایه گذاری.
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  3 11
  روحیه‌ جوان سپاه بایستی باقی بماند. نگذارید انقطاع نسلی به وجود بیاید. همان روحیه‌ای که شهدای بزرگ و نام‌آور سپاه از خودشان در میدانهای نبرد نشان دادند در دوران دفاع مقدس و قبل از دفاع مقدس و تعدادی بعد از دوران دفاع مقدس، همان روحیه بایست سریان و جریان داشته باشد در نسلهای متوالی و پی‌درپی که وارد سپاه میشوند...... خوب چطوری میشه اینکار را کرد؟
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   3 7
   سپاه نباید مدرج میشد.روحیه جهادی و برادرانه سپاه در جنگ بخاطر این بود از بسیجی داوطلب تا حاج همت فرمانده همه لباس خاکی بدون درجه بر تن داشتند
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
   2 4
   مدرج شدن سپاه با صلاحدید صورت گرفته وبود ونبودش را فرماندهان بصیر سپاه بهتر از همه می دانند.
  • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
   2 4
   دیگه توجبهه معلومه همه خاکی اند فرمانده وغیر فرمانده یکی بودند.این درجه بندی بعد از جنگ و جبهه. هم با توجه به اخلاص سپاه یک نوع نظم ...
  • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
   0 3
   درجه بندی درسپاه یک مورد داخلی ومحل بحث نیست‌.
  • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
   2 4
   حوزه علمیه خیلی اخلاص داره ولی رتبه بندی داره .این نظم واز اخلاص هم کم نمیکنه .سپاه هم همینطور.!!!
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  16 27
  جانم سید علی جانم سید علی.. زمین به خودش می باله از وجود همچین آدمی.. بعضی ها سه دقیقه بعد رو می بینن ( اگه بتونن ) ایشون سی سال بعد رو..
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  14 25
  جانمان فدای رهبر .لبیک یا امام خامنه ای.
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  11 12
  سپاه در رأس است.
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  17 20
  به عنوان يك ايراني به رهبر عزيزم و به سپاه افتخار ميكنم
 • LB ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  13 6
  مثل حزب الله لبنان بیفتید دنبال مبارزه با فساد.
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  7 10
  درود بررهبرمعزز با توجه به قدرت نظامی وانسانی،هزینه های مادی ومعنوی،تجارب نظامی باارزش،شعارووعده وعید-همچنین ضعیف بودن(آمریکا،اسرائیل وعربستان-که درجنگ داعش نفتکشها،ارامکو،یمن،عراق،افعانستان ضعفشان..‌بخوبی مشخص شد)بایدیکبار برای همیشه تاریخ را تغییردهیم و محو ونابودشان کنیم والا هم ممکنست تا دوسال دیگه هم ماضعیف شویم وهم اونهادراثرضعف ما،متحد وقوی شوند-
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  13 23
  درود بررهبرم
 • فدائی امامت و ولایت IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  12 10
  بسمه تبارک و تعالی با دیدن جمال نورانی حضرت امام خامنه ای (مد ظله علی رئوس المسلمین) و جان برکفان سپاه روح انسان صفائی وصف ناشدنی پیدا می کند.
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  2 4
  جنابی که به طنز گفتی سپاه در رأس است... امام خمینی فرمود مجلس در رأس امور است. اما مجلسی اسلامی وانقلابی.
  • IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
   2 4
   طنز نگفته سپاه هم در راس امور یعنی همان که امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور نبود .این در راس امور را هم می تواند برساند.
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  8 5
  جمع پاسداران درحضور آقا زیباترین صحنه دنیاست.و بنده این جمع را خیلی دوست دارم.
 • باران NL ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  7 10
  درود به رهبر عزیزمان-سپاه قلب ایران است-
 • علیرضا IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  7 8
  سرِت سلامت آقا...
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  7 9
  متشکرم از مقام معظم رهبری و سپاه
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
  2 5
  منظور اقا از شش روز عقب انداختن کارها همون شش سال دولت روهانی بود
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
  1 0
  حرف های اقا را باید با طلا نوشت و عمل کرد...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس