میچ مک کانل

رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که چنانچه مجلس نمایندگان با استیضاح ترامپ موافقت کند، مجلس سنا «چاره ای ندارد» جز آنکه جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه وی را برگزار کند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت اعضای دموکرات خود پروسه استیضاح ترامپ را آغاز کرده است؛ «میچ مک کانل» رهبر جمهوریخواهان مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه اذعان کرد که در صورت موافقت مجلس نمایندگان با استیضاح «دونالد ترامپ»، مجلس سنا نیز چاره ای ندارد جز آنکه جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه رئیس جمهور آمریکا را برگزار کند.

بیشتر بخوانید:

مجلس نمایندگان آمریکا وکیل شخصی«ترامپ»را احضار کرد

گفتنی است که انگیزه اصلی دموکراتها برای آغاز پروسه استیضاح رئیس جمهوری آمریکا، انتشار گزارشی بود که از تلاش ترامپ برای اعمال فشار بر دولت اوکراین حکایت داشت. در این گزارش افشاگرانه آمده است که ترامپ کمک ۴۰۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین را به «مساعدت سیاسی» رئیس جمهوری این کشور برای انجام تحقیقات در خصوص فعالیتهای پسر «جو بایدن»- رقیب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا- مشروط کرده بود.

سناتور مک کانل جمهوریخواه در گفتگو با شبکه سی ان بی سی گفت که «من چاره ای نخواهم داشت جز اینکه پروسه استیضاح را آغاز کنم».

لازم به ذکر است در صورتی که مجلس نمایندگان آمریکا با طرح اتهامات علیه رئیس جمهور این کشور ذیل «بندهای استیضاح» موافقت کند، انجام پروسه استیضاح به مجلس سنا محول خواهد شد تا با برگزاری یک جلسه دادرسی، در مورد گناهکاری یا برائت رئیس جمهور تصمیم گیری کند.

مک کانل در مصاحبه ای اظهار داشت: «طبق قوانین مجلس سنا، اگر مجلس نمایندگان این مسیر را طی کند، ما نیز باید آن را انجام دهیم. قوانین مجلس سنا در زمینه استیضاح بسیار روشن است».

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس