امیر موسوی

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح حصاری امن در برابر تهدیدات و تکیه گاهی مطمئن برای کشور و انقلاب هستند.

به گزارش مشرق، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر ستاد سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مجمع سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در طول چهار دهه نیروهای مسلح، مظهر و طلایه‌دار گفتمان مقاومت بوده‌اند و با ایثار و فداکاری، مقاومت در کشور و منطقه را توسعه داده‌اند. نیروهای مسلح حصاری امن در برابر تهدیدات و تکیه گاهی مطمئن برای کشور و انقلاب در گام دوم و دستیابی به چشم انداز ترسیم شده در آن و در نهایت ساخت تمدن اسلامی و آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت آقا امام زمان (عج) هستند.

بیشتر بخوانید:

پاسخ فرمانده کل ارتش به تهدید وزیر خارجه عربستان

فرمانده ارتش: آمریکایی‌ها به دنبال یک پروژه باج‌گیری جدید هستند

سرلشکر موسوی طی سخنانی با اشاره به آیه "یا ایها الذین آمنو اصبروا و صابروا و رابطو و اتقوا الله لعلکم تفلحون" گفت: یکی از ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی توان گفتمان سازی است آن هم، نه گفتمان‌های معمول که عمدتاً وابستگان نظام سلطه برای پیشبرد اهداف شیطانی خود می سازند و به دلیل بی ریشه بودن برد چندانی هم ندارد؛ بلکه گفتمانی که مبتنی بر آموزه های دین مبین اسلام، مطابق با فطرت و منطق و تجربه بشری و در جهت اهداف خلقت انسان و حفظ کرامت انسانی است.

وی افزود: یکی از گفتمان های اصلی که انقلاب اسلامی تولید و ترویج نموده، گفتمان مقاومت است.مقاومت یعنی انتخاب راه حق و حرکت در مسیر حق به گونه ای که هیچ مانعی موجب توقف و تغییر مسیر نشود."ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم"، "ان تصبروا" در سوره مبارکه آل عمران، "فثبتوا" در سوره انفال و امثال آن، مبانی قرآنی مقاومت است.

فرمانده کل ارتش در ادامه با اشاره به نهضت عاشورا گفت: فرمایشات حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ریشه گفتمان مقاومت است. "هیهات منا الذله"، انتخاب راه حق، حرکت در مسیر حق، هیچ مانعی باعث توقف نمی شود.

وی در ادامه تصریح کرد: حضرت امام (ره) قاعده قرآنی نفی سبیل را با مقاومت قابل تحقق می دانند و مبدع حیات بخشیدن و به میدان آوردن دوباره این گفتمان در عصر حاضر شدند.با همین گفتمان رژیم منحوس شاهنشاهی را به زیر کشیدند، دفاع مقدس را فرماندهی کردند و به پیروزی رساندند. آمریکا را زیر پا گذاشتند و ابهت پوشالی اش را درهم شکستند.

امیر موسوی در ادامه سخنان خود افزود: در دهه های اخیر مقام معظم رهبری به عنوان نظریه‌پرداز، رهبر فکری و عملی و فرمانده پیروز میدان های پرچالش، با تکیه بر گفتمان مقاومت بوده و هستند.در سایه این رهبری با این گفتمان است که جمهوری اسلامی ایران به قدرتی تعیین کننده و تاثیرگذار در معادلات منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: حضرت آقا، تحرک جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه آمریکا و صهیونیسم، شکست سیاست های آمریکا در منطقه غرب آسیا و زمین گیر شدن همکاران خائن آنها را از مظاهر و نشانه‌های عزت و اقتدار ایران که در سایه همین مقاومت به دست آمده است می دانند و می فرمایند: "امروز چالش بر سر حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته حزب الله و مقاومت در سراسر این منطقه است و اگر آن روز مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران بود، امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاح های پیشرفته ایرانی به نیروهای مقاومت است".

فرمانده کل ارتش همچنین افزود: آمریکایی‌ها تمام توان خود را به کار گرفتند که گفتمان سازش را به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کنند، اما به رغم فشارهای فراوان، نظام اسلامی با بهره گیری از گفتمان مقاومت توانست در برابر دشمن ایستادگی کند و او را عقب براند.نشانه های شکست راهبرد فشار حداکثری کاملاً پیداست.

وی ادامه داد: امروز گفتمان مقاومت به فراتر از مرزهای جغرافیایی رسیده، منطقه غرب آسیا را در نوردیده و جهان اسلام را فرا گرفته است و به برکت خون شهدا، دور نیست که گفتمان مقاومت در مقیاس جهانی، جبهه بزرگ مقاومت را در برابر استکبار جهانی شکل دهد.

سرلشکر موسوی افزود: راهبرد فعلی و آینده جمهوری اسلامی ایران، قطعاً مقاومت فعال و هوشمندانه است که دینی و عقلانی است و با کمترین درگیری و هزینه، تضمین‌کننده راه انقلاب اسلامی است.وضعیت امنیتی منطقه و روند دشمنی‌های آمریکا، ایجاد می‌کند وحدت و یکپارچگی و هم افزایی نیروهای مسلح برای مقاومت فعال هوشمندانه تقویت شود و گسترش یابد.

فرمانده کل ارتش در ادامه با اشاره به محورهای بیانیه گلام دوم انقلاب اسلامی گفت: در بیانیه گام دوم، مقام معظم رهبری با تبیین نظام انقلابی، بر تفکیک ناپذیری نظام از انقلابی‌گری تا ابد تاکید فرموده‌اند و پرورش نهال امید به آینده و راندن ترس و نومیدی از خود و دیگران را نخستین و ریشه ای ترین جهاد معرفی کرده اند.

وی همچنین افزود: با شکر به درگاه خداوند، امروز اقتدار منبعث از هم افزایی و همدلی و هماهنگی نیروهای مسلح در پرتو فرماندهی مقام معظم رهبری از برجسته ترین بخشهای امیدآفرین و دور کننده ترس و نومیدی از مردم است. دشمن با ترفندهای گوناگون با استفاده از عوامل نفوذی و بعضاً از افراد ناآگاه سعی در شکستن این قدرت و این کانون امید دارد و ما وظیفه داریم ضمن تحکیم این وضعیت و گسترش آن، با هر زمزمه تفرقه‌انگیز، روشن، صریح و بدون ملاحظه برخورد کنیم (بلاغ مبین انتخاب بسیار خوبی است).

سرلشکر موسوی تصریح کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با ویژگی های معنویت محوری و انقلابی گری که تا پایین‌ترین سطح جریان یافته است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شانه به شانه و پیشمرگ یکدیگر در حفاظت از انقلاب و نظام و کشور اسلامی و تامین امنیت و منافع ملی با تبعیت محض از فرماندهی معظم کل قوا در مقابل دشمنان ایستاده اند.

وی افزود: تعامل و همکاری نیروهای مسلح تهدیدات نوپدید ترکیبی علیه نظام و کشور را خنثی کرده و بازدارندگی پویا را در برابر دشمنان ایجاد کرده است؛ به نحوی که دشمن همواره در هراس از تلافی ده برابری است.

فرمانده کل ارتش در ادامه تاکید کرد: در طول چهار دهه نیروهای مسلح، مظهر و طلایه‌دار گفتمان مقاومت بوده‌اند و با ایثار و فداکاری، مقاومت در کشور و منطقه را توسعه داده‌اند. نیروهای مسلح حصاری امن در برابر تهدیدات و تکیه گاهی مطمئن برای کشور و انقلاب در گام دوم و دستیابی به چشم انداز ترسیم شده در آن و در نهایت ساخت تمدن اسلامی و آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت آقا امام زمان (عج) هستند.

وی همچنین گفت: تقویت مستمر قدرت دفاعی، ترویج و استحکام بخشی به گفتمان مقاومت اسلامی و ارتقای بازدارندگی همه‌جانبه و تلافی جویانه، از جمله ضرورت های راهبردی در حال و آینده است.

امیر سرلشکر موسوی در پایان سخنانش گفت: از درگاه خداوند بزرگ می خواهیم در سایه الطاف الهی و فرماندهی حکیمانه مقام معظم رهبری و با شناخت و بصیرت راهبردی ملت بزرگ ایران اسلامی و تلاش و مجاهدت فرزندان ملت در نیروهای مسلح، روز به روز شاهد ارتقاء و اعتلای جایگاه نظام و کشور اسلامی در منطقه و جهان باشیم و این همایش هم مبدا خیزش متناسب سپاه پاسداران برای رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
    2 3
    مگه ایران شرقه ؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس