آبه

نخست‌وزیر ژاپن در سازمان ملل از دیدگاه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «ایران قصد تولید، نگهداری و استفاده از تسلیحات هسته‌ای را ندارد» به‌عنوان «اظهارات گرانبها» یاد و از آن تمجید کرد.

به گزارش مشرق، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به افزایش تنش ها در خاورمیانه از دیدگاه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «ایران قصد تولید، نگهداری و استفاده از تسلیحات هسته ای را ندارد» به عنوان «اظهارات گرانبها» یاد کرد و از آن ستایش کرد.

آبه افزود: دیدگاه تغییرناپذیر من این است که از ایران به عنوان یک قدرت اصلی در منطقه بخواهم اقداماتی را انجام دهد که برگرفته از تاریخ غنی آن کشور است.

بیشتر بخوانید:

گزارش می افزاید: آبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، به دنبال یک تعادل میان ایران و آمریکا بود که بیانگر تمایل کشورش برای حفظ روابط دوستانه و دیرینه خود با ایران در مقابل فشارهای آمریکاست.

او گفت: حمله به تأسیسات نفت خام عربستان یک جنایتی بسیار تحقیرآمیز بود که نظم اقتصادی بین المللی را گروگان نگه می دارد.

گزارش می افزاید: در حالی که آمریکا ایران را عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند، تهران این اتهامات را رد می کند و حوثی های یمن نیز بارها این حمله را به عهده گرفته اند.

آبه در ادامه سخنانش عزم خود را برای تحقق دیدار چهره به چهره با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نشان داد و گفت: این یک هدف غیرقابل تغییر برای ژاپن در چارچوب حل مسائل هسته ای، موشکی و مفقود شدگان ژاپنی و همچنین عادی سازی روابط با پیونگ یانگ است.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر ژاپن حمایت خود را از رویکرد ترامپ در قبال کره شمالی اعلام کرد و گفت: کشورش از دیدار کیم و ترامپ حمایت می کند.

او با اشاره به اینکه مصمم است با رئیس «کیم جونگ اون» به صورت چهره به چهره و بدون هیچ گونه پیش شرطی دیدار کند، اظهار کرد: حل مساله اتباع ژاپنی ربوده شده توسط پیونگ یانگ در دهه 1970 و 1980 اولویت اصلی من است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس