سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها درباره دخالت ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان، گفت: آنها می‌دانند کار انصارالله است، ولی نمی‌توانند بپذیرند که این گروه در اوج محاصره چنین کند.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در سی و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس دفاع مقدس را قطعه ای جاودان از تاریخ ایران و اسلام برشمرد و اظهار داشت: نمی‌توان بدون دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را توصیف کرد چراکه بخشی لاینفک از یک نبرد بزرگ سرنوشت ساز برای ملت ایران در برابر یک جهان به هم پیوسته از قدرت است.

بیشتر بخوانید:

واکنش فرمانده سپاه به بیانیه اروپایی‌ها

سرلشکر سلامی: هیچ مشکلی در امنیت مرزها نداریم

وی افزود: مطالعه تاریخ دفاع مقدس برای همه نسل ها مفید است. هیچ جامعه ای بدون زندگی در متن سختی ها پیشرفت و اعتبار پیدا نمی کند. می توان دفاع مقدس را منبع پایان ناپذیر عزت و سربلندی ملت ایران نامید. برای یک ملت قدرت به تنهایی کافی نیست، آنچه مهم است روح قدرت و منبع تولید آن است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در دفاع مقدس جنگیدن با قدرت به تنهایی ممکن نبود، گفت: برخی کشورها دارای قدرت وسیعی هستند اما به سرعت فرو میپاشند. تفاوت بین داشتن قدرت و روح مقاومت در این دست. ایران در دوران دفاع مقدس از منابعی بهره برد که هرگز پایان نمی یافت. سازه مادی قدرت چندان مهم نیست و به همین دلیل است که برخی کشورها با داشتن قدرت بی نظیر فرو می پاشند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برخی کشورها خوب موشک می زنند اما در برابر یک موشک فرو می پاشند، تصریح کرد: وقتی کشوری دارای این منبع از قدرت است هرگز فرو نمی‌پاشد چراکه شکست و پیروزی مسائلی خارج از قلب و ذهن نیست.

وی ادامه داد: شلیک بمب ها و موشک ها آسیب می آفریند اما بر پیکره مادی جامعه است؛ در جنگ پیروزی بر اساس ایمان و باور است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امسال چهلمین سال دفاع مقدس را گرامی میداریم، گفت: دفاع مقدس در معنی مصطلح آن بخشی از دفاع مقدس ملت ایران است اما هرچه در زمان پیش رفتیم حجم تهدیدات و تهاجم دشمن قوی تر و وسیع تر شد و به دنبال آن ملت ایران نیز قوی تر شد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما از یک تفاضل بهره برده ایم که ریشه اصلی مزیت های ما شد و آن هم رهبری است، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها با این همه قدرت و برتری در اقتصاد، سیاست، فرهنگ، نیروهای نظامی و ... در مسیر زوال هستند چراکه در آنجا رهبری شان فاقد حکمت است و این موضوعی است که خودشان می گویند.

وی افزود: فلسفه سیاسی آمریکا سیطره بر ملت ها و کشورها برای تبدیل آمریکا به ملت استثنایی است. چنین فلسفه ای دشمن آفرین است و قدرت آفرین نخواهد بود چراکه با این فلسفه وسعت مخاطرات برای آنها بیشتر خواهد بود.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: در طرف دیگر رهبری وجود دارد که حکمت، عقل منطبق بر وحی و قدرت را با یکدیگر ممزوج می سازد و می تواند شخصیت معنوی خود را در جامعه تکثیر کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه وقتی امام فرمودند اگر جنگ بیست سال هم ادامه پیدا کند ما هستیم، گفت: این بیست سال معنای ریاضی نداشت بلکه معنای آن نهایت ممکن بود و این جنگ هنوز هم ادامه دارد.

وی با اشاره به ادعای آمریکا درباره دخالت ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان، تاکید کرد: آنها از این موضوع شرمسار می شوند و به غلط به گردن ما می اندازند اما می‌دانند کار انصارالله است، ولی نمی‌توانند بپذیرند که آنها در اوج محاصره و تحریم چنین عمل کند. البته آنها کاری نمی‌توانند انجام دهند؛ چرا که می‌دانند جمهوری اسلامی هم دارای قدرت، راهبرد و استراتژی مقاومت است.

سرلشکر سلامی افزود: شکست فقط زمانی حاصل می‌شود که دل‌ها بلرزد و ذهن‌ها بترسد و بد محاسبه کنند. ملتی که اعتماد به نفس دارد درست می‌اندیشد و نگران نیست. اندیشه او هم از کنترل دشمن خارج می‌شود. وقتی دل‌های مردم مستحکم است هرچه دشمن تهدید می‌کند قیمت دلار هم پایین تر می آید یعنی قواعد جهانی هم با رفتار ملت ایران عوض می شود.

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه جنگ، ذهنیت جهانی را درباره ایران درست برای جهانیان تصویر کرد و این تصویر تا ابد معتبر است، گفت: دشمن به این نتیجه رسید که هرچه عمل کند، ایران ماهرانه از آن بهره می‌برد و این ذاتی است، حقیقت است نه شانس و اتفاقی.
 

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
  1 0
  انصارالله باید باز دارندگی سوم هم انجام دهد ومنبع. اقتصاد آل سعود راصفر کند..
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
  1 0
  من در زندگی شکست های زیادی خورده ام ولی این شکستها برایم یک درس بزرگی داده اند که حق خودرا بشناسم وبیشتر از آنرا نخواهم/
 • IR ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
  0 0
  دستور:بریتانیا باید از اتحادیه اروپا خارج شود فورا وسریع تمام/
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  جنگ با آمریکا مدتهاست که شروع شده عجیب است نمی دانید؟!شما با حمله عربستان کشوری به نام عربستان را نمی زند بلکه مستقیما به ایالات متحده حمله کرده اید /
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  0 0
  ایراد بزرگ تانکهای تی 98:شکست تسلط بر سرعت
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  0 0
  عیب تانک تی 98با بزرگتر کردن چرخهای روی شنی بر طرف میشود/
 • IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  چراآمریکا در زمان اوباما به ایران حمله نکرد؟ جواب :چون چیزی را که میخواست از ایران میگرفت/
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  نباید اختیار واحدهای اجرایی به استانها سپرده شود/
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  گوبلای خان خان بزرگ:وقتی خودرا در محاصره دشمنان میبینی انها را به مهمانی دعوت کن/
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  گوبلای خان: زمانی که دشمن نمی گذارد تو صحبت کنی حرفهایت را به جاسوسانت بگو تا در سرزمین دشمن پخش کنند/
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  آخر من در تعجبم چطور ترامپ میتواند خانواده خودرا در عیش ونوش نگه دارد وارتش آمریکا را برای تصرف منابع نفتی به خلیج فارس بفرستد/
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  گوبلای خان :زمانی که در بربر دشمنی قدرتمند قرار داری آنرا تحمل کن ولی زمانی که به تو حمله کرد با تمام توان بجنگ/
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  گوبلای خان:زمانی که در برابر دشمنی زورمند قرار داری به آن بگو ما از توچیزی نمی خواهیم ولی تو هرچه را که میخواهی بنویس وارسال کن/
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  وقتی لیست انتظارات آمریکا از شما را گرفتید آن را به متحدین خود برای قضاوت کردن بفرستید/
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  کسانی که در میان سران حکومتی خواهان سازش با آمریکا هستند آنها را برای مذاکره به آمریکا بفرستید/
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  0 0
  شما چرا اصل سخنان ترامپ وسران امریکارا بازیرنویس درشت فارسی در تلویزیون ورسانه ها پخش نمی کنیدتامردم نسبت به دشمن آگاه شوند/
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  0 0
  میزان مصرف هرویین در آمریکا 50درصد است/
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  0 0
  مردم امریکا با حمله به ایران مخالفند ودلیل تاخیر درحمله همین است/
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  0 0
  کشور متحد ما چین باید تسلط امریکا را بر اقیانوس آرام بشکند /
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  0 0
  اگر دیدید در جنگ شکست میخورید بلافاصله تجهیزات پیشرفته تر از روسیه وارد کنید بخصوص هواپیما چون هواپیما با کمترین نیروی انسانی مورد نیاز بیشترین تلفات را بر دشمن وارد خواهد ساخت/
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  0 0
  چین در جنگهای چریکی بسیار نیرومند است /
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  0 0
  یک فرمانده خوب هرگز خشمگین نمی شود عمل میکند/
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  0 0
  یک سرباز خوب نمی تواند یک فرمانده خوب شود ولی یک فرمانده خوب میتواند یک سرباز خوب شود/
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
  0 0
  در زمان جنگ با حمله به عربستان تمرکز دشمن را در حمله به خود خواهید شکست/

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس