رهبرانقلاب

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با تعدادی از موکب داران عراقی بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی به ویژه توئیتر داشته است.

سرویس جهان مشرق - دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با تعدادی از موکب داران عراقی بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی به ویژه توئیتر داشته است به طوری‌که کابران عراقی در این پست ها بر وحدت میان ملت ایران و عراق تحت شعار «حب الحسین یجمعنا» تاکید داشته اند.

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه گذشته با شماری از موکب داران عراقی دیدار کردند. ایشان در مراسم تکریم و تقدیر از مهمان‌نوازی موکب‌داران عراقی و خادمان راهپیمایی اربعین، ضمن تشکر صمیمانه از رفتار کریمانه ملت بزرگ عراق، راهپیمایی اربعین را موضوعی بی‌نظیر و جهانی و زمینه‌ساز گسترش معرفت حسینی(ع) و تشکیل تمدن نوین اسلامی خواندند و گفتند: راهپیمایی بزرگ اربعین، آیت عظمای الهی و نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی رفتار و کرامت اسلامی و عربی مردم عراق در میهمان‌نوازی از زائران اربعین را بی‌نظیر و بر مبنای عشق حسینی دانستند و افزودند: از صمیم قلب و از طرف ملت ایران از همه شما موکب‌داران که در ایام اربعین، کرامت و مودت را در بالاترین حد بروز می‌دهید و از همه ملت بزرگ عراق و از مسئولان دولت آن که با تأمین امنیت، زمینه‌های این حرکت عظیم را فراهم می‌کنند، و از علما و مراجع عظام عراق، تشکر می‌کنم.

این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با موکب داران بازتاب گسترده ای در شکبه های اجتماعی و فضای مجازی داشت به طوریکه با گذشت چندین روز از برگزاری این دیدار، هنوز کابران شبکه های مجازی به ویژه توئیتر اقدام به بازانتشار سخنان رهبر معظم انقلاب در جریان نشست مذکور می کنند.

این پست ها در فضای مجازی غالبا با هشتگ #الحسین_یجمعنا و زیارة الأربعین منتشر شده است. در ادامه به تعدادی از پست های مذکور اشاره می کنیم.

یک کاربر عراقی با انتشار تصویر فوق بر وحدت میان ملت عراق و ایران تاکید کرده است

یک کاربر عراقی دیگر نیز در پاسخ به پست منتشر شده در خصوص دیدار رهبر معظم انقلاب با موکب داران عراقی نوشته است: این استقبال از زوار محترم از هر جایی که می آیند برای ما عراقی ها یک وظیفه به شمار می آید

یک کاربر عراقی در توئیتر در پاسخ به سخنان رهبر معظم انقلاب و تشکر از موکب داران عراقی نوشته است: برای انجام وظیفه، تشکر لازم نیست، زوار امام حسین و برادران ما از ایران که به عراق برای زیارت مقدسات می آیند خوش آمده اند. عشق به امام حسین ما را به هم نزدیک می کند و خدمت رسانی به زوار ابا عبدالله برای ما افتخار به شمار می آید

یک کاربر عراقی دیگر نیز در پاسخ به سخنان رهبر انقلاب نوشته است: ما در اینجا به خدمت رسانی به زوار اباعبدالله افتخار می کنیم.

یک کاربر عراقی نیز پاسخ داده است: درود به برادران ما در جمهوری اسلامی. وی هشتگ ایران و عراق از یکدیگر جدا نمیشوند را نیز در پایین پاسخ خود قرار داده است.

یکی از موکب داران عراقی نیز که در این دیدار حضور داشته نوشته است: از امام خامنه ای به دلیل استقبال از موکب داران حسینی در کنگره تکریم خادمان اربعین حسینی قدردانی می کنیم. ما در این مورد استقبال گرم همگان قرار گرفتیم که نمونه آن کم است. خدا آقای خامنه ای و ایران و عراق را زیر «شعار حسین ما را جمع می کند» حفظ کند.

بسیاری از کابران عراقی نیز سخنان رهبر معظم انقلاب را در جریان دیدار با موکب داران این کشور بازانتشار کردند. این پست ها با هشتگ الحسین_یجمعنا منتشر شده است. نکته قابل توجه در این پستها تأکید بر وحدت میان ایران و عراق و هم چنین نامیدن رهبر انقلاب اسلامی به عنوان ولی امر مسلمین و رهبر به شمار می رود.

هم چنین در بسیاری از این پست ها به استقبال گرم ایرانی ها از موکب داران عراقی در جریان سفر آنها به این کشور اشاره شده است.

البته نباید در این بین از اقدام برخی ایادی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اختلاف افکنی میان مردم عراق و ایران به ویژه در جریان راهپیمایی عظیم اربعین و کم اهمیت جلوه دادن آن غافل بود به طوریکه عده بسیار معدودی از افراد با انتشار پست های جهت دار سعی دارند این طور القاء کنند که حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی در عراق باعث ایجاد مشکلات برای این کشور شده و نشان دهنده نفوذ ایران در عراق است؛ این در حالیست که بسیاری از کاربران عراقی بر اتحاد میان دو کشور در سایه عشق به امام حسین(ع) تاکید کرده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  جانمان فدای رهبر.
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   52 14
   قیافه اون خانم سلبریتی منافق که قصد دشمنی ایران و عراق رو داره دیدن داره این روزا....
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی «حب الحسین یجمعنا»
 • GB ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  92 48
  چشم حسود کور
 • سهند IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  95 58
  بی شک اتحاد مسلمانان بزرگترین ضربه برپیکر صهیونیستا و امریکاست و هدف اول همه توطئه ها اختلاف بین مسلمین بعد غارت و چپاول انهاست
 • محمد IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  حب الحسین یجمعنا و خدا به عزت محمد و آل‌ محمد ص ما را پیروز و متحد نگاه داشته است. بحمدالله تعالی
 • منتظر ظهور IR ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  99 62
  با سلام .ان الحسین مصباح الهدی و سفینه نجاه. ما ایرانی ها هم به آنها می گوئیم . ای برادران و خواهران مسلمان و شیعه و عزیز عراقی ، اجرکم عندالله . اللهم عجل لولیک الفرج
 • م IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  52 88
  پراید چنده
  • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   87 56
   به قیمت جهل تو.
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   67 31
   سلام قیمت پراید ,دلار ,طلا و از هم کسیختگی و عقب ماندگی اکثر کشورهای اسلامی حاصل عدم آگاهی مسلمانان و و فقر اجباری آنان توسط غربیان مستقیما یا توسط عواملشان و بد بین کردن مسلمانان از هم است و نجات دهنده همه مسلمانان عمل به دستور قرانی اتحاد است که حب الحسین یجمعنا و راهپیمای اربعین اقدامی است در این زمینه
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   95 42
   شعورت فقط به همین خط میده
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   84 48
   برو از اونی که بهش رای دادی و تکرار کردید و تا صبح قر میدادید بپرس
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   62 20
   به اندازه حماقت و جهل و نادانی امثال تو که رفتین و به بدترین گزینه رای دادین و مملکت رو به این روز انداختین
 • ن IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  امام حسین ذریه حضرت محمد .ص.مرکز هدایت ونور همبستگی جهان اسلام است انشاالله حضرت خامنه ای زنده باشند وسید جهان را ببینند.
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  77 39
  آمین یا رب العالمین
 • جلیل رسولی IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  95 53
  ایران وعراق برادرندبه برکت امامان معصوم این برادری وصمیمیت به کوری چشم منافقان داخلی درهرلباس ومقام ازنماینده مجلس گرفته تاکارگرساختمانی،ومنافقان بیرونی روزبه روزبیشترمیشود
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  آقاجون عشقی عشق.همه میدونند.فدایی داری.باش تابیاد آقایی که باید بیاد.فدات.عشق فقط یک کلام ولی فقیه سیدعلی خامنه ای وسلام.
 • احمد IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  91 6
  أربعين راه نزديك ظهورراباصداي بلندبه ماگوشزدميكندهمراه سيديماني ازيمن سيدخراساني ازايران مؤمنين شام ازلبنان وسوريه وشيعيان عراقي وشيعيان مظلوم بحرين وعربستان چون حلقه هاي زنجيردارندوصل ميشوندتاپازل ظهور تكميل شوداينراغرب بيشتروزودترازنافهميده كه اينطورمركزثقل مقاومت ايران راچنين درفشاربقولشان حداكثري گذاشته
 • علی IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  91 6
  سلام وحدت ایران وعراق ،خار در چشم امریکا و اذنابش
 • خسرو IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  108 2
  جان ناقابلم فدای رهبر عزیزتز از جان
 • محمد IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  101 3
  درود بر امام خامنه ای تا ز میخانه و می نام و نشان خواهد بود سر ما خاک ره پیر مغان خواهد بود . تا آخر ایستاده ایم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس