کد خبر 994003
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
همتی نمایه

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت‌ اینستاگرامی خود از اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های پیشران اقتصاد و تلاش برای احیای تولید و اشتغال خبر داد.

به گزارش مشرق،  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در این یادداشت درباره اختصاص تسهیلات به پیشران‌های اقتصادی نوشت:

گزارش اخیر بانک مرکزی حاکی از بازگشت رشد به بخش غیر نفتی اقتصاد کشور است. در سه ماه اول سال 98، بخش غیر نفتی که بخش مولد اقتصاد است.

حدود 0.4 درصد نسبت به مدت مشابه 97 رشد داشته است. هرچند این رشد کمتر از توان بالقوه است ولی، با توجه به رشد منفی سه فصل قبل از آن و در کنار شروع کاهش تورم، امیدوار کننده است.

این مهم در سایه بازگشت آرامش و ثبات نسبی بازار ارز و تخیله اثرات شوک‌های خارجی ناشی از تحریم و فشار حداکثری، تحقق یافته است. برای تقویت این رشد در فصول آینده و رونق بخشهای مولد، نظام بانکی خودش را متعهد به کمک در تامین نیازهای نقدینگی بنگاهها می‌داند.

در این خصوص در جلسه‌ای با حضور معاون اول محترم رییس جمهور، وزرای بخشی تولید و برخی مدیران عامل بانکها، توافق شد که بانکهای کشور برای نیمه باقیمانده سال، حدود 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخشهای پیشران اختصاص دهند.

فعالان اقتصادی و مردم عزیز مطمئن باشند  اولویت اصلی کشور ، احیای تولید و اشتغال است و لذا همکارانم در نظام بانکی، علیرغم دشواریهای ناشی از تحریم‌های بی‌سابقه، مانند سابق و با تمام توان خود در کنار آنها و در خدمت رشد و تعالی کشور خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس