کد خبر 993467
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات

سخنگوی تعزیرات حکومتی از وصول جریمه ۱۴ میلیارد ریالی شرکت پگاه خبر داد.

به گزارش مشرق، سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات در نشست خبری امروز خود درباره اجرای احکام قطعی پرونده‌های تعزیرات در تهران اظهار کرد: در بخش اقدامات در ۵ ماهه نخست سال جاری تعداد ۵۰ پرونده ارسال درخواست واخواهی و تجدیدنظر، ۵۳۰ مورد مسدودالحسابی،۵۳۰ مورد توقیف اموال در گمرکات، ۴۱۰ مورد اعمال توقیف اسناد و املاک و ۴۸۵ مورد تعلیق کارت بازرگانی انجام شده است. همچنین ۲۱ پرونده با عودت کالا و یا ارز به کشور شامل ۲ میلیون و ۵۳۱ هزار یورو، یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون روبل، ۴۳۰ میلیون روپیه، ۱۶۰ هزار فرانک، ۲۵ میلیون کرون و ۵۸ هزار یوان مختومه شده است.

بیشتر بخوانید:

یک دیپلم ردی چگونه توانست پدیده فساد اقتصادی شود؟

فقرا فقیرتر و ثروتمندان ثروتمندتر شدند

پشت‌پرده برکناری رئیس صندوق بازنشستگی چه بود؟

وی ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان سیستان و بلوچستان در بازرسی از یک دستگاه خودروی تریلی نفتکش محموله ۱۶ هزار و ۹۸۹ لیتر نفت گاز قاچاق شامل ۷۰ درصد نفت‌گاز با هیدروکربن مخلوط شده را کشف کردند و شرکت صادر کننده کالا با توجه به مستندات موجود به پرداخت ۶ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال و ممنوعیت از فعالیت به مدت یکسال و ضبط سوخت مکشوفه محکوم شد.در پرونده دیگری مقدار ۳۲ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید از درون مخزن گاز کشف و متهم به پرداخت ۴ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال و ضبط سوخت مکشوفه محکوم شد و همچنین به دلیل عدم اطلاع صاحب خودرو میزان ۸۰۰ میلیون ریال معادل ارزش ریالی خودرو نیز به جریمه متخلف افزوده شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: همچنین مأمورین گمرک میلک این استان، در بازرسی از کامیون‌های ورودی از کشور افغانستان توانستند تعداد ۴۵۳ هزار نخ سیگار قاچاق را کشف و دو نفر قاچاقچی را دستگیر کنند که پس از رسیدگی و احراز تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط سیگارهای مکشوفه و جزای نقدی به میزان ۶ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال صادر کرد.

رایگانی گفت: مدیرعامل یک شرکت در استان سمنان، به دلیل گرانفروشی ۴ دستگاه اتوبوس به پرداخت ۱۹ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال جزای نقدی و ممهور کردن پروانه به مهر تخلف مرتبه اول و جبران خسارت وارده محکوم شد. در استان آذربایجان غربی، یک قاچاقچی ۳۰ هزار دلار آمریکا به ضبط ارز و پرداخت ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال جزیمه نقدی محکوم شد. همچنین حکم یک میلیارد ریالی قاچاقچی ۱۰ هزار لیتر نفت کوره نیز توسط اجرای احکام وصول شده است. در استان فارس فردی که اقدام به نگهداری لوازم خانگی قاچاق کرده بود در تعزیرات شیراز به ضبط محموله و پرداخت ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات، مدیرعامل یک شرکت در خسروشاه آذربایجان شرقی، مقدار ۳۰ تن برنج سهمیه‌ای تایلندی از اتحادیه شرکت تعاونی و روستایی مرکز استان برای توزیع بین اعضای این شرکت دریافت کرده ولی اقدام به فروش خارج از شبکه کرده است که در بررسی‌ها مشخص شد هیچ‌کدام از اعضای هیات مدیره از تخصیص و دریافت سهمیه برنج مطلع نبوده اند و نهایتا متهم به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه به عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. در استان مازندران نیز متهمین پرونده قاچاق ۴۰۰ دستگاه ماینر استخراج کننده ارز دیجیتال را به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

رایگانی گفت: در استان زنجان، با کشف ۹۰ دستگاه گوشی تلفن همراه از آبسرد کن اتوبوس و ۳ دستگاه ماینر، پرونده تخلف در تعزیرات مورد رسیدگی قرار گرفت و نهایتا حکم به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت ۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال جزای نقدی صادر شد.  فردی که در استان کردستان قصد انتقال محموله ۳۲ هزار لیتر نفت‌گاز با بارنامه صوری و پلمب دست‌ ساز را داشت، به تعزیرات حکومتی احضار و پس از احراز تخلف به پرداخت ۴ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط محموله صادر شد.

در استان خراسان رضوی با شکایت شهروندان علیه شرکت گاز در مورد دریافت اضافه وجه، گزارش بررسی و مشخص شد که در مواردی که کنتور خوانی انجام نمی شود؛ مبنای محاسبه متوسط گیری ترکیبی در نظر گرفته می شود که موجب دریافت اضافه وجه شده و نهایتا طبق قانون تعزیرات با توجه به میزان اخذ شده در ۴ دوره قبض مطروحه، شرکت گاز خراسان رضوی به پرداخت جریمه نقدی و استرداد وجوه اضافی محکوم شد و حکم به برکناری مدیرعامل شرکت نیز صادر شد که این حکم در مرحله اجرای احکام است.

به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات، متهمین پرونده قاچاق گازوئیل در استان اردبیل به پرداخت ۲ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند. همچنین در استان قم، پرونده احتکار ۳۴۰ تن کاغذ به ارزش ۲۰ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال تشکیل و در حال رسیدگی است. در استان تهران،  جریمه ۲۴ میلیارد ریالی یک شرکت برای گرانفروشی مواد اولیه پوشاک و دستمال کاغذی، جریمه ۱۴ میلیارد ریالی شرکت پگاه به دلیل گرانفروشی لبنیات و حکم ۲ میلیارد ریالی یک شرکت به دلیل گرانفروشی موز واردتی توسط واحد اجرای احکام وصول شد.

وی ادامه داد: در استان خراسان شمالی، با شکایت مدیرعامل یکی از بانک‌ها از یک شرکت وارداتی به دلیل عدم ایفای تعهدات و بررسی پرونده مشخص شد که این شرکت ۸ میلیون و ۳۲۵ هزار لیر ترکیه را برای واردات مواد افزودنی به بتن دریافت کرده اما اقدامی برای واردات نکرده که در همین راستا حکم به اعاده عین ارز و تعلیق کارت بازگانی به مدت شش ماه صادر شد. فردی به دلیل قاچاق ۲۳ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. همچنین در استان همدان، ۴ متهم پرونده قاچاق ۱۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۸۰ لیتر سوخت به پرداخت ۵۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و پرونده از جهت عرضه خارج از شبکه همچنان در حال رسیدگی و بررسی است. در استان خراسان جنوبی نیز پرونده قاچاق ۴۰ دستگاه ماینر در دو پرونده به ارزش ۶ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

وی در تشریح آمار کلی عملکرد سازمان تعزیرات از ابتدای سال جاری تا ۲۵ شهریور گفت: تعداد ۲۶۵ هزار و ۷۲ پرونده به سازمان وارد شده و ۲۵۶ هزار و ۲۳۴ مورد مختومه شده است. مجموع مانده پرونده های در حال رسیدگی ۵۱ هزار و ۵۵۹ پرونده است و جمعا متخلفان به پرداخت ۲۳ هزار میلیارد و ۹۳۰ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.در حوزه اجرای احکام، تعداد ۱۹۰ هزار و ۱۱ پرونده وارده، تعداد ۱۸۱ هزار و ۷۶۵ پرونده مختومه داشته ایم و متخلفان به پرداخت ۱۴ هزار میلیارد و ۳۴۵ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و پرداخت ۴۸۵ میلیارد ریالاعاده حق شاکی محکوم شده اند که جمعا ۳ هزار میلیارد و ۱۳۳ میلیارد ریال وصول شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات درباره طرح بازگشایی مدارس نیز گفت: تعداد ۹۴۷ اکیپ گشت مشترک تشکیل شده و ۵۴۲۲ بازرسی انجام شده که ۱۹۳۲ واحد دارای تخلف بوده و ۱۸۷۲ واحد بدون تخلف و ۱۶۱۸ تذکر داده شده و ۱۷۵۵ مورد پرونده تشکیل شده و متخلفان جمعا به پرداخت ۲۷ میلیارد ریال محکوم شده اند.

رایگانی همچنین درباره رسیدگی به پرونده های ارزی اظهار کرد: تعداد ۱۲۳۶ پرونده وارده عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال ارز و خدمات دولتی در بازه زمانی مذکور داشته ایم که ۱۰۵۰ مورد متخلفان به پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال محکوم شده‌اند. همچنین ۱۵۲ پرونده با ارائه مدارک برائت پرفته اند و ۲۸ پرونده به دلیل عدم صلاحیت به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  3 0
  ضرر رو مردم كردن جريمش تو جيب دولت ميره عجب حكايت مسخره اي
  • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   1 0
   دقیقا به جای اینکار بگن شرکت پگاه برای همیشه باید مثلا ده درصد بیشتر از وزن اصلی به بازار تحویل بده اونوقت هم درس عبرتی می شود برای دیگر دزدان و هم اینکه مردم با دیدن این کار #مثلا نوشته روی قوطی مثلا 1000 گرم + صد گرم جریمه گران فروشی# دل مردم هم گرم می شود به عدالت
 • ناشناس IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
  3 0
  حاصل این جریمه برای مردم چیه؟پول مردم برمیگرده؟ارزون میشه؟چرا وادار نمیکنید ارزونتر ببروسند!؟
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  0 0
  آفرین عجبی!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس