کد خبر 992429
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
سهراب مرادی

با پیشنهاد عضو ایرانی کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون بین المللی وزنه‌برداری، ثبت روز جهانی این رشته به تصویب رسید.

به گزارش مشرق، محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان و عضو کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی امروز (شنبه 23 شهریورماه) در نشست هم اندیشی و پژوهشی این کمیته شرکت کرد. در این جلسه، وی پیشنهادی مبنی بر نامگذاری یک روز به نام روز جهانی وزنه‌برداری را به مسئولان IWF ارائه کرد که طرح اولیه به تصویب اعضای کمیته رسید.

بیشتر بخوانید:

مهمترین رقبای وزنه‌برداران ایرانی برای کسب مدال

بیرانوند سه روز ( 28 مارس، 10 ژوئن و 7 آوریل) را برای انتخاب این روز جهانی ارائه کرد تا از این طریق وزنه‌برداری بیشتر از قبل بین خانواده‌ها ترویج داده شود و علاقمندان بیشتری به سمت این رشته با قدمت گرایش پیدا کنند.

28 مارس سال 1891 میلادی (8فروردین سال1270 هجری شمسی) مصادف است با برگزاری نخستین دوره رقابتهای آماتوری وزنه‌برداری جهان، 7آوریل سال1896 میلادی (19 فروردین 1275 هجری شمسی) برابر است با حضور رشته وزنه‌برداری در بازیهای المپیک نوین و 10 ژوئن سال1905 میلادی (12 خرداد سال 1284 هجری شمسی) روزی که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تاسیس شد.

در این رابطه بیرانوند اظهار داشت: خوشبختانه با کلیات طرحی که پیشنهاد داده بودم، موافقت شد. وزنه‌برداری جزو اولین رشته‌های المپیکی محسوب می‌شود و ما هم تصمیم داریم تا هر طور شده باعث حفظ این رشته در المپیک شویم. پوستری را با توجه به موارد اشاره شده، طراحی کردم و همچنین شعاری برای این روز پیشنهاد دادم.

منبع: فدراسیون وزنه برداری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس