صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۳ شهریور

اصلاح طلبان، جلوه‌های زیبای عاشورای حسینی در سراسر ایران را سانسور می‌کنند و در مقابل، با ادعای حضور اختلاس گران و رانت خواران به عنوان بانی مجالس عزای حسینی، به سیاه نمایی این آیین باشکوه می‌پردازند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** اگر با آمریکا مذاکره نکنیم، مردم ایران دیگر نمی‌توانند نفس بکشند!

«عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه همشهری گفت: «گزینه پذیرش بسته پیشنهادی ماکرون از طرف ترامپ می‌تواند مسیر مذاکره را شکل دهد، چرا که گزینه بازگشت به برجام اگر چه ایده آل است اما به نظر من منتفی است و با توجه به روحیات و نگرشی که از ترامپ دیده‌ایم، گزینه بازگشت به برجام واقع بینانه نیست. عدم مذاکره هم راه توسعه و تنفس مردم را به مرور از بین می‌برد؛ بنابراین می‌توان به گزینه پذیرش پیشنهاد ماکرون امیدوار بود. چرا که اروپایی‌ها علاقه دارند در این قضیه، جایگاهی داشته باشند».

همان جریانی که در مذاکرات هسته‌ای، همه امور کشور و از جمله آب خوردن مردم را به مذاکره و توافق با آمریکا گره زد، اکنون در پسابرجام و علیرغم کاهش شدید ارزش پول ملی و کوچک شدن سفره مردم، این بار نفس کشیدن ملت ایران را به مذاکره با آمریکا گره زده است.

اصلاح طلبان پیش از این بارها مدعی بودند که میوه‌های برجام و به عبارتی سیب و گلابی برجام در سالهای 96 و 97 و 98 خواهد رسید، اما میوه‌های برجام چیزی جز تشدید گرانی و رکود و بیکاری نبود.

طیف اصلاح طلب در اقدامی مغایر منافع ملی، همچنان در پی شرطی سازی مردم و گره زدن معیشت مردم به نشست و برخاست با مقامات آمریکایی است. جریان اصلاح طلب پیش از این تاکید داشت که ترامپ، دیوانه‌ای مزاحم و عامل اصلی به نتیجه نرسیدن برجام است؛ حالا همین طیف مدعی است که برای حل مشکلات کشور باید با همان دیوانه مزاحم، مذاکره کنیم.

روحانی پیش از این تاکید کرده بود که مذاکره با آمریکا دیوانگی است.

** بانیان مراسم عزاداری امام حسین (ع)، مفسد، اختلاس گر و رانت خوار هستند!

«محمدتقی فاضل میبدی» از فعالین اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «در جامعه ما به‌رغم هزینه‌های زیادی که برای عزاداری امام حسین (ع) صورت می‌گیرد از بیان اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) آن‌گونه که باید خبری نیست و برخی اهداف سیاسی و جناحی خود را در چنین مراسمی دنبال می‌کنند. جامعه ما هرساله به مناسک عزاداری محرم اضافه می‌کند اما از مقاصد آن غافل است. باید توجه داشت که شکل و شمایل عزاداری محرم نیست که اهمیت دارد، بلکه اهداف و ماهیت اصلی قیام عاشورا واجد اهمیتی عالی است. نمی‌توان جامعه‌ای را در نظر گرفت که اهداف اصلی قیام عاشورا در آن باشد و در عین حال دروغ، شکاف طبقاتی و اختلاس هم در آن دیده شود. جامعه ما از مفاهیم اصلی مذهبی فاصله گرفته و اهداف فردی و گروهی جایگزین آن شده است».

فاضل میبدی در ادامه گفت: «کسی که خود را شیعه می‌داند و طرفدار امام حسین (ع) است هیچ‌گاه به‌دنبال رانت‌خواری نیست و اختلاس نمی‌کند. کسی که طرفدار امام حسین (ع) است باید در عمل نشان بدهد و به شکلی رفتار کند که گرهی از جامعه مسلمین گشوده شود و به مردم کمک کند. متاسفانه کسانی که فسادهای گسترده‌ای انجام می‌دهند و دستشان به رانت‌خواری و اختلاس و فسادهای دیگر آلوده است در مراسم مذهبی شرکت می‌کنند و با نفاق و دروغ خود را طرفدار امام حسین (ع) نشان می‌دهند. دردا که برخی از این افراد بانی مراسم عزاداری امام حسین (ع) هم هستند و مبالغ هنگفتی نیز در این زمینه هزینه می‌کنند. از سوی دیگر برخی قیام عاشورا را به یک ابزار سیاسی تبدیل کرده‌اند که به‌واسطه آن بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند».

بنابر مستندات متعدد، حضور مردم و به خصوص جوانان در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) هر سال، نسبت به سال گذشته، پرشورتر می‌باشد.

اما گویا این شور و شعور حسینی به مذاق یک جریان سیاسی خاص، خوش نمی‌آید. طیفی که روزی با تحریف حماسه بزرگ عاشورا، از آن «درس مذاکره»! گرفت و روز دیگر، پیام عاشورا را «نقد قدرت» جا زد.

اصلاح طلبان، جلوه‌های زیبای عاشورای حسینی در سراسر ایران را سانسور می‌کنند و در مقابل، با ادعای حضور اختلاس گران و رانت خواران به عنوان بانی مجالس عزای حسینی، به سیاه نمایی این آیین باشکوه می‌پردازند.

لازم به ذکر است که فاضل میبدی چندی پیش در اظهارنظری تأمل برانگیز مدعی شده بود که «امام حسین (ع) در روز عاشورا به دنبال صلح بود»! وی همچنین پیش از این در اظهارنظری عجیب خواستار تعطیلی عزاداری امام حسین (ع) برای یک سال شده بود!

** حامیان «زن کشی»، ژست دفاع از حقوق بانوان گرفتند!

روزنامه همدلی در گزارشی با عنوان «فریادی به قیمت جان برای حق زنان» نوشت: «یک هفته از آن تلخ‌ترین روزها گذشت، روزی که آتش بر جان سحر آرام گرفت و این پایان، آغازی بود بر ناآرامی جان سوخته تک تک ما، سحر رفت و رفتنش، تلنگری که نه، سیلی محکم بیداری بر گوش ما خواب زدگانی بود که برای سال‌های سال، به هر دلیل و بهانه‌ای، فریاد فروخفته نیمی از مردمان سرزمینمان را نشنیدیم.
زنان سرزمین ما، سال‌های سال، برای عدالت، برابری و بدیهی‌ترین حقوق انسانی خود فریاد زدند و ما هر بار به‌جای شنیدن آن، از اولویت‌ها گفته‌ایم! اولویت‌هایی که البته هیچ‌گاه تمام نمی‌شوند و درمیان همه ریز و درشت‌های آن، مسئله زنان و اولویت‌های آنان کمترین محلی از اعراب نداشته‌اند.
سحرخدایاری، دختر آبی قصه پر غصه این روزهای ما، یکی از همان زنان است، زنی که این بار به قیمت جانش، فریاد حق‌طلبی زنان و دختران این دیار را به گوش همه ما رساند، با مرگی که ابعاد گسترده، تراژیک و تلخ آن، تا همیشه ماندگار خواهد بود».

این روزها رسانه‌های اصلاح طلب با ادعای کذب صدور حکم 6 ماه حبس برای مرحوم «سحر خدایاری»، برای حقوق زنان، فریاد وامصیبتا سرداده اند. این طیف در حالی ژست دفاع از حقوق زنان به خود گرفته است که همین چند ماه پیش، «قاتل یک زن» را قهرمان جا زده و به زن جوانی که با سلاح غیرمجاز توسط یک سیاستمدار اصلاح طلب- محمد علی نجفی- به قتل رسیده بود، تهمت بدکاره بودن! زده و به وی برچسب مهدورالدم بودن! زدند.

این روزها حنای اصلاح طلبان در دفاع از حقوق زنان، دیگر رنگی ندارد. ژست حمایت از حقوق زنان به قیافه حامیان «زن کشی» زار می زند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • عبا دالله IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  12 1
  سلام در روز قیامت معلوم خواهد شد
  • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   17 3
   توهمین دنیا هم معلوم میشه.چون این حرفها ظلم وظلم زودتر از هرچیز دیگر توهمین دنیا هم جواب میگیرد.
  • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   12 5
   گمان میکنی اعتقاد به قیامت دارند ؟ دست کم در گفتار که نمیبینیم
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  19 4
  لعنت خدا بر افساد طلبان .
  • سید IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   7 0
   اصلاح طلبان تهوع آور!
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  15 3
  مردم ایران بدون این دولت نفس میکشند.
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  13 4
  افساد طلبان هرچی به بانیان عزاداری ها گفتند خودشون وعملکردخودشون .
 • CA ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  12 3
  اگه ایران با آمریکا مذاکره نکنه مردم حموم دیگه نمیتونند برند!
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  5 2
  اصلاح طلبان هم می گویند لعت بر افسادطلبان .
  • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   3 0
   خیلی خوبه.
 • DE ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  1 7
  مگرغیراین است ؟کدامیک ازما نفسی راحت میکشیم؟مگرنمی بینی قیمت اجناس وکالاها را؟مگر ازوضعیت تاسق بار کشور ومردم بی خبری ؟شماها نان خوران دشمنی با آمریکاهستید وگرنه ازما بهتر ازهمه چیز خبردارید .چه دشمنی با آمریکا داریم؟چرا خیانتهای روسیه را درسالهای متمادی افشاگری نمی کنید؟.....
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  6 0
  جناب آقای میبدی ،شخص خود شما قبل از انقلاب در کجا سکونت داشته اید ودر حال حال حضر کجا سکونت دارید ،رطب خورده منع .....
 • IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  6 1
  تابحال فکر می کردم فقط قدرت طلب هستن این جماعت حالا متوجه شدم عاشورا امام حسین وافکار امام خمینی راهم قبول ندارند
 • SE ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  7 1
  اگر با آمریکا مذاکره نکنیم، اصلح طلبان دیگر نمی‌توانند نفس بکشند
 • IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  5 1
  بدبخت مگه اکسیژن مردم ایران از آمریکا وارد میشه. بمیرین با این تفکرتون
 • ادهمی IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  4 0
  مردم ایرانه بلکه شماها از فرت مذاکره با آمریکا انشاالله نتوانید مذاکره کنید و نتوانید نفس بکشید بلکه خفه بشید.
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  1 0
  مگر در این چند سال خاله بازی می کردید .توافق یک طرفه همان دوشیدن است که ترامپ با صراحت در باره عربستان سعودی بکار می برد شاید شما می خواهید در ان صف قرار بگیرید.با اسم مذاکره.
 • DE ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  1 0
  اگر نگذاید با آمریکا مذاکره کنیم، نمیگذاریم مردم ایران دیگرنفس بکشند!/
  • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
   0 0
   ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++درسته. چون ملت ایران نشان داده اند که شرافت دارند و مخصوصا در این یک سال، انسانیت و شرف خود را به رخ جهانیان کشاندند اما اصلاح طلبانی که حقوق اصلی شان به دلار است که از ان ور اب تامین می شود و قطعا نمی تونن نفس بکشن
  • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   0 0
   نفس ملت ایران دست خداست نه آمریکا.
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
   0 0
   نفس همه دست خداست حتی آمریکا وهر لحظه اراده کند نفس آمریکا را قطع میکند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس