شمال غرب.jpg

رزمندگان یمنی با نفوذ در جنوب استان جیزان عربستان، چند منطقه را تحت سیطره خود درآوردند.

به گزارش مشرق، از جنوب استان جیزان عربستان خبر می رسد رزمندگان یمنی از مناطق تحت کنترل، عملیات جدید و غافلگیرانه ای را از چند محور علیه نیروهای مزدور تابع رژیم سعودی ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی مواضع مزدوران رژیم سعودی را در شرق منطقه «جحفان» هدف قرار دادند و در مرحله نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در هم بشکنند و راه را برای پیشروی باز کنند.

رزمندگان یمنی در ادامه و پس از درگیری های سنگین توانستند مزدوران سعودی را عقب برانند و رشته کوه های واقع در شرق منطقه جحفان را به سیطره دربیاورند تا اشراف بیشتری بر مناطق مرزی داشتند باشند.

اعلام الحربی

خبرها حاکیست، در جریان درگیری ها و تسلط رزمندگان یمنی بر رشته کوه های شرق منطقه «جحفان»، شماری از نیروهای مزدور رژیم سعودی کشته و زخمی شدند و خسارت های سنگینی به آنان وارد آمد.

به گزارش مشرق، منطقه جحفان از محور شمالی به شهر مرزی «الخوبه» متصل می شود و از محور شرقی با غرب استان صعده و شمال شرق استان حجه یمن هم مرز است و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

از حومه منطقه «جحفان» خبر می رسد، گروهی دیگر از رزمندگان یمنی از مناطق تحت کنترل، عملیات گسترده و دقیقی را علیه مواضع و پایگاه های نظامی مزدوران سعودی در بلندی های «الصوتیات، السود و الحبیشی» انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین موفق شدند مزدوران سعودی را عقب برانند و تمامی مقرها و پایگاه های نظامی را در این بلندی ها به کنترل درآورند و مواضع را به طور کامل تثبیت کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شمار زیادی از نیروهای مزدور رژیم سعودی در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند و تعداد دیگر هم که جان سالم به در بردند از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند.

رزمندگان یمنی در جریان تسلط بر پایگاه های نظامی در این بلندی ها توانستند مقادیر قابل توجهی از تجهیزات نظامی را به غنیمت بگیرند؛ این بلندی ها بر مناطق مرزی اشراف کامل دارند و همین مسئله اهمیت این نقاط را چند برابر کرده است.

اعلام الحربی

از حومه شرق کوه «الدود» در جنوب استان جیزان (هم مرز با غرب استان صعده) خبر می رسد، نیروهای یمنی در یک عملیات دقیق تجمع مزدوران سعودی را با شلیک چند قبضه خمپاره هدف قرار دادند و شماری از آنان را کشته و زخمی کردند.

خبرها حاکیست، یگان توپخانه رزمندگان یمنی، تجمع مزدوران و نظامیان سعودی را در منطقه «مشعل» و حومه کوه «القیس» در جنوب استان جیزان عربستان هدف قرار داد و ضربات سنگینی به آنان وارد آورد.

به گزارش مشرق، استان جیزان در جنوب غرب عربستان با استان های حجه و صعده یمن هم مرز است؛ بخش هایی از مناطق جنوبی استان جیزان در سال های گذشته به کنترل رزمندگان یمنی درآمده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  36 4
  بزودی مرزهای یمن به عمق خاک عربستان افزایش می یابد
 • پیمان IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  4 59
  این حوثی ها دیگه خیلی گستاخ شدن دیگه کم کم امریکا دست به کار بشه
  • BE ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   21 4
   دست به آب نشه خوبه
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  33 5
  نصر من الله فتح القریب..
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  27 4
  رسما باید گفت آل سقوط
  • محمد IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   3 8
   اونا ۹۰ ساله که هستن شمایین که هر روز زمزمه های سقوطتون هست
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  29 5
  سعودی کارش تمومه
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  17 5
  تا میخورن بزنین این ابن سقوط ها رو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس