کد خبر 992224
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
دختر خودسوزی کرده

مرگ سحر محصول عملکرد همان‌هایی است که امروز برایش اشک تمساح می‌ریزند یا برای رسیدن به همان هدف‌های دیکته شده از مرگ وی سوءاستفاده می‌کنند!

به گزارش مشرق،  یازدهم شهریور جاری«سحر خدایاری» دختر ۳۰ ساله‌ای که به گفته پدرش از مدت‌ها قبل دچار مشکلات روحی و روانی شده بود و دارو مصرف می‌کرد در مقابل دادگاه دست به خودسوزی زد و پس از یک هفته جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

آش‌کشک خاله نیست!

فیلم/ انتقاد عضو خانواده"سحر خدایاری" از نماینده اصلاح‌طلب

در ترحیم دختر آبی همه بودند الا سلبریتی‌ها +عکس و فیلم

اسماعیلی: دختری که خودسوزی کرد فاقد محکومیت کیفری بود


ماجرا از این قرار بود که این دختر اسفندماه سال قبل در هنگام تلاش برای ورود به استادیوم آزادی با لباس مردانه و تماشای مسابقه فوتبال توسط پلیس شناسایی و دستگیر و به اتهام جریحه‌دارکردن عفت عمومی و توهین به مأموران برای وی پرونده قضایی تشکیل می‌شود. وی تا یازدهم شهریور یعنی روز خودسوزی نیز آزاد بوده است.


اما از همان ابتدای ماجرا و در حالی که این دختر جوان بر روی تخت بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد، یک جریان مشکوک که در بین آنها رسانه‌ها، برخی نمایندگان مجلس، چهره‌های ورزشی و هنری یا اصطلاحاً سلبریتی‌ها بیشتر به چشم می‌خوردند در اقدامی حساب شده به دنبال بهره‌برداری از این موضوع بود. با جان باختن «سحر» این افراد و جریان ضریب بیشتری به روایت خود از ماجرا دادند. اما خیلی زود با روشنگری رسانه‌ها و اظهارات خانواده این دختر جوان معلوم شد که روایت پمپاژ شده توسط این افراد با واقعیت تفاوت زیادی دارد.


دروغ محکومیت ۶ ماهه


مهم‌ترین موضوعی که به دروغ توسط آنها برجسته و مطرح می‌شد «محکومیت مرحومه سحرخدایاری به ۶ ماه حبس به علت تلاش برای ورود به ورزشگاه» بود، موضوعی که هم در توضیحات قوه قضائیه و هم در صحبت‌های پدر سحر کذب بودن آن به صراحت اعلام شده بود.


پدر این دختر در گفت‌وگو با کیهان اعلام کرد: «اساسا هیچ احضاریه و حکمی برای دخترم صادر نشده بود و وی روز حادثه، خود برای پیگیری پرونده اسفندماه به دادگاه مراجعه کرده بود.»


مرکز رسانه قوه قضائیه نیز پس از خودسوزی این دختر اعلام کرد: «تاکنون برای این فرد دادگاهی برگزار نشده و فرد مورد اشاره حکم محکومیت ندارد.»


اقدام عجیب یک رسانه


از جمله این دروغ پردازی‌ها انتشار خبر خودسوزی سحر خدایاری به علت محکومیت به ۶ ماه حبس در سایت «خبرآنلاین» بود. پس از اینکه این خبر دروغ مورد استناد فرصت‌طلبان و رسانه‌های معاند قرار گرفت و بسیاری از مردم را نیز به اشتباه ‌انداخت و بهتر بگوییم وقتی نیاز به پمپاژ یک خبر دروغ برطرف شد، این رسانه خبر قبلی را اصلاح کرد و بخش محکومیت به ۶ ماه حبس را از آن حذف کرد بدون آنکه عذرخواهی کند.


باز هم ورود آقای نماینده به هر ماجرا


مورد دیگر اینکه فردی همچون علی مطهری نیز که داعیه نمایندگی مردم و پافشاری به صداقت دارد در توئیت خود دروغ خودسوزی این دختر به علت محکومیت به ۶ ماه حبس را تکرار کرد. وی پس از آنکه متوجه گاف خود شد بدون اشاره به بهره‌برداری‌های مسمومی که از خبر کذب روایت شده توسط وی در داخل و خارج از کشور شد، روایت نادرست دیگری را بیان کرد که در مراجعه این دختر به دادگاه شخصی به وی گفته است که پرونده می‌تواند ۶ ماه حبس داشته باشد! بدون اینکه توضیح دهد این شخص کیست و صحت روایتش از کجاست؟ این نماینده مدعی که در این ماجرا افرادی همچون فرح پهلوی را همنوا با دروغ خود می‌دید، نگفت آیا این ادعا نیز مانند ادعای دروغ قبلی است؟


نماینده‌ای با رویای قیام مردمی


از سوی دیگر پروانه سلحشوری که به عنوان یک نماینده پرحاشیه و معلوم‌السطح شناخته می‌شود با دامن‌زدن‌های خیالبافانه به ماجرای این دختر در گفت‌وگویی از اینکه مردم در ایران پس از خودسوزی سحر همچون خودسوزی سبزی‌فروش تونسی در بهار عربی قیام نمی‌کنند ابراز تعجب و تاسف کرد بدون اینکه بگوید آیا فراخوان قیام عمومی توسط یک نماینده امنیت ملی را تهدید نمی‌کند؟


با این شرایط آیا نباید در صلاحیت این نمایندگان مجلسی که در خوشبینانه‌ترین حالت نمی‌داند اظهارات دروغ و تهمت‌زدن‌هایش به دستگاه قضا و نظام می‌تواند برای کشور هزینه‌آفرین و خدمت به دشمن باشد شک کرد؟


سلبریتی‌های...


در بین ورزشکاران و هنرمندان نیز برخی چهره‌ها یک بار دیگر کم‌اطلاعی خود را به نمایش گذاشتند.


برخی فوتبالی‌ها با بازنشر خبر جعلی محکومیت سحر به زندان به علت علاقه به حضور در ورزشگاه دست به خودنمایی زدند.


 برخی چهره‌های به اصطلاح هنری نیز از قافله دروغ‌پراکنی جانماندند.


صبا کمالی که اصولا در بین اهالی سینما و تلویزیون جایگاه خاصی ندارد به بهانه مرگ سحرخدایاری در صفحه مجازی خودگستاخی و پرده‌دری را تا جایی رساند که دست به توهین به مقدساتی همچونی عزاداری، شخصیت سیدالشهدا(ع) و شهدای کربلا زد. البته وی پس از اعتراضات گسترده مردم مومن و انتشار گمانه‌زنی‌هایی درباره برخورد قضایی فهمید چه غلط بزرگی کرده است و با حذف پست توهین‌آمیز خود سعی کرد ماجرا را توجیه کند اما نشان داد در این زمینه نیز هنری ندارد.


احسان کرمی نیز که به علت اجرا و بازیگری در رسانه ملی شناخته شده است، عامدانه دروغ محکومیت سحر به ۶ ماه حبس را در صفحه مجازی‌اش منتشر کرد و اتهامات و توهین‌هایی را به مسئولان قضایی نسبت داد. جالب اینکه اکثر این افراد از ترس واکنش‌های مردمی حتی جرأت بازگذاشتن بخش نظرات در صفحه خود را ندارند.


نمونه‌های جسته وگریخته دیگری نیز در این ماجرا وجود داشت.


مطالبه مردم برای ورود دستگاه قضا پس از شفاف شدن فضا


اما حال مردم که با گذشت چند روز و شفاف شدن فضا به اصل ماجرا و دروغ بودن ادعاهای چهره‌های مدعی صداقت در این ماجرا پی برده‌اند از خود می‌پرسند که علت این دروغ پردازی‌های عجیب و غریب چیست؟ حال که دروغ بودن روایات این افراد که بی‌شرمانه و با گستاخی پنجه در چهره نظامی که حیات هنری یا سیاسی و حرفه‌ای خود را مدیون آن هستند کشیدند و باعث انحراف افکار عمومی و سوءاستفاده دشمن شدند مردم از دستگاه قضا انتظار دارند با همان قاطعیتی که این روزها خواب را بر مفسدان اقتصادی حرام کرده وارد میدان شده و برهم‌زنندگان امنیت روانی جامعه و پادوها و ستون پنجم‌های دشمن را به سزای عملشان برساند.


خیانت یا نادانی؟!


آیا زمان آن نرسیده است که دستگاه قضا وارد شود و همان‌طور که نمایندگان متهم به دخالت در به هم ریختن بازار خودرو را دستگیر می‌کند با نمایندگان دروغ‌پرداز علیه نظام و همصدا با دشمن برخورد کند؟


آیا نباید به نیت آن دسته از سلبریتی‌های کم‌سواد و مدعی که برخی از آنها فرق فعال مدنی با معدنی را نمی‌دانند! و در خوشبینانه‌ترین حالت برای خودنمایی وارد هر موضوعی که اطلاع و تخصصی در آن ندارند شک کرد؟


هنوز زمان زیادی از سیل امسال یا زلزله سال قبل که بستر نظریه پراکنی سلبریتی‌ها شده بود و برخی از آنها با سیاه‌نمایی خدمات رسانی به نیازمندان را زیر سؤال می‌بردند یا برخی به دروغ در حالی که کمترین خسارات زلزله به مسکن مهر وارد شده بود این خانه‌ها را قتلگاه معرفی می‌کردند نمی‌گذرد.


آیا زمان آن نرسیده است رسانه‌هایی که با ارتزاق از بیت‌المال یک روز با هدف به هم زدن روابط دو ملت دوست خبر دروغ سوءاستفاده جنسی توریست‌های عراقی از زنان ایرانی را در دستور کار قرار می‌دهند و روزی غیرمسئولانه و شاید عامدانه به دروغ‌پردازی برای یک حکم خیالی حبس در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان می‌پردازند مورد مواخذه قرار گیرند؟


آیا دستگاه قضا نباید به خسارت‌آفرین سلبریتی‌ها که در کنار ضربه زدن به سبک زندگی ایرانی اسلامی با تبلیغ سبک زندگی غربی و یا دروغ پردازی‌ها کم خردانه به جامعه آسیب می‌زنند بفهماند اینطور جولان دادن‌های سبک‌مغزانه برایشان هزینه‌آفرین خواهد بود؟


آیا نباید با جولان افراد معلوم‌الحال و فرصت‌طلب در فضای بی‌در و پیکر مجازی که در ماجرای اخیر نیز برای خوش خدمتی به دشمن و انحراف افکار عمومی نقش پر رنگی داشتند برخورد قاطع شود؟ کسانی که برای خالی نبودن عریضه حتی عکس فرد دیگری که زنده است را به جای دختر فوت شده منتشر و بازنشر می‌کردند. همان‌طور که در زمان فتنه نیز کشته ‌سازی و استفاده از عکس‌های افراد زنده برای انحراف افکار رونق زیادی داشت.


از سوی دیگر با وجود برخی ابهامات در ماجرای اخیر از جمله اینکه چرا سحر خدایاری در مراجعه به دادگاه در حالی که نه جلسه دادگاهی تشکیل شده بوده است و نه حکمی صادر، با خود بنزین برده است، نیاز به ورود و شفاف ‌سازی پشت‌پرده توسط قوه قضائیه احساس می‌شود تا مشخص شود آیا پشت پرده این ماجرای تلخ دسیسه‌هایی در کار است؟


شباهت خودسوزی نیوشا و سحر!


روز پنجشنبه در کیهان به یک حادثه مشابه اشاره شد که بازتاب زیادی داشت. «در اواخر دهه ۶۰ یکی از اعضای گروهک‌ فدائیان خلق به نام نیوشا فرهی به عنوان اعتراض به جمهوری اسلامی ایران، در مقابل سازمان ملل در نیویورک دست به خودسوزی زد و در حالی که سایر اعضای این گروه اطراف او را گرفته و برای نجات وی اقدامی نمی‌کردند، در آتش سوخت و جان سپرد. یک هفته بعد از این ماجرا معلوم شد مرکزیت گروه یاد شده از بیماری افسردگی وی که در حال مداوا نیز بود سوء‌استفاده کرده و به او قبولانده بود خودش را به آتش بکشد و تاکید کرده بود که این اقدام یک حرکت نمادین خواهد بود و اعضای گروه بلافاصله دست به کار شده و بی‌آنکه آسیب چندانی ببیند آتش را خاموش کرده و او را نجات خواهند داد! ماجرای این جنایت با اعتراف یکی از اعضای گروه که دچار عذاب وجدان شده بود به پلیس اطلاع داده شد و از سوی دیگر خانواده وی هم که به اصل ماجرا و جنایت گروهک مزبور پی‌برده بودند، در یکی از دادگاه‌های نیویورک اقامه دعوا کردند و...


ماجرای غم‌انگیز سحر خدایاری که به فریب دختر آبی معرفی شده است نیز از جهات مختلف با ماجرای خودسوزی نیوشا فرهی همخوانی و مشابهت جدی دارد. آن مرحومه به گفته پدر داغدارش، از نوعی بیماری عصبی رنج می‌برده و در حال مداوا نیز بوده است.


 با توجه به آلودگی برخی جریانات ضدانقلاب داخلی به انواع ترفندهای جنایت‌آمیز، احتمال اینکه ماجرای خودسوزی او هم از سوی برخی جریانات مورد ‌اشاره برنامه‌ریزی شده باشد وجود دارد و دستگاه قضایی نباید از کنار آن به آسانی عبور کند.


 دستگاه قضایی و مراکز اطلاعاتی و امنیتی با بررسی دقیق ماجرا می‌توانند صحت یا نادرستی این احتمال را کشف و به آگاهی مردم برسانند.


این بررسی و تحقیق مشترک قضایی و اطلاعاتی باید از بازجویی کسانی آغاز شود که علیرغم اظهارات پدر محترم آن مرحومه درباره بیماری فرزندش و اطلاع قطعی از عدم صدور حکم محکومیت او به زندان و... اصرار دارند ماجرا را وارونه روایت کرده و با این وارونه‌نمایی زمینه‌ای برای حمله به نهادهای قانونی نظام فراهم آورند. احضار افرادی از این دست و بازجویی از آنها می‌تواند سرنخی برای کشف حقیقت ماجرا و شناسایی تحریک‌کنندگان احتمالی باشد. بدیهی است که در جریان این پی‌گیری باید از ملاحظات رایج و دست و پا گیر اجتناب کرد. چه ‌اشکالی دارد که دروغ‌پردازان درباره این ماجرای غم‌انگیز در هر جایگاهی که هستند برای کشف پشت صحنه احتمالی و پاسخگویی درباره دروغ‌بافی‌های خود مورد سؤال قرار بگیرند. مثلا از فلان خانم یا آقای نماینده و فلان هنرپیشه و فلان... پرسیده شود این دروغ ساخته خودش است یا از جایی به وی دیکته شده است؟! و اساسا از این دروغ‌بافی چه انگیزه‌ای داشته است؟!»


اکنون وظیفه مهم قوه قضائیه و مطالبه مردم و دلسوزان نظام از این دستگاه این است که در این ماجرا ورود قاطعی داشته باشد چرا که راه پیشگیری از تکرار رخدادهای مشابه، برخورد قاطع با افراد دروغگو و هزینه‌آفرین و جریان‌هایی است که می‌توان برخی از انها را ستون پنجم و پادوهای دشمن دانست.


چه کسانی در مرگ سحر دست دارند؟!


اما روی دیگر ماجرای اخیر میدان‌داری کسانی است که خود با رفتار و تحریکاتشان زمینه از دست رفتن جوانانی همچون سحر را فراهم آورده‌اند اما امروز برای وی اشک می‌ریزند.


هر چند کارنامه نظام جمهوری اسلامی در توجه به زنان طی ۴۰ سال اخیر درخشان و قابل دفاع است اما نگاهی به کارنامه برخی نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی در سال‌های اخیر و توجه به دغدغه‌های عجیب آنها در حوزه زنان و دختران گویای روشن آن است که متاسفانه طرح هر از چندگاه موضوعات حاشیه‌ای و غیراولویت‌دار و پرهیز از پرداختن به نیازهای واقعی زنان و دختران به یک رویه تکراری تبدیل شده است.


در همین روزهای پس از مرگ سحر و در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم باز هم برخی دولتی‌ها از جمله معاون حقوقی و سخنگوی دولت از موافقت و پیگیری دولت برای ورود زنان به ورزشگاه گفتند هرچند رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در اظهار نظری مخالف آنها شرایط برای حضور زنان در ورزشگاه را مناسب ندانست.


اما پرداختن به مباحثی همچون ورود زنان به ورزشگاه، موتورسواری یا دوچرخه‌سواری، طرح به اصطلاح کودک همسری به جای توجه به نیازهای اصلی قشر بانوان کشورمان از جمله بیمه زنان سرپرست خانوار، مرخصی زایمان زنان شاغل، تسهیل شرایط ازدواج، تسهیل امکان فرزندآوری و فرزند پروری زنان شاغل، ایجاد زیرساخت‌های بهتر برای ورود اجتماعی زنان با الگوی بومی ایرانی اسلامی نه دیکته‌های غربی کار را به جایی می‌رساند که اولویت‌های برخی زنان جامعه نیز دچار تغییر می‌شود.


اگر سحر خدایاری که قبل از بیماری روحی و روانی دو لیسانس گرفته بود به موقع ازدواج می‌کرد، یا در شغل مورد علاقه مشغول می‌شد و اسیر اولویت‌های کاذب برخی مسئولان دولتی نمایندگان مجلس و فضاسازی‌های رسانه‌ای نمی‌شد، اکنون زنده بود و در واقع باید گفت مرگ سحر محصول عملکرد همان‌هایی است که امروز برایش اشک تمساح می‌ریزند یا برای رسیدن به همان هدف‌های دیکته شده از مرگ وی سوءاستفاده می‌کنند!

منبع: کیهان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 63
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 27
 • IR ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  ماست مالی. نکنید
  • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   14 14
   میدان بقیق در سال ۱۹۴۰ کشف شد. میزان ذخیره درجای نفت خام این میدان بالغ بر ٢٢ میلیارد بشکه برآورد می‌شود. ظرفیت تولید میدان نفتی شیبه بطور میانگین ۴۰۰ هزار بشکه در روز است. میدان شیبه متعلق به شرکت سعودی آرامکو می‌باشد که هوا رفت خخخخخخخخخخ
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   27 34
   رسانه های دشمن و ستاد جنگ روانی نفوذی ها مغزت رو ماست مالی کردن
  • SE ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   26 29
   بهتره ماست مالی کنیم چون در غیر این صورت با عرض پوزش باید بگیم خاک بر سر جامعه و مردمی که از بین همه علی و جعفر و معصومه های خوب تاریخ و تا الان علی کریمی و جعفر پناهی و معصومه الف رهبر اونها شدند تا افق مردم و زنان را از خدایی شدن و اسمانی شدن بواسطه مقام مادری و خواهری و همسری نمونه و ناب به بالا پایین پریدن در کنار مردان اجنبی و سوزاندن انسانیت خود بخاطر شوت و دریبل و تکل تقلیل داده اند
  • مجید IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   22 13
   ماست مالی واقعی می دانی چیست؟ نمایندگانی که موضوع رفتن زنان به ورزشگاه را دنبال می کنند یا دنبال این هستند چرا عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 نیست چرا این مسایل دغدغه اصلی و مهم بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است. چه دلیلی دارد. مگر بیکاری نداریم مگر تحریم نیستیم مگر فساد در کشور نداریم مگر ... آقای پناهیان آمدند در این اوضاع موضوع شفافیت را دنبال کردند ببینید چقدر به ایشان حمله شد؟
  • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   32 15
   کینه های مشرق پایانی ندارد
  • روستازاده IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   12 9
   این یارو با کمک امثال نجفی خودش رو کشت، اما نجفی با دستان خودش کسی که به او اعتماد کرده بود را کشت
  • IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   3 9
   کینه های مشرق...مشرق ازکسی کینه نداره تهمت نزن.
  • حمید IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   5 2
   جناب 11:57، وقتی پاسخی برای این همه استدلال مطرح شده در متن بالا نداری، داری مشرق را به کینه توزی متهم می کنی؟!!!! امثال شما وقتی در منطق کم می اورید، شروع به تهمت زدن می کنید، هر بچه ای هم با توجه به حقایق گفته شده ، متوجه سناریو بودن ماجرای سحر خدایاری می شود.
 • رضا IR ۰۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  22 81
  این دختر که از یک خانواده حزب الهی بود دو تاز از شوهر خواهراش روحانی بودند و اهل قم ....این دختر چرا اینطوری دراومد. واقعا از یک خانواده حزب الهی بعید هست همچین اجازه ایی به دخترشون بدن که پاشه تنها بره استادیوم وسط اون همه مرد. به هر حال خدا رحمتش کنه.
  • IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   36 22
   به نظرت یک آدم حسابی تو یک خانواده عجیب به نظر می‌رسد؟؟
  • سعید IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   7 22
   خطاب به 12:53، آدم حسابی ، دست به خودکشی نمی زنه پرفسور. واقعاً وجود منطق در جنابعالی عجیب به نظر می رسد.اگر واقعاً فکر می کنی که کار ایشان نشانه آدم حسابی بودنه، خودتم خودسوزی کن تا آدم حسابی بشی.
 • IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  53 19
  خدا رحمتش کنه ولی خیلی باید بدبخت باشی بخاطر بازیکنان فوتبال یا بازیگرهای سینمای ایران بخواهی دست به خودکشی بزنی...
 • IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  46 22
  یعنی اگر خدمات مرحوم شهید مطهری نبود این علی مطهری را برای سرایداری هم استخدام نمی‌کردند . از پدرش خجالت نمی کشد میخواهید از ملت خجالت بکشد ۹۰ درصد نماینده ها شدند واسطه و دلال و کارچاق کن شرکتها و سرمایه داران آن وقت میگن رفتیم واسه پیگیری مشکلات مردم اما گندش در میاد کارچاق کنی واسه ترخیص خودرو وارداتی بوده .
 • ta1958 IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  47 8
  مردم خوب و بد رو درست تشخیص می دهند
  • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   22 20
   اگه درست تشخیص میدادن، که روحانی رای نمی اورد!!!
 • عبدالرحمن IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  26 9
  دروغ آغاز هر معصیت و گناهی است. لعنت خداوند بر دروغ پردازان و شایعه سازان و منتشر کنندگان آن . لعنت خدا بر نمایندگان انگلیس در مجلس شورای اسلامی.
 • میر IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  24 28
  آفرین مشرق
 • ناشناس آذری IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  22 4
  لعنتی ها همه دروغگو شدن!!!
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  6 5
  واقعا خدا را شکر میکنیم
 • ramin IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  56 15
  ینی میخواین بگین خودش مقصر بود!!!! بیخیال...چرا انقدر همه چی رو کوچیک میبینید!!!؟
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   8 10
   به قتل که نرسیده خودکشی کرده
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  64 17
  اصلا چرا پای سحر رابه دادگاه بازکردید!؟
  • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   13 17
   به خاطر فحاشی و توهین به ماموران دولتی
 • رضا IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  43 7
  بالاخره یک جوان مملکت بی خود و بی جهت فوت شده است آن هم به صورت فجیع.
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   10 15
   بیخود و بی جهت قربانی نقشه اصلاحاتیا شد
  • احسان IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   3 2
   آقا رضا خدا ایشان را رحمت کند، ولی متاسفانه عده ای فوت دلخراش ایشان را وسیله ای برای رسیدن به مطامع کثیف سیاسی خود قرار دادند و سناریوسازی کردند و در این مساله هیچ شکی وجود ندارد، انتقاد ما از این اقدام زشت لاشخورهای سیاسی در داخل و خارج از کشور است، و گرنه همه ما از مرگ فجیع این دختر جوان عمیقاً متاثریم.
 • حسن IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  30 8
  چه كسى بنزين در اختيار او گذاشت!؟
 • مرد آبی IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  29 32
  ولله خودم و پسرم می خواهیم بریم استادیوم ولی به علت خشونت و فحاشی های مکرر در بین تماشاگران جرآت نمی کنیم بریم از نزدیک بازی را تماشا کنیم و ترجیح می دیم از تلویزیون تماشا کنیم.چطور شما می خواهین خواهران و دختران ما در استادیوم حضور یابند. این سلبریتی ها بجای هرج و مرج چرا مردم را دعوت به نظم و انظباط در تماشای بازیها نمی کنند و یا چرا ناراحت از این اتفاقها که تقریبا یک پای ثابت حواشی ورزش شده نیستند.امیدواریم یه روزی برسه که در کمال آرامش و در لوای فرهنگ ناب ایرانی همه بتوانیم از نزدیک فوتبال را تماشا کرده و لذت ببریم.
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   8 3
   فرهنگ ناب ايراني ؟ خخخخخخخ
 • جعفر IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  23 12
  حالا شما چرا این قدر حساس شدید گناه شما خیلی بیشت از قاتلین است این آش مالی نکیید بسه دیگه بابا
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   4 4
   چیو ماست مالی نکنیم؟ مگه چیزی بوده که ماست مالی کنیم؟ مگه کسی کاری کرده مگه قتلی صورت گرفته مگه نیروهای دولتی و حکومتی کاری کردن مگه دادگاهی برگزار شده که ماست مالی کنیم! چیو ماست مالی کنیم! همه حرف ما این چند رو اینه همه چیز یه شیطنت رسانه ای بود! نیازی هم به ماست مالی نیست کمی برا شعور خودتون احترام قائل باشید اگر باشه البته!
 • س ع IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  0 7
  ملت عقل و جوانان
 • مزیدی IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  15 12
  در این چند سال آقای مطهری هرچه از این نوع واکنشها انجام دادن همه دروغ بوده وقتی خود از خود نمیپرسه چرا؟ یعنی اینکه این واکنشها آگاهانه هست
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  43 6
  خدا از مسببین مرگ سحر خدا یاری نگذرد و همان جوری که سحر سوخت خدا دودمانشان را بسو زاند مرگ سحر خدایاری مرگ فجیعی بود که ‌دیر یا زود دامان مسببین را گرفته انشا الله
  • IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   4 10
   مسبب اين اتفاق خودش بود و الانم روحش تو عذابه
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   3 11
   نگران نباشید. اولین مسببش خودش بود که الان متاسفانه به جهنم رفته است.
 • امانی IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  11 10
  بنظر عامه اگاه ومعتقد آیا راه ندادن با لباس مبدل به ورزشگاه های ما آنهم چه ورزشگاههایی که داوران ما یکی یکی از منصب داوری خصوص در فوتبال بخاطر کثیفترین وبدترین نوع فحاشی های تماشاگران عرصه را دارند خالی میکنند آیا دلیلی برای خودسوزی میتواند باشد گیره که فرض محال 6ماه حبس برایش بریده باشند که طبق قانون قابل فرجام خواهی بوده وهست وبا یک تضمین مثل صدها پرونده دیگر قضایی غیر قابل اجرا میشده است این نشانه دیگری هست که اربابان ضد دین واسلام داخلی وخارجی همنوا با اصلاح طلبان وبعضی نمایندگان مجلس معلوم الحال دست دردست یکدیگذر نهاده واهداف شیطانی غرب بسرکردگی امریکا را پیش میبرند
 • مهری IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  16 8
  کیهان کیه؟
  • IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   4 6
   کیهان بهترین وصادقترین روزنامه س.
 • دانا IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  14 14
  درود بر شما که حقیقت را شفاف بیان می نمایید. اما مسؤلین و قوه ی قضائیه باید با اطلاع رسانی سریع در مورد عدم محکومیت 6 ماهه ی این دختر ، فتنه را در نطفه خفه می کردند.
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  13 12
  مجازات کشته سازان دررسیدن به اهداف تحریک افزایش جنجالهای سیاسی واجتماعی روزدرایران باید تشدید یابد تا خودفروختگان بی دین داخلی جرات سوء استفاده ازکشتن انسانهای ساده لوح رانداشته باشند
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  23 14
  اینکه خودش بدون احضاریه به دادگاه مراجعه کرده است! معلوم میشود یک محرک و مشوق در پشت پرده این دختر وجود داشته! خبرانلاین چرا بخشی از خبر خود را بعد از مرگ دختر حذف میکند؟ ادعای مطهری و بعضی نمایندگان مجلس که دروغ از دراومده و نظام را بشدت زیر سوال برده اند! گیرم دختری بواسطه توهین و عدم رعایت قانون ۶ماه حبس بخورد، آیا باید خودسوزی کند!!؟ وآیا نماینده ای (شما بخوانید فریبکار) در مجلس خونش را بگردن یکی دیگر بیاندازد نظام و کشور را تضعیف کنند. درضمن فراخوان برعلیه مملکت توسط یک نماینده خانم به تبعیت از انقلاب کشور تونس چه معنایی داشته و ماحصل ضعف کدامین عملکرد حوزه نظارتی و... در انتخابات است؟ تا کی ملت انقلابی ایران بایدغصه افراد نالایق چه در پوشش نماینده مجلس، و چه در پوشش منافق و ضدانقلاب و چه در پوشش سلبریتی و غیره را بخورند.
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  30 1
  شخصا هیچ علاقه ای نه به فوتبال دارم نه به اختلاط زن و مرد. اما سوالی ذهنمو درگیر کرده اینکه چطور ورود زنان به سالنهای والیبال مجازه اما برای فوتبال ممنوع؟ اگر چیز بدیه چرا برای والیبال مجازه اگر هم ایرادی نداره چرا برای فوتبال ممنوعه آیا فشار فدراسیونها قوانین شرعی رو جابجا میکنند؟
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   10 0
   ,والامنم میخواستم همینوبگم کارموراحت کردی
  • مجید IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   2 9
   جسارتها شما هم خیلی تندروی کردید. کی رفتار افراط و تفریط در رسانه های ما به تعادل نمیرسه. کسیکه اشتباه کرد با زبان گرمتر و آرامتری هم میشه اون به اشتباهش واقف کرد.
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   9 19
   حرام خدا حرام است و الیبال و فوتبال ندارد. اگر اینها دارند سنگر به سنگر جلو می آیند و ما با چنگ و دندان باید از شریعت اسلامی مواظبت کنیم.
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  8 8
  هیشکی با این سلبریتی های دوهزاری برخورد نمیکنه
 • کاوه IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  17 2
  گیرم به طریقی خلق رافریفتی بادست انتقام الهی چه میکنی
 • سعید IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  4 9
  حیف نیست که شخصیتی چون علی مطهری را شما بخواین خدشه دار کنید ایشان هم تعصب ایرانی دارند وهم یک انسان آزاده هستند
 • ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  13 4
  رفتار پلیس هم باید حرفه ای بشه. یکی از معضلات نیروهای پلیس تهران اینه که اکثرا اهل شهرستانن و هیچ احساسی نسبت به این شهر ندارن.
  • IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   5 3
   وقتي ثروت همه شهرستان هاي ايران به سمت تهران سرازير ميشه بايد هم ملت براي گرفتن حقشون به تهران بيان
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  13 7
  مطلب مزخرف و فرمایشی
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  11 14
  به نظرم خبرانلاین عمدا این خبر دروغ رو کار کرد و معلوم نیست چه اهدافی داشت
 • Masoome IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  6 11
  مسلما برای فوتبال خودکشی نکرده اگر ناراحتی اعصاب و روان گرفته یکی از عوارض داروها خودکشیه
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  19 17
  بنزین را کسانی در اختیارش قراردادند که ندا اقا سلطان را فنا کردند این برنامه میخاست فتنه شود که به خواست خدا دفع شد.
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  3 3
  پشت صحنه هایی که دوست ندارند آفتابی بشند. هیچکاره و همه کاره.
 • حامد IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  5 4
  با سوق دادن جوانان به سمت ابتذال و مسائل جنسی و فوتبال و ... به دنبال دور کردن ذهن آنها از مسائل اصلی اند. به دنبال فریب آنها برای رای دادن و بهره برااری های سیاسی اند. در این ماجرا نیز کاری کردند و که ذهن ها از عاشورا و حسین و دین و اعتقادان و حچاب و عفاف و شکست برجام و دولتیان به سمت خوکشی این دختر برود
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  4 3
  شاید و شاید کسی حرف تحریک کننده ایی به این خانم زده که بیماری روحی اونو تحریک کرده و دچار یک جنون آنی شده ما که غیب نمی دانیم انجا برای او چه اتفاقی افتاده ولی معمولا کسی حرف ناخوشایندی و ناجوری بهش زده الکی که کسی خودسوزی نمیکنه!
 • اشکان IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  4 6
  به نظر من حق با مشرق نیوز هستش ، از روزهای نخست هم داستان برای من بودار بود
 • IR ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  20 4
  مشرقیان مال پرست.
  • IR ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
   1 3
   فعال که مال پرست تویی منافق از البانی
 • محمدعلی IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
  0 0
  من فقط میتونم بگم اشتباه میکنی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس