کد خبر 991983
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
کاخ سفید نمایه

پایگاه در گزارشی افشا کرد که رژیم صهیونیستی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اقدام به جاسوسی از واشنگتن کرده و این اقدام با عکس العمل دولت آمریکا مواجه نشده است.

به گزارش مشرق، پایگاه «پولیتیکو» به نقل از مقام‎های پیشین دولت آمریکا نوشت: اسرائیل دستگاه‌های جاسوسی را در نزدیکی کاخ سفید و برخی از مناطق حساس پایتخت نصب کرده است.

این گزارش می‎گوید: "چند مقام ارشد پیشین دولت آمریکا گفتند اسرائیل در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» اقدام به جاسوسی از واشنگتن در قالب نصب دستگاه‌های جاسوسی در تلفن‌های همراه در نزدیکی کاخ سفید و دیگر اماکن حساس واشنگتن کرده است. این دستگاه‌ها که در صنعت با نام «گیرنده‌های هویت مشترکان تلفن‌های همراه بین‌المللی» شناخته می‌شوند، قادرند محتوای تماس‌ها و داده‌های اینترنتی مصرف‌شده را دریافت کنند."

براساس این گزارش، این دستگاه‌های جاسوسی مینیاتوری در ۲ سال قبل در نزدیکی کاخ سفید و سایر اماکن حساس پایتخت با هدف جاسوسی از ترامپ و نیز معاونان ارشد و نزدیکانش نصب شده اند.

یکی از این مقام‎های پیشین دولت آمریکا می‎گوید "برخلاف تمامی موارد قبلی از افشای جاسوسی دولت‌های خارجی در خاک آمریکا، دولت ترامپ نه تنها به اسرائیل اعتراض نکرد، بلکه هیچ تنبیهی نیز برای این اقدام در نظر نگرفت. این واکنش با آن چه در گذشته رخ می‌داد، کاملا متفاوت بود."

در این گزارش آمده است «دنیل بنجامین» هماهنگ کننده عملیات ضد تروریسم پیشین وزارت خارجه آمریکا گفت با توجه به رویه اسرائیلی‌ها برای حفاظت از منافع خود این اقدام دور از انتظار نبود.

پولیتیکو در ادامه نوشت سهل انگاری ترامپ به پروتکل‌های امنیتی کاخ سفید در مه ۲۰۱۸ نیز توسط نیویورک تایمز رسانه‌ای شده بود.

مقامات پیشین دولت آمریکا تاکید کردند مسئولان وزارت امنیت داخلی آمریکا که در سال ۲۰۱۸ دستگاه‌های جاسوسی را در مناطق مختلفی از واشنگتن کشف کرده بودند، بعد از بررسی‌ها و تحقیقات گسترده و همکاری با اف‌بی‌آی و چند سازمان امنیتی دیگر پذیرفتند که ماموران اسرائیلی این دستگاه‌ها را نصب کرده بودند.

یک مقام ارشد پیشین اطلاعاتی دولت آمریکا گفت مسئولیت اسرائیلی‌ها در این موضوع کاملا ثابت شده است.

در حالی که سخنگوی دولت ترامپ، اف‌بی‌آی، وزارت امنیت داخلی و سرویس مخفی آمریکا از اظهار نظر درخصوص این گزارش خودداری کرده اند، سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا این اخبار را رد کرد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس