کد خبر 991905
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
شرایط برخورداری از بیمه بیکاری برای مجرد و متاهل

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط برخورداری از بیمه بیکاری برای مجرد و متاهل را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، محمدحسن زدا، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی درباره شرایط برخورداری از بیمه بیکاری گفت: یکی از مزایای خوب در جمهوری اسلامی ایران، قانون بیمه بیکاری است و بر اساس آن هر شخصی بدون میل و اراده بیکار بشود و قبل از بیکاری حداقل شش ماه سابقه بیمه پردازی داشته باشد می‌تواند مقرری بیمه بیکاری دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

شرایط دریافت بیمه بیکاری برای مجرد و متاهل

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی بیان کرد:  مجرد و متاهل بودن و میزان سابقه کار در نوع دریافتی موثر است. اگر فرد بین شش تا ۲۴ ماه سابقه کار داشته و مجرد باشد از شش ماه و اگر متاهل باشد از ۱۲ ماه مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شود. اگر فرد بین ۲۵ تا ۱۲۰ ماه قبل از بیکاری، سابقه داشته و مجرد باشد از ۱۲ ماه و اگر متاهل باشد از ۱۸ ماه مقرری بیمه بیکاری بهره مند می‌شود.

زدا افزود: اگر فرد بین ۱۲۱ تا ۱۸۰ ماه سابقه داشته و مجرد باشد از ۱۸ ماه و اگر متاهل باشد از ۲۶ ماه مقرری بیمه بیکاری بهره مند می‌شود. اگر فرد ۱۸۱ ماه تا ۲۴۰ ماه سابقه داشته و مجرد باشد از ۲۶ ماه و اگر متاهل باشد از ۳۶ ماه مقرری برخوردار می‌شود. اگر میزان سابقه فرد قبل از بیکاری بالای ۲۴۱ ماه و مجرد باشد از ۳۶ ماه و متاهل باشد از ۵۰ ماه حقوق بیمه بیکاری بهره مند می‌شود.

مقرری بیکاری  در چه صورتی به بازنشستگی‌ وصل می‌شود؟

وی با بیان اینکه اگر فردی بعد از سن ۵۵ سالگی بیکار شود، مقرری بیکاری به بازنشستگی‌اش وصل می‌شود و آنقدر مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کند تا شرایط بازنشستگی را به دست بیاورد گفت: فرد باید به محض اخراجی و بیکاری به ادارات کار مراجعه کند، آنجا بررسی و تصمیم گیری می‌شود و اگر شرایط وی تایید شد به سازمان تامین اجتماعی معرفی می‌شود.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در قانون آمده است که فرد طی دوره بیکاری و دریافت مقرری باید به موسسات آموزش فنی و حرفه‌ای برود و آموزش‌هایی در راستای کار مرتبط با شغل خویش دریافت کند. به عنوان مثال اگر تراشکار درجه ۳ است باید به کلاس برود و تراشکار درجه ۲ بشود یا اگر بیسواد است طی این دوران به نهضت سوادآموزی معرفی می‌شود و سواد فرا می‌گیرد و به محض اینکه اولین کار پیشنهاد شد، مقرری قطع می‌شود و باید کار را بپذیرد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  5 0
  مزایای خوب در جمهوری اسلامی..!بیمه بیکاری یک مزیت جهانی ست
 • GB ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 0
  ببه موقع انتخابات داره دوباره نزدیک میشه
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 0
  ۱۰ساا هسن که وضعیت بیکاری خیلی شده پس اونی که بیشتراز۵۰ماه بیمه بیکاری گرفته باشد وبیکار باشد باید چیکارکنه
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 0
  اون بیکارهایی که سابقه بیمه ندارن چی؟
 • ناشناس IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  0 0
  نکته جتلبش آنجاس که میگه هرشخصی بیکار شد یا...میتونه از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنه!!!!!!!؟؟؟؟؟،وا.. ماکه سرکاربودیم و عدم نیا هم شدیم و همه ی موارد را برای برقراری داشتیم وباسابقه پرداخت بیمه زیاد،خیلی راحت با دلایل بی اساس و غیر قانونی پرداخت نکردید و هر کسی شفاها یه حرف ودستوری داد ولی پشت پرده توافقات بر علیه کارگران محترم شده بود و اینکه واقعا این حق الناس نیست پدر پیشگاه خدا چطور جوابگو هستن کسانی که میشینن این قوانین را وضع میکنن،خب شما که ماهیانه هم از کارگر یا کارفرما!!د..

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس