کد خبر 991278
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
جرمی کوربین

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس اقدام نخست‌وزیر این کشور جهت تعلیق پارلمان را شرم‌آور توصیف کرد و از وی خواست در برابر سوالات مطرح شده پاسخ‌گو باشد.

به گزارش مشرق، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ضمن شرم‌آور خواندن تعلیق پارلمان از سوی «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور، خواهان پاسخ‌گویی او نسبت به اقداماتش شد.

بیشتر بخوانید:

همدستی جانسون با ملکه علیه دموکراسی

جانسون تخت‌گاز در جاده بن‌بست

آیا برگزیت، انگلیس را به دامن آمریکا می‌اندازد؟

کوربین در گفت‌وگو با «اسکای نیوز» گفت: « این شرم‌آور است. پارلمان باید دایر باشد و دولت را زیر نظر داشته باشد».

رهبر حزب کارگر افزود: «به نظر می‌رسد نخست‌وزیر از پاسخ‌گویی فرار می‌کند. او در پایان ماه جولای به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شده است و تا کنون یک بار با سوال از نخست وزیر مواجه شده است. اکنون او پارلمان را تعلیق می‌کند تا چهارشنبه این هفته دوباره [در پارلمان] مورد سوال قرار نگیرد. این شرم‌آور است. همه نمایندگان باید بتوانند دولت را درخصوص پیشنهاد خروج بی‌توافق از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر و مشکلاتی که برای تأمین کالاها و مواد غذایی ایجاد می‌کند مورد بازخواست قرار دهند».

کوربین ادامه داد: «با این حال نخست‌وزیر دور کشور می‌چرخد و می‌گوید بیانیه پارلمان که اکنون به قانون تبدیل شده است را قبول ندارد که عنوان می‌کند باید برگزیت تا پایان ماه ژانویه تمدید شود تا از وقوع برگزیت بی‌توافق که همه قبول دارند اتفاقی خطرناک است، جلوگیری شود».

کوربین در پاسخ به سوالی درباره جلسه احزاب مخالف برای برگزاری انتخابات همگانی گفت: «بحثی در خصوص تاریخ برگزاری انتخابات همگانی انجام نشد اما بر سر دو چیز توافق حاصل شد. اول این‌که هرکاری که بتوانیم برای جلوگیری از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر انجام دهیم و دوم این‌که وقتی روشن شد که خطر خروج بدون توافق رفع شده است از برگزاری انتخابات حمایت کنیم. همه ما خواهان برگزای انتخابات هستیم. همه ما خواهان جلوگیری از برگزیت بدون توافق هستیم».

پارلمان بریتانیا قصد داشت مقابل اقدام جانسون برای اجرای برگزیت با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا بایستد. اما جانسون که عزم راسخی را برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) دارد، توانست با حمایت ملکه، پارلمان را به تعلیق درآورد.

اکنون ناتوانی قانون‌گذاران در تشکیل جلسه در پارلمان برای مقابله با اجرای برگزیت بی‌توافق دست جانسون را برای انجام آن باز خواهد گذاشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس