کد خبر 991059
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
خوش و بش سرخابی‌ها در پایان

عضو کمیته‌ استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت: بحث مالی و بدهی باشگاه‌ها به نظر نمی‌تواند مشکل‌ساز باشد, چون این باشگاه‌ها هر طور که شده با قرض پول تامین و طلبکاران‌شان را راضی می‌کنند.

به گزارش مشرق، کاظم اولیایی درباره وضعیت صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های ایران از جمله استقلال و پرسپولیس که برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا بلاتکلیف هستند, اظهار داشت: باشگاه‌ها برای اینکه مجوز حرفه‌ای کسب کنند باید از سه مرحله عبور کنند. الان پرونده‌ باشگاه‌ها در دپارتمان فدراسیون فوتبال هستند و در آنجا ابتدا باید پرونده‌ها بررسی شود و در صورتی که نقص نداشته باشد به هیئت رسیدگی بدوی ارسال می‌شود و بعد از آن به کمیته صدور مجوز می‌رود.

وی درباره وضعیت مالی استقلال و پرسپولیس و اینکه آیا موفق شده‌اند بدهی‌های خود را پرداخت کنند, گفت: هم  اکنون پرونده‌ها در دپارتمان هستند و در این مرحله مسائل مالی خیلی مهم نیست, چون معمولاً برای تامین منابع مالی کمک و به طریقی حل خواهد شد. مشکل اصلی استقلال و پرسپولیس اشکال حقوقی است. ما در باشگاه‌های‌مان تعاریف حقوقی درستی نداریم که این موضوع، هم برای کنفدراسیون فوتبال آسیا سوال است و هم برای سازمان‌های داخلی و حتی قوه قضاییه.

بیشتر بخوانید:

خطر جدی حذف هر 4 نماینده ایران از آسیا

عضو کمیته‌ استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ, عنوان کرد: صاحبان امضا در باشگاه‌ها باید مشخص باشند. گرشاسبی می‌گوید که حساب‌هایش بسته شده است. چون در سازمان‌ها و اداره مالیات هنوز او را -بعد از دو تغییر مدیریت- به عنوان مدیرعامل می‌شناسند و به دلیل بدهی مالیاتی باشگاه پرسپولیس حساب‌های او را مسدود کرده‌اند. این مسائل مشکل اصلی تیم‌هاست و باید هرچه زودتر برطرف شود تا مدیرعاملی که زیر قرارداد‌های میلیاردی را امضا می‌کند مدیرعامل رسمی باشد. الان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و خیلی باشگاه‌های دیگر مشکلات حقوقی و مدیریتی دارند که می‌تواند برای برای آن دردسر‌های عظیمی را به وجود بیاورد.

اولیایی افزود: مشکل بحث مالی و بدهی باشگاه‌ها به نظر نمی‌تواند مشکل‌ساز باشد چون این باشگاه‌ها هر طور که شده با قرض پول تامین و طلبکاران را راضی می‌کنند اما مشکل اصلی این است که وقتی مدیرعامل معرفی می‌شود باید در هیئت مدیره صورت جلسه و به اداره ثبت معرفی شود. متاسفانه اعضای هیئت مدیره به این مسائل توجه نمی‌کنند و از همه بدتر در تلویزیون مدام شعار می‌دهند. این خیلی بد است که هنوز به طور رسمی مدیرعامل قبلی, مدیرعامل باشگاه به حساب می‌آید, این موضوع برای استقلال هم به همین شکل است و عواقب بدی برای باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال دارد.

وی با اشاره به مشکلات سخت افزاری باشگاه‌ها عنوان کرد: در دو هفته نخست لیگ برتر اقداماتی برای استانداردسازی ورزشگاه‌ها انجام شد اما همه آنها ظاهرسازی بود. چون وقتی این امکانات و تجهیزات کارساز نبوده, نصب آنها چه فایده‌ای دارد؟ تماشاگران به درستی نتوانستند از آنها استفاده کنند و باید مشکل کار برای هفته‌های بعد حل شود. برای دوربین‌ها و گیت‌ها از بیت‌المال خرج شده و باید الان جواب داده شود که چرا به خوبی از آنها استفاده نشده است.

عضو کمیته‌ استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره اتفاقات دیدار استقلال و فولاد و شکسته شدن سر دروازه‌بان استقلال به دنبال پرتاب سنگ از روی سکو‌ها گفت: در این مورد مسئولان نیروی انتظامی مدعی هستند که فرد خاطی را شناسایی کرده‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس