کد خبر 990299
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
رژیم بحرین

رژیم بحرین با جمع آوری پارچه نوشته‌ها و نمادهای عاشورایی از کوچه و خیابانها و بازداشت تعدادی از خطیبان و مداحان اهل بیت (ع) بر شدت اقدامات خود علیه سوگواران حسینی (ع) افزوده است.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه تلویزیونی اللولوه، نیروهای امنیتی رژیم بحرین در ادامه برخورد خود با عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دهه محرم کار جمع آوری نمادهای عاشورایی و پارچه نوشته ها را تشدید کرده اند.

این نیروها از جمله پارچه نوشته ها و نمادهای عاشورایی را در دو منطقه سار و المرخ جمع آوری کردند.

بیشتر بخوانید:

احضار ۴ روحانی شیعه از سوی رژیم آل خلیفه

نیروهای امنیتی رژیم بحرین همچنین دستور جمع آوری یک تکیه عزاداری در منطقه البلاد القدیم را صادر کردند.

این درحالی است که پیشتر مرکز پلیس منطقه المحرق از هیئت های عزاداری و تکیه ها خواست تا همه پرچم های سیاه نصب شده در این منطقه را جمع آوری کنند.

اقدامات رژیم بحرین علیه عزاداران حسینی (ع) از سال ۲۰۱۱ میلادی هرسال تکرار می‌شود. بحرین از سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد جنبش اعتراضی مردم برای دستیابی به دموکراسی و رفع تبعیض است.

از آن سال تاکنون، رژیم بحرین ۳۸ مسجد شیعیان را تخریب کرده است.

اقدامات رژیم بحرین در دهه محرم به همین جا ختم نمی‌شود بلکه مسئولان امنیتی این رژیم تاکنون تعدادی از خطیبان و مداحان اهل بیت (ع) را نیز احضار و بازداشت کرده اند.

به گفته فعالان بحرینی، مسئولان امنیتی بحرین دیروز چهارشنبه شیخ عبدالمحسن الجمری، الشیخ منیر المعتوق، الملا قاسم زین الدین و الشیخ محمود العجیمی را برای بازجویی احضار کردند. آنها بعد از بازجویی دو نفر اول آنها را آزاد کردند اما دو نفر دوم را در بازداشت نگه داشتند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس