محمود میرلوحی

یک عضو شورای شهر تهران برای سیاه‌نمایی از اوضاع کشور؛ عنوان یک پرونده قضایی را تغییر داد!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

تاجیک: ایران دچار "پورن‌اندیشگی" است!

محمدرضا تاجیک، فعال چپ و از تئوریسین های جریان سیاسی خاص که چندی قبل در اظهاراتی گفته بود کسی از اصلاح طلبان در هنگام زندانی شدن از ما پشتیبانی نکرد![1] به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با خبرگزاری ایسنا نیز گفته است: انقلاب اسلامی ایجاد شد تا شکوفایی و بالندگی اندیشه را به ارمغان بیاورد، تا رهایی از اندیشه‌های منجمد را به ارمغان بیاورد و تا آزادی در فضای اندیشگی را به ارمغان بیاورد اما در فضای پساانقلاب فرزندان مشغول استحاله آن شدند و همچون موریانه انقلاب را از درون تهی کردند تا عملکرد خود را به نام اندیشه، ایدئولوژی، اخلاق و دین توجیه کنند.

او می افزاید: وقتی چنین رفتاری بر فضای پساانقلاب حاکم شد، تولید و بازتولید اندیشه و نقدها و پرسش‌های بُن‌افکن و شالوده‌شکن به محاق رفت و اندیشه‌ورزان، عقلا و پرسشگران، کمتر تحمل شدند و حتی حیات آنان با خطراتی روبرو شد و گوشه‌گیری و خانه‌نشینی عقلا شدت گرفت.

تاجیک تصریح می کند: دسته دوم اندیشه‌ورزانی که مهاجرت سرزمینی کردند اما دسته سوم ماندند و برای اندیشه‌های‌شان هزینه دادند و البته دسته چهارم مهاجرتِ اندیشگی کردند و به اندیشه عافیت‌طلبیِ ممزوج با قدرت روی آوردند و فرآورده‌های اندیشگی خود را همچون یک کالا به شیوه یک بازرگان و بازاریاب به فروش رساندند و نوعی «پورن‌اندیشگی» یا «بازار مکاره اندیشگی» راه انداختند. در این بازار، اندیشه هیچ عمقی ندارد بلکه ویترینی بسیار جذاب و زیبا به وسعتِ یک اقیانوسِ به عمق یک وجب دارد. در این نوع اندیشه‌ورزی لذتی تولید می‌شود که میل و هوس انسان‌ها را تحریک می‌کند و از این رهگذر تجارتی حاصل می‌شود و مشتریان عوام این بازار نیز به راهی می‌روند که هیچ زایش و تولید اندیشه‌ای ندارند.[2]

*این اتهامات به نظام جمهوری اسلامی در حالی است که نفس انتشار همین حرف ها از سوی یک فرد با سابقه زندان و البته با سابقه فعالیت های بلندپایه اطلاعاتی و دولتی نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران هرگز یک حکومت متصلب نیست.

و چه دلیلی برای وجود فضای باز اندیشه و زایش های فکری از این بالاتر که با نظامی سیاسی مواجه هستیم که متصلب نیست و نه تنها متصلب نیست که خواستار فکر و مطالعه مردم نیز هست.

ما در محضر مردم از آقای تاجیک این سوال را می پرسیم که هم اکنون کدامین اندیشه در قبال جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که در خارج از کشور هست و در داخل نیست؟

پاسخ به این سوال ساده، شاقول مناسبی برای سنجش سره و ناسره اظهارات تاجیک است.

تاجیک پیش از این نیز جمهوری اسلامی را حکومتی آفت زده و مستعد بروز اغتشاش توصیف کرده بود که مثل کشتی تایتانیک در معرض غرق شدن قرار دارد.

او در مقطعی دیگر نیز با اشاره به بعضی اعتراضات گفته بود: دلیلی برای صبر مردم نمی بینم![3]

رویت شعله هایی که در پشت ادبیات یگانه و ثقیل الفهم آقای تاجیک و همفکران او در ستاد اصلاحات نهفته است و می رود تا منجر به «فتنه اقتصادی» شود؛ کار سختی نیست...

***

بگذارید سکولارها و لائیک‌ها کاندیدا شوند!

«محمدتقی فاضل میبدی»، از فعالان اصلاح طلب به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا در اشاره به انتخابات پیش رو و در پاسخ به این سوال که «به نظر شما مردم چگونه به اصلاح‌طلبان اعتماد کنند؟» گفته است:

«من معتقدم که نباید گفت به اصلاح‌طلبان رای دهید. بنده معتقدم اگر می‌خواهیم در کشور انتخابات خوبی صورت بگیرد افراد کاردان که حتی ممکن است مسلمان هم نباشند و دین و سیاست را از هم جدا بدانند ولی به درد این کشور بخورند حضور یابند.»

او می افزاید: افرادی هستند که ملی‌اند و دلشان برای کشورش سوخته و فکر اقتصاد و سیاست و نجات کشور را دارند و ما این افراد را داریم. بنده معتقدم باید فضا را به گونه‌ای باز گذاشت که آدم‌های ملی به درد بخور حضور یابند و نه کسی که بخواهد ضد کشور و اسلام توطئه کنند.

فاضل میبدی همچنین تصریح می کند: افرادی که تخصص دارند و دشمن این مملکت نیستند  و عامل خارجی نیستند و به دنبال اختلاس و منافع خودشان هم نیستند در کشور ما پر است منتها گوشه‌ای نشسته‌اند. باید فضا را باز کنیم که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان راه دهند که دیگران هم بیایند. مملکت نباید دو قطبی باشد که یا اصولگرا یا اصلاح‌طلب. اقشار سومی هم هستند که نه اصولگرا هستند و نه اصلاح‌طلب ولی به درد این کشور می‌خورند. این‌ها را باید به مملکت آورد. نباید هرکس که فقط طرفدار آقای خاتمی یا مصباح یزدی هست به مجلس بیاید. طرف می‌گوید من خط بازرگان را قبول دارم ولی به درد این کشور می‌خورد پس ما او را به مجلس راه ندهیم؟[4]

*نیروهای جریان چپ پیش از این انتخابات های مجالس هفتم و نهم را نیز تحریم کردند اما انتخابات با شور فراوان و حضور گسترده مردم برگزار شد و نمایندگانی لایق و کارآمد در هر دو مجلس بر کرسی های نمایندگی تکیه زدند که توانستند جلوی گرانی ها را بگیرند و هیچ نیازی هم به سکولارها و لائیک ها نبود.

جدای از این، مشخص نیست پیش فرض آقایان مبنی بر اینکه مردم به نظام اعتماد ندارند و قرار است انتخابات بی رمق برگزار شود از کجا آمده است؟[5]

و چرا باید نظام اسلامی در انتخاباتی که پس از اثبات ناکارآمدی جریان چپ در مجلس، شورای شهر و دولت برگزار می شود شاهد کم رمقی باشد؟

این در حالی است که برخی معتقدند اتفاقا عزم مردم برای بهبود وضع موجود و تسریع در روند پیشرفت کشور که بواسطه رویت کارنامه ضعیف اصلاح طلبان ایجاد شده است؛ بیانگر برگزاری یک انتخابات مطلوب و پرشور خواهد بود.

این پسرفت گفتمانی در اردوگاه اصلاحات که در سال چهلم انقلاب اسلامی برای حضور سکولارها و لائیک ها نیز فراخوان انتخاباتی می دهند؛ باید زنگ های هشدار را برای معاریف جریان چپ به صدا در بیاورد. البته اگر در اردوگاه چپ، عزمی برای ماندن در جرگه داخل نظام باقی مانده باشد...

***

تغییر عنوان پرونده قضایی برای سیاه‌نمایی بیشتر از اوضاع کشور

«محمود میرلوحی»، عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران طی یادداشتی در شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی با تأکید تلویحی بر وجود فساد گسترده در کشور نوشته است:

«در ایران برخی قوانین برای جلوگیری از فساد وجود دارد اما به نظر می‌آید که متأسفانه بحث دارایی‌ها، مالیات و... خوب اجرایی نشده است که یک مرتبه کسی 3 هزار میلیارد را اختلاس می‌کند. برای کشوری چون ما که می‌خواهد اقتصاد مستقل و آزاد داشته باشد اجرایی شدن این قوانین الزامی است.»

او همچنین می افزاید: به‌طور کلی باید گفت اقدامات اخیر قوا برای مبارزه با فساد خوب است اما در مرحله اجرایی شدن کامل نیست.[6]

*جای تأسف است که یک فعال سیاسی و یک مقام اجرایی کشور صرفا به دلیل هدفی خاص؛ یک حقیقت بیّن و مشخص را جعل می کند و پرونده "فساد" 3 هزار میلیاردی را "اختلاس" 3 هزار میلیاردی می نامد!

این در حالی است که پرونده امیرمنصور آریا اساسا نه اختلاس که اخذ 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات با روش های غیر قانونی بود و ثالثا وجوه اختصاص داده شده به این فرد نیز جز در حد چند میلیارد تومان، تماما به بیت المال مسلمین عودت داده شد.

همچنین است که باید پرسید چرا میرلوحی به جای بیان سرنوشت یک مفسد در ساحت نظام اسلامی و اینکه امیرمنصور آریا به دار مجازات آویخته شد؛ اما کنایه 3 هزار میلیارد تومان اختلاس را برگزیده و آیا این همان نیت دشمن برای بزرگنمایی از مشکلات عادی کشور نیست؟

این یکی از خصائل فتنه است که در هنگام فراهم شدن زمینه؛ کسانی پیدا می شوند که برای داغ تر شدن اوضاع، حقایق خیلی معمولی را نیز جعل می کنند و چیزی را به مردم می گویند که هرگز واقعیت نداشته است.

همانطور که در شام سال 40 هجری هم کسانی بودند که می گفتند علی(ع) نماز نمی خواند.

مقولاتی مثل مفسدنمایی از نظام و بزرگنمایی مشکلات کشور؛ پیش از این بارها و بارها مورد هشدار مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

میرلوحی، پیش از این نیز به دلیل تهمت مالی که علیه شهردار سابق تهران مطرح کرده بود؛ به زندان و شلّاق محکوم شد.

***

1_ mshrgh.ir/986631

2_ https://www.isna.ir/news/98060603248/

3_ mshrgh.ir/948908

4_http://khabarfarsi.com/u/75327221

5_ mshrgh.ir/989031

6_http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/268052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 19
 • سید IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  این سخنان فقط ما را به یاد صفت زشت این جماعت یعنی نفاق اصلاح طلبان تهوع آور می اندازد!
  • بابک IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   22 0
   به جای پاسخگویی گندها و زیان هایی که به اقتصاد و فرهنگ کشور زده اند وقیحانه از سر طلبکاری و فرافکنی این بحث های منافقانه را مطرح می کنند مگر خیلی از همفکران سکولار و لائیک شما به سفارش آقای تکرار در صندلی های دولت و مجلس و مهمتر در تمامی گلوگاه ها ی مهم اقتصادی جا خوش نکرده اند !!
  • فتح مکه IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   23 0
   کسی که خودش را اصلاح نکنه تهوع آوره.... و در کل احزاب سیاسی .. غیر از حزب الله مغلوب شوندگانند. چه اصول گرا چه اختلاصگرا چه اصلاح طلب ... و دموکرات .. آزادیخواه... و غیره
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  47 11
  مگر کشور لائیک هاست ایران که نمایندگان لائیک باشند...
 • IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  61 6
  یک نفر پیدا نمیشه کشور رو از دست این اصلاح طلبها (افسادطلبان) نجات بده ؟
  • سیدمحمدمصطفوی IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   16 27
   رئیسی که دستوری از رهبری دارد عین بنز جمعشون می کنه و شایدهم اعدامشون کنن.
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  17 4
  من که از حرفهای سلمبه قلمبه اقای تاجیک سر در نیاوردم اگر کسی فهمید برای ماهم ترجمه کند
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  32 5
  اصلاح طلبا انگار بیانیه نتانیاهو رو دارن میخونن.
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  31 2
  دیدیم همین ملی های کار بلد و البته عاشق وطن( البته وطن واقعی آنها یعنی آمریکا!) چطور داشتند از شدت عشق به ایران حتی اف 14 ها را به کاندا می فروختند و می گفتند باید به کردستان خودمختاری داد و در زمان جنگ حتی پای یکی از آنها به جبهه نرسید و ...
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  17 3
  قرآن صریحا ملی گرایان و قومیت گرایان را فاسق می نامد. قل ان كان اباءكم و اخوانكم و ازواجكم و عشيرتكم و اموال افترفتموها و تجارة تخشون كسادها و مساكن ترضونها احب اليكم من الله و رسوله و جهاد فى سبيله فتربصوا حتى ياتى الله بامره والله لايهدى القوم الفاسقين- سوره توبه ، آيه 24. «بگو اگر پدران و فرزندان و برادران و همسران و فاميل شما و اموالى كه بدست آورده ايد و تجارتى كه از كساد آن مى ترسيد و خانه هائى كه خوش ‍ داريد محبوبتر است براى شما از خدا و پيامبر او و جهاد در راه خدا منتظر باشيد تا خدا بياورد امر خويش را خدا گروه فاسقان را هدايت نمى كند».
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  9 2
  معمولا نظرات افرادی که بدون مطالعه علمی و همه گیر نظر می‌دهند نشون میده که اطرافیان او و کسانی که او با آنها مراوده دارد و محدوده اجتماعی‌ای که ایشان در آن رفت و آمد دارد اینگونه فکر می‌کنند. به ایشان توصیه می‌کنم این اجتماع را ترک کند و به اجتماع دیگری مهاجرت کند. شاید اجتماع اربعینی‌ها خیلی خوب باشد. به ایشان سفارش می‌کنم تجربه کند. حتی اگر شده به عنوان یک توریست و ناظر، نه به عنوان زائر. خدایا مرا زائر اربعین حسین بگردان. انشاءالله
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  29 1
  فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرض انشاالله این موج باطل عمرش رو به اتمام ورفتنی هستن بازی با کلمات هنر نمایان انهاست
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  7 3
  ما که در همین دانشگاه های اینها کوره سوادی تحصیل کردیم باید با رمل و اسطرلاب ومهره انداختن توی تاس بخشی از خورده فرمایشات اقای تاجیک را بفهمیم ! این چه ادبیات بیگانه و مزخرفی است که ایشان دارند؟ فکر نمیکنم خودش هم متوجه باشد چه میگوید .!
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  7 3
  علی رغم میل باطنی متاسفانه نظر محمدرضا تاجیک که معتقد است نظام موریانه ای توسط اربابان قدرت استحاله میشود درست است فساد سردمداران در کانون قدرت نمونه بارز آن است
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   26 0
   و آقای تاجیک و زیبا کلام وعبدی و حجاریان و فاضل میبدی و خاتمی و........نمونه های بارزتر آن هستند
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  9 6
  اقای میبدی همیشه در تاریخ ایران وقتی سکولارها و لائیک ها حاکمیت بلا منازع را بدست میگیرند فورا بدنبال ان میلیشیای خشن و ارتشهای شبه بلک واتر انان به سرکوبی و کشتار و ترور مردم کوچه و بازار میپردازند .بدنبال روی کار امدن اتا تورک در ترکیه و رضا خان در ایران و نهضت ازادی در ابتدای انقلاب جوامع این کشورها شاهد حضور فعال و خشن نظامیان و شبه نظامیان بی رحم انان در بزاه انداختن حمام خون بودند . بالا رفتن دار شهید ایت الله شیخ فضل الله نوری ره بوسیله همین قماش بود .
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  19 3
  از خدا مي خواهيم كه به مردم تهران يه جو عقل و درك وشعور درستي بده تا بلكه منبعد نماينده هاي مجلس و شوراي شهر كيلويي انتخاب نكنند و با تَكرار مي كنم يه روحاني نماي خائن نفهم به هر عتيقه غربگدايي رأي ندهند و اينطوري كشور را به گند نكشند.
  • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   6 1
   درباره همه شهرها مصداق داره فقط تهران نبست.
  • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   0 12
   بی شعور خودتی!
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  4 5
  حرفهای آقای تاجیک رو باید به طلاگرفت شاید الان کسی از عامه جامه متوجه این اوضاع واحوال نشه ولی حقیقت این روش مثل خوره به جان انقلاب افتاده وبا این اوضاع حالا حالا ها خواهد بود .
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  25 3
  اين اصلاح طلب ها نميخاد از بين برن.....
 • صابر IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  15 4
  به نظر می رسد آقای تاجیک خود به بن بست فکری رسیده اند و آن را به نظام و جامعه تعمیم داده اند. در نظام اسلامی اندیشه ورزی مورد تقدیس و احترام واقع شد. در این فضا اندیشه هایی همچون شهید حججی ها متبلور و متجلی گشت و فضای اندیشه و اندیشه ورزی به برکت خون شهدا جاری است و آقای تاجیک آزادی بیان و اندیشه خود را مدیون شهیدان و نظام اسلامی بداند. البته توطئه ورزی با اندیشه ورزی دو مقوله کاملا مجزا می باشد.
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  12 3
  پورن اندیشگی؟؟؟؟؟ میگن کافر همه را به کیش خود پندارد!
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  8 2
  مراکزی که از اروپا مطلب برای بعضی ها میفرستادن تا آقایون حرف خوشگل بزنند اسمشون چی بود؟
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  5 5
  اینها خدا را فراموش کردن ما اگر از خدا و امامان و ولایت فقیه وبزرگان دین اطاعت کنیم درهای بسته بروی ما باز میشود
 • علی IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  0 19
  باتوجه به نظر وبلاگ مشرق ظاهرا همه چیز گل وبلبل است وما خبرنداریم و هیچ ایرادی وارد نیست ولی مشرق اصولگرا جواب شیرینکاریهای محمود ار که دادند بیاییند درمورد اصلاح طلبان حرف بزنند
 • US ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  1 3
  کاملا موافقم ما بايد به روش مولایمان امام جعفر صادق (ع) برای سک.لارها و لائيک ها کاملا حق آزادی کامل قائل باشیم از جمله دخالت در سیاست
 • FR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  18 0
  پورن اندیشگی در مورد کسانی صدق میکند که بعد از گرفتن قدرت وگروگان گرفتن کل مردم وحاکمیت هنوز طلبکارند ! وقتی شما در زندان بودید که عوامل خارجی وداخلی تان قیصریه را به اتش کشیدند دیگر چطور میبایست از شما دفاع میکردند؟
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  4 0
  کاملا موافقم که جامعه ما از تمام شئون آزادی و مدرنیسم فقط قسمت"پورن"رو ادراک کرده بنحویکه سقف خواسته های مثلا روشنفکران وطنی آزادی پوشش زنان یا راه دادن خانم ها به استادیوم های ورزشی مردانه و از این قبیل مسائل سطحی و بی ارزش است
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  12 0
  آقای تاجیک کافر همه را به کیش خود پندارد
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  7 0
  اراجیف. مزدوران غرب..

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس