کد خبر 988018
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶
قوچ کافه نشین

جوان ۱۸ ساله معروف به «قوچ» که در یک نزاع مرگبار، جلودار جوانان کافه نشین شده بود با اعترافات وحشتناک خود، گره کور پرونده جنایی را در مشهد گشود.

به گزارش مشرق، شب سی ام تیر گذشته، تعدادی از دوستان جوان ۱۸ ساله معروف به «قوچ» مشغول خوش گذرانی در جشن تولدی بودند که در یکی از کافه‌های زیرزمینی در منطقه دهرود مشهد برپا شده بود.

اما هنوز بخشی از کیک جشن تولد روی میز قرار داشت که صدای فریاد و درگیری توجه «کافه نشینان» را به خود جلب کرد. جوانی که برای پرس و جو درباره سروصداهای فریادگونه به بیرون از کافه رفته بود، با سرعت و عصبانیت نزد دوستانش بازگشت و از حضور مردان غریبه‌ای سخن گفت که به محله آن‌ها آمده و سر و صدا به راه انداخته بودند! این جملات به غرور جوانان کافه نشین برخورد و آن‌ها در حالی که «قوچ» جلودارشان شده بود، در حالی به بیرون از کافه ریختند که یکی از جوانان «کافه نشین» چاقوی روی کیک تولد را برداشت، ولی «قوچ» که خود را سردسته آن‌ها می‌دانست چاقو را از آن جوان گرفت و به میدان نزاع آمد.

بیشتر بخوانید:

سقوط از سکوی مسافرگیری در مترو مصلی

گزارش ها حاکی است، در جریان این درگیری دسته جمعی که حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر به جان هم افتاده بودند، ناگهان تیغه‌های تبر و چاقو در تاریکی شب درخشید و در این میان «رحیم» مرد ۴۰ ساله‌ای که به همراه دوست اش به محل نزاع آمده بود، هدف اصابت ضربات چاقو قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

با مرگ وحشتناک این مرد ۴۰ ساله، همه عاملان این نزاع مرگبار از محل حادثه گریختند و هر کدام به سوی مکان نامعلومی رفتند. دقایقی بعد با گزارش ماجرای نزاع مرگبار «کافه نشینان خشن» به قاضی ویژه قتل عمد، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی در همان دقایق اولیه بامداد عازم خیابان رسالت ۱۲۶ شد چرا که این نزاع خونین در آن محل شکل گرفته بود. با حضور شبانه مقام قضایی در محل وقوع جنایت، تحقیقات در این باره آغاز و مشخص شد، چند روز قبل فردی به نام «ع-الف» به منظور دریافت طلب خود از یک فرد سابقه دار به در منزل وی در بولوار رسالت ۱۲۶ رفت، اما «ع-ق» (مرد سابقه دار) به او گفت: الان پولی ندارد. سپس از طلبکار خودش خواست تا چند روز دیگر برای گرفتن طلب اش به منزل او بازگردد! این گونه بود که «ع-الف» تبرزین هولناک خود را غلاف کرد و سوار بر خودرو از آن محل دور شد! تا این که شب سی ام تیر و در حالی که عقربه‌های ساعت به نیمه شب نزدیک می‌شد، «ع-الف» دوست ۴۰ ساله اش را نیز سوار خودرو کرد تا به پشتیبانی «رحیم» بتواند طلب خود را از «ع-ق» بگیرد!

بنابر گزارش، آن‌ها در حالی که کارد بزرگ و تبرزین در دست داشتند دوباره به منزل مرد بدهکار رفتند. «ع-الف» خودرو را در کوچه پارک کرد و با چهره‌ای عصبانی در منزل مرد سابقه دار را کوبید.

«ع-ق» که از فریادهای تبر به دست خشن ترسیده بود، هراسان به داخل اتاق پرید و در را با قفل کتابی بست! مرد طلبکار که شرایط را این گونه دید به سوی شیشه‌های منزل هجوم برد و بنا به گفته شاهدان عینی به همراه دوست اش اقدام به تخریب شیشه‌ها کرد و سپس به داخل کوچه آمدند.

در همین حال یکی از جوانان «کافه نشین» که چند متر آن طرف‌تر و داخل قهوه خانه غیرمجاز زیرزمینی مشغول برگزاری جشن تولد بودند، بیرون آمد و با دیدن دو جوان چاقو و تبر به دست، ماجرا را به دوستان کافه‌نشین خود خبر داد. ناگهان حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر در حالی از قهوه خانه بیرون ریختند که یکی از آن‌ها کارد روی کیک تولد دوست شان را نیز برداشته بود و دسته آن را در دست می‌فشرد!

این جوانان که دچار غرور کاذب شده بودند و حضور دو جوان غریبه تبر به دست در محله خودشان را تحمل نمی‌کردند، شروع کردند به فریاد زدن‌هایی که بوی نزاعی خونین می‌داد. این چشم غره‌ها و شاخ و شانه کشیدن‌ها در یک چشم بر هم زدن تبدیل به نزاعی وحشتناک شد. آن‌ها چاقو و تبر را از دو جوان غریبه گرفتند و در یک لحظه به طرف خودروی پارک شده آنان هجوم بردند! سنگ و آجر و ضربات چاقو بر شیشه‌ها و بدنه خودرو فرود آمد و درحالی صحنه هولناکی رقم خورد که ناگهان جوان ۱۸ ساله معروف به «قوچ» جلودار کافه نشینان خشن شد و درگیری خونبار گسترش یافت. در همین هنگام ضربات مرگبار تبر و چاقو بر پیکر رحیم (دوست ع – الف) وارد آمد و او نقش بر زمین شد.

گزارش ها حاکی است، در ادامه تحقیقات و با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی میرزایی، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در چند عملیات شبانه موفق شدند تعداد از عاملان این نزاع مرگبار را به همراه جوان معروف به «قوچ» دستگیر کنند. در حالی که همه شواهد موجود نشان می‌داد که «قوچ» عامل این جنایت هولناک است، اما او سعی می‌کرد خود را بی گناه جلوه دهد تا این که روز گذشته وقتی برای چندمین بار مقابل قاضی میرزایی قرار گرفت، دیگر نتوانست به داستان سرایی‌های ساختگی خودش ادامه دهد و به ناچار لب به اعتراف گشود.

متهم این پرونده جنایی گفت: «جشن تولد» آرام آرام در حال پایان یافتن بود که یکی از دوستانم از حضور افراد غریبه در محله ما خبر داد. همه ما بیرون ریختیم که در این میان من چاقویی از دست یکی از شرکت کنندگان در جشن تولد گرفتم و با طرف مقابل درگیر شدم. او هم چاقو داشت، ولی قبل از آن که آسیبی به من بزند من چاقو را در شکمش فرو کردم. او از پشت به طرف من برگشت و من دوباره دو یا سه ضربه دیگر هم به پشت اش کوبیدم. وقتی آن مرد که حدود ۴۰ ساله بود، کنار ماشین روی زمین افتاد، با سر چاقو خطی نیز بر پیشانی اش انداختم! و در تاریکی شب فرار کردم. آن طرف‌تر یکی از دوستانم سوار بر موتورسیکلت به من رسید که من هم سوار شدم و به منزل رفتم. آن لحظه هم تبر و هم چاقو در دست داشتم که آن‌ها را نیز پرت کردم! بنا بر این گزارش، در پی اعترافات صریح «قوچ»، گره کور این پرونده جنایی گشوده شد و متهم با دستور قاضی با تجربه شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به زندان انتقال یافت تا این پرونده دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  2 0
  و باز هم مشهد...
 • سربدار IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  7 0
  تا کی اینها جولان بدهند و کافه زیر زمینی محل اراذل و اوباش باشد و تحت کنترل نباشد و آبروی شهر مقدس مشهد در کف دست این نادانان باشد یا علی مدد همت کنید بسم الله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس