کد خبر 987616
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
موشک نور حزب الله لبنان به ناوچه ساعر اسرائیل

پس از هشدار دبیر کل حزب الله لبنان مبنی بر حتمی بودن واکنش به حملات پهپادهای اسرائیلی به ضاحیه بیروت، صهیونیستها از بیم واکنش دردناک مقاومت اسلامی لبنان، لحظه‌ای خواب و خوراک ندارند.

به گزارش مشرق،  سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه شب در واکنش به حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت ضمن تاکید بر اینکه حزب الله هر چه در توان دارد به کار می گیرد تا مانع از حملات پهپادهای رژیم صهیونیستی به لبنان شود، برحتمی بودن واکنش مقاومت اسلامی لبنان به حملات صهیونیستها تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

مکرون، والرشتین و پایان هژمونی غرب

حتمی‌بودن تهدید سیدحسن نصرالله

وی گفت: «من به ساکنان شمال و تمام ساکنان فلسطین اشغالی می گویم، زندگی عادی نداشته باشید، احساس امنیت نکنید و حتی یک ثانیه شک نکنید که حزب الله چنین تجاوزی را تحمل نخواهد کرد. اگر اسرائیل فردی از برادران ما را در سوریه بکشد ما در لبنان به آن پاسخ خواهیم داد نه در مزارع شبعا. به ارتش سوریه مستقر در مرز می گویم که در آماده کامل منتظر باشید؛ یک روز، دو روز یا سه یا چهار روز...فقط منتظر باشید».

از آنجایی که سید حسن نصرالله مردی است که وقتی حرف می زند به آن عمل می کند از این رو وحشت سرتاپای صهیونیستها را فرا گرفته است. «دنی روبین اشتاین» از شخصیت های رسانه ای اسرائیلی هم گفت: «حسن نصرالله شخصیتی بزرگ دارد. جمال عبدالناصر به مدت ۶ روز در جنگ ایستادگی کرد اما حسن نصرالله به مدت چهار هفته اسرائیلی ها را در پناهگاه نگه داشت».

از سوی دیگر بر اساس نظر سنجی انجام شده در اسرائیل ۸۰ درصد از صهیونیستها همه حرفهای نصرالله را باور دارند در حالی که به حرفهای مسئولان خود توجهی ندارند. کانال دوم تلویزیون رژیم اسرائیل در برنامه ای اذعان کرد که همه کارشناسان اسرائیلی بر صداقت نصرالله و کاریزمای وی صحه گذاشتند.

«عودید بن عامی» از کارشناسان اسرائیلی در این باره گفت: «مشکلی که اسرائیل با آن روبرو ست این است که نصرالله قبلا ثابت کرده که صادق است و دروغ نمی گوید».

 بنابرین پس از این هشدار دبیر کل حزب الله لبنان، صهیونیستها بیش از قبل آشفته و سراسیمه شدند وتا توانسته اند در نزدیکی لبنان نظامیان، تجهیزات و گنبد آهنین مستقر کرده اند. ترسی که تل آویو را رها نمی کند توان موشکی، قدرت ارزیابی و تحلیل اوضاع منطقه از سوی نصرالله، تجارب گرانبهایی که رزمندگان مقاومت لبنان در جریان بحران سوریه به دست آورده اند، است.

نصرالله و حزب الله به مثابه کابوسی برای صهیونیستها محسوب می شوند. آنها از موشک هایی در هراسند که به فاصله کوتاهی از شروع جنگ با لبنان از سوی حزب الله شلیک خواهد شد.

کارشناسان اسرائیلی بر این باورند که ساکنان حیفا از حمله ویرانگر به انبارهای آمونیاک در این منطقه که حاوی بیش از ۱۵ هزار تن گاز هستند و انفجار آنها مرگ هزاران تن از ساکنان حیفا را رقم می‌زند، به شدت هراس دارند.

هنگامی که سید حسن نصرالله اعلام می کند که اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است کاملا با واقعیت تطابق دارد زیرا خود رسانه های رژیم صهیونیستی به عدم وجود روحیه جنگجویی نزد ساکنان فلسطین اشغالی و حتی نظامیان این رژیم واقف هستند. هنگامی که دبیر کل حزب الله می گوید که اسرائیلی ها آماده جنگ نیستند این با واقعیت تطابق دارد.

صهیونیستها از ترس انتقام بزرگ حزب الله خواب و خوراک ندارند

از یکشنبه شب گذشته که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود بر حتمی بودن واکنش به حملات پهپادهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد، صهیونیستها خواب و خوراک ندارند.

عبدالباری عطوان تحلیلگر معروف جهان عرب در این باره نوشته است: «شکی نیست که حملات انتقام جویانه ای که سید حسن نصرالله وعده داده است محقق خواهد شد؛ اما سئوالی که در محافل منطقه ای وجود دارد این است که این حمله کی و چگونه و چه تاثیری خواهد داشت و چه تبعاتی به دنبال خواهد آورد؟

وی می نویسد: دیدگاه متفق القول حاکی از آن است که انتظار حکم اعدام از اجرای آن دردناکتر است و این بر اوضاع کنونی صهیونیستها حاکم است و اشغالگران در وحشت و هراس حمله قریب الوقوع به سر می برند و در آماده باش بی سابقه ای هستند و نظامیان و جنگنده ها و گنبدهای آهنین خود را در حال آماده باش کامل قرار داده اند.

عطوان در ادامه آورده است: ورود پهپادها به حریم هوایی لبنان موضوع جدیدی نیست و این درباره جنگنده های صهیونیست نیز صادق است که نقض حریم هوایی لبنان از سوی آنها هرگز متوقف نشده است و طی سالیان گذشته از حریم هوایی لبنان برای حمله به عمق سوریه استفاده کرده اند اما موضوع جدید نقض قواعد درگیری و ارسال پهپادهایی برای ترور شخصیت مهم حزب الله که هویت آن فاش نشده است در راستای اقدامات تروریستی این رژیم که احدی را مستثنی قرار نمی دهد، است. این نقض قواعد درگیری است که ۱۳ سال ادامه داشت.

عطوان می نویسد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان زمان حمله تلافی جویانه را اعلام نکرده و به این اکتفا کرده است که یک روز، دو یا سه روز بعد خواهد بود و این طبیعی است زیرا فرماندهان نظامی حزب الله طرح را آماده و مجریان آنرا بر می گزینند و درباره زمان آن تصمیم می گیرند و اینکه چه اهدافی مورد هدف قرار گیرد.

وی نوشت: همه پیش بینی ها حکایت از آن دارد که این واکنش برای اسرائیلی دردناک و برای بنیامین نتانیاهو سخت خواهد بود و شاید آینده سیاسی وی را در انتخابات این رژیم رقم بزند. اما سئوالی که توجه ناظران امور سیاسی و نظامی در منطقه را به خود مشغول کرده؛ مرحله پس از واکنش تلافی جویانه حزب الله است که آیا اسرائیل این ضربه را تحمل خواهد کرد تا وارد جنگ گسترده و فراگیر نشود یا واکنش نشان خواهد داد؟

این تحلیلگر جهان عرب ادامه داد: در این حالت یعنی واکنش نشان دادن اسرائیل؛ موشکهای نقطه زن و دقیق بر همه شهرها، فرودگاهها، نیروگاههای برق و آب و مراکز حیاتی در عمق فلسطین اشغالی فرود خواهد آمد و این در حالی که نصرالله و فرماندهان نظامی حزب الله برای همه احتمال ها آماده اند و تاکید کرده اند که بزودی در قدس نماز اقامه می کنند.

پس از تجاوزات اخیر اسرائیل به ضاحیه فرصتی تاریخی برای حزب الله برای پاسخگویی به اسرائیل بوجود آمده و غالب لبنانی ها نیز پشت آن ایستاده اند که در راس آنها میشل عون رئیس جمهوری لبنان است که با شجاعت و حس مسئولیت اعلام کرد که تجاوزات اسرائیل به لبنان اعلام جنگ است که به دولت لبنان و ارتش آن اجازه پاسخگویی می دهد و این موضعگیری به معنی این است که ارتش لبنان در کنار مقاومت لبنان برای دفاع از امنیت لبنان و حاکمیت و کرامت آن ایستاده است. روزها و چه بسا ساعات آتی تاریخی و نقطه تحول مهمی در منطقه خاورمیانه و چه بسا دنیا خواهد بود. در هر صورت انتظار ما زیاد به طول نمی انجامد».

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  17 5
  قلب هر مسلمان واقعی پر از عشق فلسطسنیان و حزب الله و مملو از نفرت به صهیونیستهای جنایتکار است. درود بر مقاومت فلسطین و لبنان و شاد باشد روح پاک شهیدانشان
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  3 4
  خداروشکر
 • عبدالله قریشی - بوکان IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
  4 3
  از درون احساس غرور میکنم وقتیکه از زبان دشمن قسم خورده ام در مورد عظمت و بزرگی سید مقاومت می شنوم . حفظه الله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس