کد خبر 986838
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
میزان مخالفت‎ها با ترامپ در آمریکا افزایش یافت

نظرسنجی‎های مختلف در آمریکا نشان می‎دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ به شدت کاهش داشته تا جایی که کارشناسان این موضوع را نشان دهنده کار سخت وی در انتخابات ۲۰۲۰ بدانند.

به گزارش مشرق، داده‌های یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ ۴۰ درصد و میزان مخالفت با وی به ۵۴ درصد رسیده است.

بر اساس این نظرسنجی محبوبیت دونالد ترامپ در اواخر ماه ژوئن ۴۳ درصد بوده است. همچنین میزان افرادی که مخالف ترامپ هستند از اواخر ماه ژوئن روند صعودی داشته و به بیش از ۵۲ درصد رسیده است.

بیشتر بخوانید:


به گزارش سی‎ان‎ان، طی یک ماه و نیم گذشته در عرصه داخلی آمریکا اتفاقات زیادی رخ داده است؛ دونالد ترامپ اخیرا چهار نماینده رنگین پوست کنگره را مورد حملات لفظی نژادپرستانه خود قرار داده  و پس از آن صحبت‌های تندی در مورد الیجا کامینگز نماینده سیاه پوست آفریقایی تبار از مریلند مطرح کرده است.
تمامی این اتفاقات همانند چرخه‌ای دست به دست هم داده تا شانس ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور کاهش پیدا کند.
میزان محبوبیت و تایید رئیس جمهور آمریکا از سوی شهروندان این کشور روندی کند و رو به کاهش پیدا کرده و این موضوع در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آینده برای وی مشکل آفرین خواهد شد.

سی‎ان‎ان می‎نویسد میزان محبوبیت ترامپ با حواشی انتخابات آینده بسیار مرتبط است.

در همین حال نظرسنجی AP-NORC نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ترامپ از ۳۸ درصد به ۳۶ درصد نزول کرده است.
فاکس نیوز همچنین میزان تایید دونالد ترامپ از سوی شهروندان آمریکایی را ۴۳ درصد اعلام کرده که این میزان کاهش ۳ درصدی داشته است.

همچنین نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که در حال حاضر محبوبیت ترامپ ۴۱ درصد است که در اواخر ماه ژوئیه ۴۲ درصد و در اوایل همان ماه ۴۴ درصد بوده است. دانشگاه Monmouth میزان تایید ترامپ را ۴۰ درصد دانسته که ۱ درصد کاهش داشته است.
وال استریت ژورنال نیز می‎گوید که محبوبیت دونالد ترامپ در میان بزرگسالان ۴۳ درصد است که از ماه ژوئیه در میان رای دهندگان ۲ درصد کاهش داشته است.

هر قدر که میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا از میزان مخالفان او دور شود، پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ دشوارتر می‌شود.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس