کد خبر 985449
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۷
جزئیات استخدام 20 هزار نیرو در وزارت بهداشت اعلام شد

برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده» فقط سطوح مدیریت پایه، میانی و ارشد را شامل شده و مقامات موضوع ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری و همطرازان آنها مشمول این مصوبه نمی‌شوند.

به گزارش مشرق، چندی قبل و در اوایل مرداد ماه خبری بر اساس یکی از مصوبات شورای عالی اداری، از سوی پایگاه اطلاع رسانی دولت (پاد) و به تبع کانال نزدیک به سازمان برنامه و بودجه و... منتشر شد که حکایت از کاهش سن مدیران داشت.

بیشتر بخوانید

مدیران کشور جوان می شوند

در این مصوبه آمده بود، شورای‌عالی اداری در یکصد و هشتاد و سومین جلسه مورخ 17 تیر 1398 به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور ایجاد زمینه مناسب برای استقرار دانش‌گرایی و شایسته‌سالاری مبتنی بر اخلاق اسلامی در نصب و ارتقاء مدیران، به استناد بند (11) ماده (115) قانون مدیریت خدمات کشوری، ضمن اصلاح مصوبه «برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاه‌های اجرایی»، با کاهش میزان سن لازم برای تصدی سطوح مدیریتی موافقت کرد.

در نشست اخیر این شورا، داشتن حداکثر 45 سال برای تصدی سطوح «مدیریت عملیاتی و مدیریت پایه»، حداکثر 47 سال سن برای سطوح «مدیریت میانی» و حداکثر 50 سال سن برای سطوح «مدیریت ارشد» به تصویب رسید.

این درحالی است که خبرنگار ما، در نشست خبری که در خصوص برگزاری پانزدهمین جشنواره شهید رجایی در سازمان اداری استخدامی برگزار شد، برای پیگیری انتصاب سرپرست در صندوق بازنشستگی، با توجه به ابلاغیه اخیر رئیس جمهور ابهاماتی را درباره حداکثر سن مدیریت در کشور مطرح کرد.

در پاسخ به این سوال، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد، این مصوبه فقط برای تعیین حداکثر سن، جهت معرفی کارکنان به کانون‌های ارزیابی بوده و ارتباطی به انتصاب افراد در پست‌های مدیریتی یا حداکثر سن مدیریت در سطوح مختلف ندارد.

همچنین نوش ابادی معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی  در این باره معتقد است، بر اساس مصوبه شورای‌عالی اداری پنجم آذر 1393 تمام دستگاه‌های اجرایی موظف شدند کارکنان واجد شرایط احراز مشاغل مدیریت پایه، میانی و ارشد خود را به کانون‌های ارزیابی معرفی و از ابتدای سال 1397، در انتخاب و انتصاب مدیران خود از افرادی استفاده کنند که علاوه بر شرایط احراز پیش‌بینی‌شده در مقررات مربوطه، گواهینامه شایستگی عمومی احراز سمت‌های مدیریتی که از سوی کانون‌های ارزیابی صادر می‌شود نیز باشند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی ادامه داد، در ماده سه این مصوبه، داشتن حداکثر 45 سال سن به عنوان یکی از شرایط معرفی کارکنان به کانون‌های ارزیابی برای «تمام سطوح مدیریتی» پیش‌بینی شده بود که این موضوع برخی مشکلات را در معرفی افراد واجد شرایط به کانون‌های ارزیابی ایجاد کرد و دستگاه‌های اجرایی تقاضا داشتند حداکثر سن برای سطوح مختلف مدیریتی متفاوت باشد.

وی بیان کرد: بنابراین به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور، شورای‌عالی اداری در جلسه هفدهم تیر امسال ضمن اصلاح مصوبه قبلی خود، شرایط سنی ورود افراد به کانون‌های ارزیابی را برای مدیران پایه و عملیاتی 45 سال، مدیران میانی 47 سال و مدیران ارشد 50 سال تعیین کرد.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی همچنین متذکر شد: «برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده» فقط سطوح مدیریت پایه، میانی و ارشد را شامل شده و مقامات موضوع ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری و همطرازان آنها مشمول این مصوبه نمی‌شوند.

موضوع ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری شامل مدیریت‌های سیاسی همچون روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهوری، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان رئیس جمهوری، استانداران، سفرا و معاونان وزرا را شامل می‌شود.

 گفتنی است، در بند 3 مصوبه سال 93 شورای عالی اداری آمده است، شرایط ورود و انتخاب داوطلبان: ماده 3- کارمندان دستگاه‌های اجرایی با احراز شرایط ذیل می‌توانند داوطلب شرکت در برنامه باشند:الف)ـ تصدی پست‌های مدیریت حرفه‌ای و پست‌های کارشناسی ب) ـ داشتن حداقل 3 سال تجربه مرتبط برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری و فوق‌لیسانس و 7 سال تجربه مرتبط برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ج) ـ داشتن حداکثر 45 سال سن.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha