ذوب آهن و الاتحاد

در بازی برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تیم ذوب آهن ایران مقابل الاتحاد عربستان شکست سنگینی را متحمل شد.

به گزارش مشرق، دو تیم‌ فوتبال ذوب‌آهن ایران و الاتحاد عربستان از ساعت ۲۳:۳۰ دوشنبه در دیدار برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که در پایان الاتحاد با نتیجه ۴-۳ به پیروزی رسید.

با این نتیجه و با توجه به برتری ۲ بر یک الاتحاد در بازی رفت، این تیم در مجموع دو مسابقه با برتری ۶ بر ۴ دست یافت و به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد. شاگردان سیرا در این مرحله به مصاف پیروز دیدار الاهلی و الهلال عربستان می‌روند.

فیلم/ خلاصه دیدار ذوب آهن ۳-۴ الاتحاد عربستان

به این ترتیب ذوب آهن آخرین نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم از این مسابقات حذف شد. علیرضا منصوریان که تیمش را از پلی آف آسیا بدون شکست به این مرحله رسانده بود در مرحله یک هشتم نهایی باخت.

می توان گفت ذوب آهن با اشتباه کودکانه دروازه بانش محمد باقر صادقی در دقیقه 55 از آسیا حذف شد.  دروازه بانی که در نیمه اول مسابقه درخشید اما در ابتدای نیمه دوم با اشتباهی عجیب باعث شد گل دوم الاتحاد به ثمر برسد. او با سایه زنی یک توپ ساده گل دوم حریف سعودی را به ثمر رساند!

ترکیب ذوب‌آهن: محمدباقر صادقی، وحید محمدزاده، هادی محمدی، دانیال اسماعیلی‌فر، حمید ملکی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، ماکالی کریسانتوس، احسان پهلوان، مهدی مهدی‌پور و ارسلان مطهری.

ترکیب الاتحاد: فواز القرنی، حمدان الشمرانی، زیاد المولد، عبدالمحسن فلاته، سعود عبدالحمید، لوییز خیمنیز، کارلوس ویلانویوا، امیلیانو وچیو، عبدالله المالکی، خالد السمیری، رومارینیو.

شرح گل

ذوب‌آهن صفر- الاتحاد 1 (دقیقه 1+45: امیلیانو وکیو): پاس در عمق کارلوس ویلانوئوا از سمت چپ زمین به محوطه جریمه ذوب‌آهن را امیلیانو وکیو بدون مکث و با شوت زمینی پای چپ زد تا توپ دور از دستان صادقی تبدیل به گل اول الاتحاد شود.

ذوب‌آهن 1- الاتحاد 1 (دقیقه 53: گل به خودی لوئیز خیمنز): ارسال حدادی‌فر از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین را لوئیز خیمنز، ستاره الاتحاد به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا امید به صعود برای نماینده ایران زنده شود.


ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 2 (دقیقه 54: گل به خودی محمدباقر صادقی): هنوز یک دقیقه از گل تساوی ذوب‌آهن نگذشته بود که پاس در عمق کارلوس ویلانوئوا از میانه زمین را محمدباقر صادقی در زمان دفع توپ به اشتباه به عقب زد تا توپ به شکل عجیبی وارد دوازه ذوب‌آهن شود.

ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 3 (دقیقه 64: رومارینهو): نفوذ حمدان الشمرانی از سمت چپ محوطه جریمه ذوب‌آهن و پاس در عرض او به رومارینهو رسید که این بازیکن با سر توپ دیدنی، محمدزاده را جای گذاشت و توپ را از بین پاهای محمدباقر صادقی عبور داد تا گل سوم الاتحاد به نام او ثبت شود.

ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 4 (دقیقه 70: رومارینهو): وکیو با پاس در عمق، خیمنز را در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ کرد که او نیز بدون وقفه توپ را به رومارینهو رساند تا این بازیکن با شوت زمینی گل دوم خود و چهارم الاتحاد عربستان را بزند.


ذوب‌آهن 1 - الاتحاد 4 (دقیقه 72: هادی محمدی): سانتر زیبای قاسم حدادی‌فر از روی کرنر سمت راست زمین را هادی محمدی پیشتاخته با ضربه سر تبدیل به گل کرد تا اختلاف به دو گل کاهش پیدا کند.

ذوب‌آهن 3 - الاتحاد 4 (دقیقه 84: ماکالی کریستانوس): پاس حدادی‌فر و در ادامه پاس رو به جلوی اسماعیلی‌فر را علیرضا چراغعلی با شوت محکم زد که ضربه او با واکنش فواز القرنی همراه بود، اما در برگشت کریستانوس دروازه الاتحاد را باز کرد.

لحظات حساس

دقیقه 15: سانتر مهدی مهدی‌پور از جناح راست زمین به محوطه جریمه را کریستانوس می‌توانست در شلوغی محوطه استفاده کند و موفق به گلزنی شود، اما شوت پای چپ او بعد از برخورد به پای مدافعان الاتحاد دراختیار فواز القرنی قرار گرفت.

دقیقه 17: ذوبی‌ها بر روی ضد حمله صاحب موقعیت خوبی شدند که شوت محکم پای چپ مطهری به مدافعان الاتحاد برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 23: پاس بلند تماشایی به پشت محمدزاده موقعیت خطرناکی برای الاتحاد به وجود آورد که شوت سرضرب رومارینهو را صادقی از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد.

دقیقه 24: خیمنز در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد که چرخش و شوت محکم او با اختلاف کمی از کنار دروازه صادقی به اوت رفت.

دقیقه 28: پاس در عرض و زیبای خیمنز به سمت چپ زمین، موقعیت خطرناکی برای ویلانوئوا به وجود آورد که شوت زمینی او بعد از واکنش نصف و نیمه صادقی درآستانه ورود به دروازه ذوب‌آهن بود که محمدزاده از روی خط توپ را بیرون کشید تا بازی همچنان بدون گل بماند.

دقیقه 35: نفوذ سریع خیمنز از جناح چپ و پاس در عرض او را صادقی جلوتر از رومارینهو جمع کرد.

دقیقه 39: باز هم پاس بلند پشت مدافعان ذوب‌آهن بهترین موقعیت گلزنی را برای الاتحاد به وجود آورد که شوت ویلانوئوا را صادقی به خوبی دفع کرد.

دقیقه 43: پاس بلند الفلاته از زمین خودی را رومارینهو با پاس به عقب نمایشی به ویلانوئوا رساند که او نیز با سانتر به پشت مدافعان ذوب، دوباره رومارینهو را صاحب فرصت کرد که شوت دیدنی او بعد از اصابت به تیرک افقی دروازه دفع شد.
دقیقه 44: سعود عبدالحمید سانتر خطرناکی انجام داد که توپ با فاصله کمی از دروازه ذوب به بیرون رفت.

دقیقه 50: ارسال حدادی‌فر از روی ضربه ایستگاهی را وحید محمدزاده تبدیل به گل کرد، اما داور اردنی خطای او را گرفته بود تا گل ذوبی‌ها مردود شود.

دقیقه 80: ارسال کم‌نقص ملکی از جناح چپ فرصت مناسبی برای اسماعیلی‌فر به وجود آورد که مهار توپ او روی هوا و شوت پُرقدرت این بازیکن با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه الاتحاد به اوت رفت.

دقیقه 82: فخرالدینی سانتر خوبی از سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم دروازه الاتحاد فرستاد که ضربه سر بد و بی‌دقت کریستانوس موجب از دست رفتن این موقعیت شد.

دقیقه 1+90: شوت روی پای دانیال اسماعیلی‌فر از سمت چپ محوطه جریمه الاتحاد، از روی دروازه این تیم راهی اوت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • علی IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
  20 12
  اشتباه بچگانه از اونجا شروع شد که به سفارت عربستان حمله شد حالا تیمهای ایرانی مجبورند بازی رفت و برگشت را تو کشور های عربی و تو این فصل سال با شرجی نود درصد بازی کنند خسته نباشید
  • IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   0 1
   تو اصلا میدونی پشت ماجرا چی بود نادان؟ حمله با کوکتل مولوتوف کار مردم عادی نیست...
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
  13 5
  عالي شد
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
  2 7
  حذف اصفهانی ها خیلی ما رو خوشحال کرد بهترین عیدی ما بود . دم الاتحاد گرم
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
   7 1
   انصافا خیلی خری
  • رامین IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   0 0
   خطاب به 16:56، واقعا خاک بر سر بی غیرتت ، خیلی بی شعوری بدبخت.
  • IR ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   0 0
   ایول

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس