والیبال ایران و روسیه

تیم ملی والیبال ایران با قبول شکست برابر روسیه در رقابت های انتخابی المپیک، شانس صعود به المپیک توکیو در سنت‌پترزبورگ را از دست داد.

به گزارش مشرق، از ساعت ۲۰:۳۰ امروز (یک‌شنبه) ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، در سن پترزبورگ به مصاف تیم ملی روسیه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد تا روسیه راهی المپیک شود. ایران ایران فقط یک شانس دیگر برای المپیکی شدن دارد و آن هم مسابقات قهرمانی آسیا است. قهرمان آسیا مستقیم به المپیک توکیو صعود می کند. مسابقات انتخابی المپیک در آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی با حضور هشت تیم برتر قاره برگزار می‌شود.

فیلم/ خلاصه والیبال انتخابی المپیک؛ روسیه ۳-۰ ایران

تیم ملی ایران با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، پوریا فیاضی و علی شفیعی بازی را آغاز کرد.

ست اول: ۱۹ - ۲۵ روسیه

دو امتیاز اول این دیدار را روسیه در میان تشویق پر شور هوادارانش کسب کرد. ایران پس از توپ‌گیری سعید معروف با آبشار غفور امتیاز نخست خود را کسب کرد تا بازی ۲ - ۱ برای روسیه پیش رود. ایران با سرویس امیر غفور بازی را در امتیاز ۳ به تساوی کشاند و با بیرون رفت ضربه وولکوف ۴ - ۳ پیش افتاد. درخشش غفور در خط سرویس ادامه داشت تا اینکه ایران اختلاف را به دو امتیاز افزایش داده و ۵ - ۳ پیشی گرفت، اما روسیه بازی را در امتیاز ۵ به تساوی کشاند. دو تیم به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه ایران ۸ - ۷ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین روسیه دو امتیاز متوالی کسب و ۹ - ۸ پیش افتاد. با آبشار و سرویس عبادی‌پور ایران ۱۰ - ۹ پیش افتاد. در ادامه این روس‌ها بودند که با کسب سه امتیاز متوالی ۱۲ - ۱۰ پیش افتادند. در حالی که دریافت و سرویس روس‌ها بهتر از ایران بودف توانستند ۱۵ - ۱۲ از ایران پیشی بگیرند. روسیه توانست ۱۶ - ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را کسب کند. 

با شروع بازی روسیه یک امتیاز دیگر کسب کرد تا اختلاف به چهار رسیده و کولاکوویچ در امتیاز ۱۷ - ۱۳ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود تیم‌ها به زمین روسیه یک امتیاز دیگر به اختلاف دو تیم افزود تا بازی ۱۹ - ۱۴ شود. ایران با درخشش عبادی‌پور در حالی فاصله را به سه امتیاز کاهش داد که روس‌ها ۱۹ - ۱۶ پیش بودند. بار دیگر روس‌ها با عملکرد خوب در دفاع بازی را ۲۲ - ۱۷ به سود خود کردند تا اختلاف به ۵ امتیاز برسد. در نهایت روسیه با برتری در زدن سرویس و دفاع روی تور، ۲۵ - ۱۹ ست نخست بازی را پیروز شد.

ست دوم: ۲۳ - ۲۵ روسیه

در این ست امتیاز اول را تیم ملی ایران کسب کرد اما در ادامه روسیه ۲ - ۱ پیش افتاد. در ادامه تیم ملی ایران با کسب دو امتیاز متوالی ۴ - ۳ پیش افتاد. در ادامه اما این روسیه بود که با سرویس‌های موزرسکی دریافت‌های ایران را دچار مشکل کرده و پس از کسب سه امتیازی متوالی، ۸ - ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین ایران با کسب دو امتیاز متوالی بازی را در امتیاز ۸ به تساوی کشاند. با درخشش موسوی روی تور و حمله ایران ۱۲ - ۱۰ از روسیه پیش افتاد. موسوی بار دیگر در دفاع روی تور خوش درخشید تا ایران با افزایش اختلاف، ۱۳ - ۱۰ از روسیه پیشی گرفته و ساملوو را وادار به تقاضای وقت استراحت کند. روسیه در امتیاز ۱۴ با درخشش پولتائف بازی را به تساوی کشاند. میزبان توانست ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز متوالی کسب و ۱۷ - ۱۶ پیش افتاد. در ادامه روسیه توانست با عملکرد بهتر در دریافت‌ها، ۲۱ - ۲۰ از ایران پیش بیافتد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود تیم‌ها به زمین روسیه یک امتیاز دیگر کسب کرد تا ۲۲ - ۲۰ پیشی بگیرد. با سرویس‌های خوب روسیه بازی ۲۴ - ۲۱ به سود میزبان شد تا کولاوویچ تقاضای وقت استراحت کند. ایران توانست با کسب دو امتیاز متوالی اختلاف را کاهش دهد، روسیه در پایان ۲۵ - ۲۳ ست دوم بازی را نیز با برتری پشت سر گذاشت.

ست سوم: ۲۳ - ۲۵ روسیه

تیم ملی ایران در این ست بازی را بهتر آغز کرد و با بهبود سرویس‌های خود ۳ - ۲ پیش افتاد، اما پواتائف با دو آبشار پر قدرت خود روسیه را ۵ - ۳ پیش انداخت. با از دست رفتن سرویس معنوی‌نژاد روسیه همچنان فاصله دو امتیازی را حفظ کرد و با آبشار پولتائغ ۷ - ۴ پیشی گرفت. سرویس‌ها خوب روسیه در این ست نیز ادامه داشت تا ۸ - ۵ وقت استراحت فنی اول ست سوم را نیز کسب کنند.

با شروع مجدد معنوی‌نژاد جای خود را به فیاضی داد و در ادامه هم با سرویس وولکوف و اشتباه عبادی‌پور در دریافت، روسیه ۱۰ - ۶ پیشی گرفت. روی دو آبشار امیر غفور ستاره ایران در این بازی، شاگردان کولاکوویچ اختلاف را به دو امتیاز کاهش دادند. با دریافت نشدن سرویس‌های غفور در زمین روسیه توپ به زمین ایران برگشت تا روی پاس سرعتی معروف، موسوی امتیاز ۱۱ را برای ایران کسب کند. درخشش غفور در خط سرویس ادامه داشت تا ایران با کسب دو امتیاز دیگر ۱۳ - ۱۲ پیشی گرفت. همکاری بی نقص معروف و موسوی و سرویس فیاضی، ورق بازی برگشت تا ایران ۱۵ - ۱۳ پیشی گرفته و ساملوو را وادار به تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین روی دفاع وولکوف روسیه بازی را در امتیاز ۱۵ به تساوی کشاند اما روی آبشار موسوی ایران ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد.

پس از شروع مجدد بازی، با آبشار میلاد عبادی‌پور و تک دفاع زیبای شفیعی، ایران دو امتیاز متوالی را کسب و ۱۸ - ۱۶ پیش افتاد. پس از یک رالی زیبا و به اوت رفتن توپ بازیکن روسیه، فاصله به سه امتیاز افزایش یافت تا ایران ۲۰ - ۱۷ پیشی بگیرد. با بیرون رفتن آبشار فیاضی فاصله به یک امتیاز رسید. سرانجام روس‌ها در امتیاز ۲۱ با آبشار کورکائف بازی را به تشاوی کشاندند تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با به تور خوردن سرویس فیاضی، روسیه ۲۴ - ۲۳ پیش افتاد و با به بیرون رفتن آبشار غفور، روسیه ۲۵ - ۲۳ بازی را برد.

پیش از این صعود آرژانتین، لهستان، آمریکا و ژاپن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو قطعی شده بود و روسیه هم به جمع تیم های المپیکی اضافه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • یاشاسین اردبیل7542 IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  22 15
  تیم ما با کولاکوویچ به جایی نمیرسه. در بازی های حساس اینو ثابت کرده. کاریزماتیک نیست. به جای اینکه مربی با داور درگیر بشه معروف اینکارو میکنه که از لحاظ روانی تاثیر منفی بر تیم داره. ولاسکو که رفت کواچ مربی خوبی بود اما بازیکنا حریفش بودند چون مدیریت ولاسکو را نداشت اما از لحاظ فنی خوب بود. ما المپیک هم بریم که احتمالا با قهرمانی در آسیا میریم، با کولاکوویچ به جایی نمیرسیم مگر اینکه خود بچه ها روحیه شون خوب باشه و جرقه بزنند. وگرنه این مربی علم نبرد درمیادین بزرگ و المپیک را نداره!
  • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   3 4
   باز شروع شد
 • IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  4 17
  به کولاکویچ و معنوی نژاد باختیم
  • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   11 0
   معنوی نژاد اصلا اون بازیکن سابق نیست. باید باهاش کار بشه و مشاوره داده بشه تا اعتماد به نفسش برگرده!
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  3 9
  بد نیست کارشناسان به رنگ لباس تیم ملی والیبال در طول مسابقات توجه کنند، اگر دقت کنید در تمام یازیهایی که تیم ایران با این رنگ لباس بازی کرده یا باخته یا به مشکل برخورد کرده است . با توجه به رابطه تنگاتنگ والیبال با شرایط روحی و روانی بازیکنان نظر روانشناسان میتواند اثبات کند که این موضوع خرافه نیست .
 • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  5 4
  چرا الکی جو میدی هنوز موقعیت صعود به المپیک هست
 • IR ۰۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  5 1
  لیگ جهانی برا پرورش و تمرین استعداد های جوان هست. نتیجه گیری تو لیگ جهانی خوب هست ولی محک جدی نیست. ما با بازیکنای بزرگسالمون در لیگ جهانی به مصاف جوانان کم سابقه و آمایشی تیمای دیگه میریم محک جدی یعنی المپیک یعنی جام جهانی والیبال که تیم ها با تمام قدرت حضور پیدا میکنن
 • IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  5 13
  تا بیگانه پرستی هست آش همینه
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  6 0
  باید روی دریافت سرویسها کار اساسی بشه تیم ایران کند و بدون سرعت بود و در برابر سرویسهای سرعتی بسیار ضعیف عمل کرد تیمهای اروپائی با سرویس ایران رو میپیچینونند چون میدونند سرعت کافی برای دریافت سرویسها رو نداره
 • علی US ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  0 5
  بازیکنان ایران یه مقدار مشکل عقلی و روانی دارند و هیچوقت ثبات ندارند و اشتباهات عجیب و غریب زیاد میکنند.معنوی نژاد باید یکسال بفرستنش تیمارستان تا عقلش درست بشه
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
  0 0
  خدا را شكر
 • منها IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  0 0
  به صورت مستقیم جا موندیم ... تو بازیهای قاره ای با بردن استرالیا و چین حتی اگه بعد ژاپن هم قرار بگیریم(چون میزبانه) 90% شانس صعود داریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس