کد خبر 982916
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
خلیج فارس کشتی دریایی

یعقوب اصلان، خبرنگار و تحلیلگر ترک در یادداشتی در سایت "یونایتد ورلد" با اشاره به تحولات اخیر خلیج فارس از دست برتر ایران در منطقه و جلوگیری توان نظامی ایران در مقابله با آمریکا در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش مشرق، یعقوب اصلان، خبرنگار و تحلیلگر ترک در یادداشتی در سایت "یونایتد ورلد" با اشاره به تحولات اخیر خلیج فارس از دست برتر ایران در منطقه و جلوگیری توان نظامی ایران در مقابله با آمریکا در خلیج فارس خبر داد.

ببینید:

تشکیل ائتلاف بزرگ آمریکا در خلیج فارس تنها با 2 کشور! +فیلم

اصلان در یادداشتی با عنوان "سقوط پهپاد آمریکایی: شواهدی بر توانایی دفاعی پیشرفته ایران" نوشت: ساقط کردن پرنده جاسوسی آمریکا نشان دهنده رویکرد ایران در سیاستهای دفاعی خود است. ایرن با اقدام اخیر خود نشان داد که توان پاسخ گویی متقابل به آمریکا را که به عنوان ابرقدرت نظامی جهان شناخته میشود دارد. در همین چارچوب ایران در گام دوم کستی حمل نفت بریتانیا را که زمانی با عنوان کشوری که آفتاب در خاک آن غروب نمیکند شناخته میشد توقیف کرد. که این اقدام نیز نشان دومی بر جدیت ایران در سیاست های خود بود.

خبرنگار ترک در ادامه با بیان این که این اقدام به مثابه پایان افسانه پهپاد آمریکایی بود می افزاید: ایران به رغم تحریم های چند ده ساله توانسته است خود را در حد بالایی از توان دفاعی و نظامی نگه دارد. ایران در این عرصه در مرحله خودکفایی قرار دارد.

او در ادامه با بیان این که ترامپ راهی جز عقب نشینی در برابر ایران نداشت گفت: ایالات متحده در برابر ایران دچار وحشت و تحیر شده، شکست های تکنولوژیک، استراتژیک، نظامی، رسانه ای و اطلاعاتی را به یکباره تجربه کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس