کد خبر 982727
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
پاتوسی

اواخر فصل گذشته بود که قرارداد بازیکنان خارجی استقلال در یک رسانه فاش شد. این باشگاه با خرید بازیکنان خارجی ضرر هنگفتی به بودجه خود زد و به همین خاطر حساسیت زیادی درباره رقم قراردادها وجود داشت.

به گزارش مشرق، قرارداد‌ها طبق قانون فوتبال یک مسئله محرمانه بین بازیکن و باشگاه هستند. البته این اتفاق در فوتبال حرفه‌ای یک امر طبیعی است. باشگاه خصوصی است و هر قدر دوست داشته باشد به یک بازیکن می‌دهد. منتها در ایران که باشگاه‌ها دولتی هستند و از جیب مردم ارتزاق می‌کنند اوضاع فرق دارد. خواسته عموم این است که قرارداد‌ها در اختیار همه قرار بگیرد و بدانند در باشگاه چه خبر است، به خصوص که مدیران اکثر باشگاه‌ها هم بار‌ها و بار‌ها گفته‌اند هواداران مالک واقعی هستند، پس بنابراین چرا نباید آن‌ها از همه چیز با خبر باشند؟

اواخر فصل گذشته بود که قرارداد بازیکنان خارجی استقلال در یک رسانه فاش شد. این باشگاه با خرید بازیکنان خارجی ضرر هنگفتی به بودجه خود زد و به همین خاطر حساسیت زیادی درباره رقم قرارداد‌ها وجود داشت. رسانه‌ها کم و بیش مطالبی واقعی درباره بند‌های قرارداد بازیکنانی، چون گرو، نیومایر، منشا و ایسما می‌نوشتند. آن‌ها همچنین جزئیات قرارداد وینفرد شفر را هم داشتند، منتها هواداران زمانی همه چیز را باور می‌کردند که مدرک مستندی رو شود، این اتفاق هم رخ داد و سرانجام قرارداد‌ها لو رفت.

بیشتر بخوانید:

خرده‌دزد باشگاه استقلال کیست؟

باشگاه استقلال سریعاً نسبت به این مسئله موضع‌گیری کرد. وزیر ورزش مدیرعامل آن‌ها را فراخواند که چه اتفاقی رخ داده؟ استقلالی‌ها معتقد بودند فردی که قبلاً در باشگاه بوده و حالا دیگر نیست، اقدام به چنین کاری کرده است. سرانجام با درخواست هیئت مدیره، شکایتی در دادسرای فرهنگ و رسانه علیه خاطیان این پرونده انجام شد. قرار است اولین جلسه رسیدگی به پرونده لو رفتن قرارداد‌ها امروز در دادسرا برگزار شود. دادسرا در واقع بیشتر به دنبال این است که متوجه شود اسناد را چه کسی از داخل باشگاه بیرون داده است؟ باشگاه استقلال هم به دنبال جواب این سؤال است. آن‌ها به یکی از کارمندان شک داشتند ولی هنوز مطمئن نشده‌اند. دیروز یکی از مسئولان استقلال در این باره گفت: «از نظر ما لو رفتن اسناد محرمانه یعنی خیانت و هر کس این کار را کرده در واقع خیانتکار است. امروز اولین جلسه دادگاه برگزار می‌شود و ادامه خواهد داشت.»

ظاهراً بعضی از مسئولان استقلال معتقدند فردی که دست به این اقدام زده از دوستان یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه است! در واقع پای این عضو هیئت مدیره باشگاه هم شاید به ماجرا باز شود. در هر صورت فعلاً تازه اول رسیدگی به پرونده است و باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس