عبدالناصر همتی نمایه

رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی خود از کُندی شرکت های دولتی در ترخیص کالاهای اساسی و دپو در انبارهای بندر امام انتقاد کرد.

به گزارش مشرق،  عبدالناصر همتی روز جاری (پنج شنبه 17 مرداد) از نحوه ورود و ترخیص کالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) بازدید کرد و در جریان نحوه واردات این نوع کالاها و امور گمرکی آن قرار گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی پس از این بازدید، در پست اینستاگرامی خود جزئیات نحوه واردات، دپو و ترخیص کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) را تشریح کرد که به شرح زیر است:

امروز ۵ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ برای بازدید از نحوه ورود و ترخیص کالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) و ارزیابی نحوه عملکرد بخش های مختلف بندر، گمرک، وارد کنندگان، حمل و نقل و ... و همچنین بررسی دلایل کندی رفع تعهد ارزی وارد کنندگان عازم ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) شدند.

حجم عظیمی از نهاده های دامی و کالاهای اساسی در انبارهای بندر انباشته شده است. میزان کالاهای موجود بیش از سه میلیون تن بود که ۹۰ درصد بیش از میزان آن در زمان مشابه سال گذشته است.

تخصیص و تأمین کافی و به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی موجب افزایش ۶۹ درصدی واردات شده است. لیکن کندی شرکت های وارد کننده عمدتا دولتی در تعیین تکلیف با گمرک و حمل به موقع به مراکز مقصد در داخل کشور موجب بالا رفتن میزان دپوی واردات شده است.

به نظر می رسد مراکز مسئول برای واردات بایستی با برنامه دقیق نسبت به درخواست تخصیص و تأمین ارز اقدام کنند تا بتوانند در موعد مقرر تعهد ارزی خود را رفع کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • NL ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
    0 0
    گویا بنده خدا کلاهاش تو گمرک خوابیده وضعیت مالی خودش هم بهم ریخته بالاخره صداش در اومده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس