کد خبر 982358
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
عادل آذر

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه باید نظارت را در خدمت توسعه آورد و خط مقدم این توسعه مدیران هستند، گفت: ۹۷ درصد مدیران کشور انسان‌های با شرف و پاکدستی هستند.

به گزارش مشرق، عادل آذر صبح امروز پنجشنبه در شورای اداری لرستان با اشاره به اینکه من دینی دارم به نماینده های لرستان و نمایندگان استان های زاگرس نشین اظهار داشت: من در تاریخ روسای دیوان محاسبات هم بالاترین تعداد رای اعتماد را از مجلس دهم را گرفتم هم بالاترین درصد رای مثبت را گرفتم، این نبود جز اینکه محبت و تلاش و زحمات نمایندگان حوزه زاگرس به ویژه لرستان.

 

وی تصریح کرد: خیلی از دوستان فکر کردند به خاطر شعار و برنامه ای بود که به دیوان محاسبات دادم، شاید تصور این بود بخشی از رای گرفتن من مربوط به برنامه و صحبت های من بود، اما من خودم باورم این است که بیشتر این قضیه ناشی از لابی ها و تلاش های این دوستان عزیز و نمایندگان است که تشکر می کنم.

بیشتر بخوانید:

تاکنون ۵۷ میلیارد تومان از حقوق‌های غیرقانونی برگشته است/ ۱۴ میلیون نفر زیر خط فقر نسبی

باید نظارت را در خدمت توسعه آورد

رئیس دیوان محاسبات کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عمده یادداشت هایی که از سوی مدیران در جلسه به من رسیده مبنی بر این است که جسارت تصمیم گیری و اقدام را از ما نگیرید، گفت: توقع مدیران این است که دستگاه های نظارتی کمک کنند ما کار انجام دهیم.

آذر با بیان اینکه این شعار و آن چیزی که قانون اساسی به دیوان محاسبات واگذار کرده تحت عنوان صیانت از بیت المال خیلی حکیمانه است و با درایت تعریف شده است، تصریح کرد: وظیفه دیوان محاسبات تفریق است، اما ما از این ظرفیت صیانت و پاسداری استفاده کرده ایم و باورش داریم. پارادیم حاکم بر دیوان محاسبات، در یک کلام این است که باید نظارت را در خدمت توسعه آورد و خط مقدم این توسعه و کار اقتصاد و عمران شما مدیران هستید.

مدیران را فرماندهان توسعه می دانیم

وی با تاکید بر اینکه شما مدیران را فرماندهان توسعه می دانیم، افزود: گاهی این ایراد مطرح می شود که چرا فقط قوه مجریه را نظارت می کنید، پاسخ ما این است که چون بالغ بر ۹۹ درصد بودجه در قوه مجریه است و کمتر از دو درصد در قوه قضاییه است. اغراق نمی کنم اگر می گویم اساس و بنیان توسعه قرار است توسط دستگاه های اجرایی در لرستان اتفاق بیفتد. قوه مجریه و مدیران آن در میدان توسعه هستند.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه ایمان داریم به اینکه باید از مدیران خود به عنوان خط مقدم توسعه حفاظت و پاسداری کرد، اظهار داشت: منظور تنها پاسداری از میز و صندلی و ارز و ریال نیست، بخش عمده ای از آن پاسداری از سرمایه های انسانی کشور است که بروز و ظهور آن شما مدیران هستید.

قبل از اینکه مدیر ما دچار تخلف شود و پرونده ای برای او تشکیل شود باید کمکش کنیم

آذر با بیان اینکه قبل از اینکه مدیر ما دچار تخلف شود و پرونده ای برای او تشکیل شود باید کمکش کنیم، تصریح کرد: هوای شما را داریم قبل از اینکه پرونده برای شما مدیران تشکیل شود. فرمولی که به نظر ما رسیده این است که در بخش پیشگیری از تخلفات آموزش را در نظر بگیریم، طرح ارتقای دانش حقوق مالیه را در این راستا اجرایی می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر پرونده هایی که برای مدیران ما تشکیل می شود و سرو کارشان با دستگاه های نظارتی می افتد مربوط به برداشت نادرست از قوانین است، خوانش قوانین هم یک تخصص است، اینکه منظور قوانین چه بوده است، افزود: البته نمی شود انکار کرد که یکی از آسیب های ما خود قوانین هستند، بخشی را حق می دهیم به مدیران که قوانین ما آنطور که باید دقیق و شفاف نیست.

رئیس دیوان محاسبات کشور یادآور شد: در بخش سیاست هدایتگرانه این نهاد، مشاوره دادن به مدیران در حین اقدام و عمل را پیگیری می کنیم.

۹۷ درصد مدیران ما انسان های باشرف و پاکدستی هستند

آذر با اشاره به اینکه محاسبات و بررسی های ما نشان می دهد ۹۷ درصد مدیران ما انسان های باشرف و پاکدستی هستند، مگر سه تا ۴ درصد، اظهار داشت: در زمان طاغوت ۹۵ درصد فاسد بودند و ۵ درصد آدم های پاکدستی بودند اما به گونه ای تبلیغ می کردند که این ۵۶ درصد آن ۹۵ درصد را پوشش می داد.

وی با بیان اینکه البته قرار نیست یک ریال از بیت المال هدر برود، تصریح کرد: سعی کرده ایم این مسائل در دیوان محاسبات جاری شود که بخش پیشگیری بیشتر باشد. با این نگاه به سلامت اداری دستگاه ها و مدیران به پیش می رویم و دوره های آموزشی و پیشگیری برقرار می شود.

لرستان در بخش بودجه ای یکی از استان های پاک است

رئیس دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه این حرف را از زبان رئیس دیوان محسابات می شنوید که تعارف ندارد و بر اساس مدارک صحبت می کند؛  لرستان در بخش بودجه ای یکی از استان های پاک است، افزود: مطالبه مدیران استان این است که جسارت را از ما نگیرید، اما ما هم گله داریم که لرستان نسبت به استان های دیگر در جذب اعتبارات کند عمل کرده است. تخصیص اعتبار مربوط به ۹ ماه پیش است و پول هم آمده است اما جذب نشده است. برای رضای خدا یک کمی آبرو بگذارید.

آذر ادامه داد: یک زمانی آدم اسلحه برمی دارد و می جنگد، شما آبرو بگذارید، اگر ما به خودمان اعتماد داریم و قوانین را رعایت می کنیم و نیت ما هم خدمت به مردم است و کاری برای لرها می خواهیم بکنیم باید جسارت هم داشته باشیم.

گله داریم که لرستان نسبت به استان های دیگر در جذب اعتبارات کند عمل کرده است

وی خطاب به مدیران با بیان اینکه از پول ها استفاده حداکثری کنید و راهش هم این است که به موقع خرج کنید، تورم کشنده است و ارزش پول را دارد از بین می برد، لذا مدیر دلسوز باید در هزینه ها دقت کند، تصریح کرد: شرایط هزینه اعتبارات سیل ویژه است، شما مدیران نگران این موضوع هستید که نمی توانید ترک تشریفات داشته باشید، اما بدانید قانون اجازه داده است، من یک هیئت ویژه مربوط به پروژه های سیل و پرداخت خسارت ها در خدمت شما می گذارم، امضا نمی کنیم اما مسئولیتش با خودم، شما نگران نباشید و قانون را اجرا کنید و اجازه ندهید اعتبارات از دست برود.

کارمند دولتی که ۷۰ ملک را به نام خود و خانواده اش سند زد

رئیس دیوان محاسبات کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از معضلات ما این است که نمی دانیم حکومت ما چقدر دارایی دارد، گفت: یک کارمند دولتی ما ۷۰ ملک را سند به نام خود کرده و فروخته است، بعد رفته ایم دیده ایم این ها همان اموالی بوده که دولت برای آن ها سند و مدرک تهیه و صادر نکرده است. این ۷۰ ملک را برای خانم و دختر و دایی خود سند زده است و ما بعد از ۴ سال متوجه شدیم. باید این اموال بدون سند شناسایی و ثبت شود.

آذر با بیان اینکه استان لرستان هم در رده متوسط است در این زمینه و باید کارگروه ویژه ای در این حوزه تشکیل شود، تصریح کرد: در بخش اختلاس ها و اینگونه تخلفات لرستان جزو استان های پاک است اما همچنان یکی از نقاط ضعف در ادارات ما ضعف در کنترل های داخلی است.

همچنان گزارشات مستندی راجع به فاکتور سازی در ادارات لرستان داریم

وی با تاکید بر اینکه همچنان گزارشات مستندی راجع به فاکتور سازی در ادارات لرستان گاهی به نیت خیر داریم،  این جرم محسوب می شود، افزود: مثلا در مورد کارانه و پاداش کارمندان این فاکتورسازی ها شده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور خاطرنشان کرد: لرستان در ارزیابی های کیفیتی علمی جزو بهترین استان ها است و بهترین کارشناس ها را دارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • مجتبی IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  51 0
  به قول خودتان 97درصد کارمندان و مسئولین آدمهای پاک هستند و3درصد ناپاک هستند مگر شناسائی و برخورد با این 3 درصد امکان پذر نیست یعنی این همه مشکلات این 3درصد ایجاد کردند وشماها هم دست روی دست فقط نگاه میکنید
  • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
   12 0
   یه شریکان دزد و رفیقان قافله امیدی نیست
  • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
   23 0
   ایشان اغراق کردند در اصل 3 درصد پاک و 97 درصد می پیچانن . نمی گویم ناپاک . چون ناپاک نیست ولی وجدان کاری ندارند
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  6 0
  من نمیدونم برای مقابله با این 3 درصد با این همه دم دستگاه وتشکیلات ارگانها ونیروها بازم کمه فقط زورتون به ضعیفا میرسه قانونمند میشویم
 • دلسوز IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  30 0
  97درصد مدیران کشور پاکدستن. این یعنی این آقا مطلقا در کار نظارتیش موفق نبوده
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  10 0
  ۹۷ درصد مدیرا پاکند؟! بانو تگزاس هم زن پاکدامنیه!!!!
 • علی IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  29 0
  حدس میزنم برعکس گفتی
 • امانی IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  8 0
  گاهی وقتها انسان تعجب میکنه از آمارهای مسئولین نظارتی مثل همین جناب عادل آذر اول اینکه هرکسی در اداره دولتی بوده قطعا در جریان ریخت وپاشهای مدیران که متاسفانه از زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی شدت وحدت گرفت بوده و هست دوم اینهمه اختلاسهای پیدا و نهان بیان از آن داره که بیش از نیمی از مدیران اعم ...
 • یزدان IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  3 0
  اگر برایش مقدور باشه به جای 70تا خانه 1000هزارتا به اسم خودش میکنه نمیدانم بعضی انسانها چقدر مال اندوز طمع کار هستند مگر نمیدانند این دنیا بی وفا کاروانسرا رنگ هست چرا این قدر دزدی سواستفاده از پست مقام زیاد شده لعنت برغارتگران بیت اللمال
 • سیدداودالفتی IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  8 0
  بانام خدا-شما سه درصد ازمیان جمعیت هشتاد میلیونی نشان دهید که شرف و پاکی و ایمان و اعتقادش را در این چهل سال حفظ کرده ما با تمام وجود حرف های شما را قبول می کنیم و حرف های خود را پس می گیریم./
 • IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  5 0
  از تعیین تکلیف حقوق های نجومی ک سقف قانونی هفت برار حداقل دستمزد را 20 میلیون تحریف نمودید کاملا مشخص است..
 • IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  11 0
  اون کارمند متخلف حالا کجاست؟ به نظرمن که فلنگو تا حالا باید بسته باشه!
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  6 0
  خوب بخور بخوره این کارمندم مثل بقیه اگه نود هفت درصد سالم بودن مبارزه با سه درصد زیادم مشکل نیست
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  37 0
  «...: ۹۷ درصد مدیران ما انسان های باشرف و پاکدستی هستند» به قول معروف یه چیزی بگو که بگنجه!؟
 • علی IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  19 0
  این سه درصدتون هم مثل آماری هست که برای چیزای دیگه مثل نرخ تورم میدین.شما مسئولین جزء دروغگوهای قهار هستین .دروغ گفتن براتون مثل آب خوردنه.
 • سروش IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  7 0
  مشکل بازرسان این سازمان این است که بعد ازرسیدگی به تخلف تازه گیر دادگاه های عریض و طویل دیوان می افتند که تهش کسر از حقوق و دیگر احکام دم دستی است ایشان آمار بدهد سنگین ترین احکام در دیوان چه بوده که مدیران وقعی به احکام داد گاه های دیوان نمی گذارند آنهم بعد از باز نشستگی یا مرور زمان خدمت مدیران
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  3 0
  تشویق اش کنید،روی خیلی ها را سفید کرده!
 • IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
  11 0
  کاملا عکسشو فرمودی نودوهفت درفاسدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس