image-20190807141056-2.png

رهبرانقلاب فرمودند: نگذارید که این ظرفیت و استعداد در این حد تمام بشود. وقتی به مدال میرسید، باید این پیشرفت را ادامه بدهید.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار جمعی از جوانان نخبه و صاحب مدال در المپیادهای علمیِ جهانی و همچنین اعضای تیم ملی والیبال جوانان کشور که بر بام قهرمانی جهان ایستادند با تجلیل از ژرف نگری، خردورزی و عقلانیت جوانان نخبه، راه نخبگی را راهی بی انتها دانستند و گفتند: پیشرفت علمی سودمند برای کشور، با نگاه انقلابی و مبتنی بر تفکر اسلامی امکان‌پذیر است و باید جوانان نخبه، هدف اصلی خود را رسیدن به مرزهای دانش و فناوری و جلو بردن این مرزها، قرار دهند.

ببینید

عکس/ دیدار مدال‌آوران المپیادهای علمی و تیم ملی والیبال جوانان با رهبر انقلاب


رهبر انقلاب اسلامی دیدار با جوانان نخبه و ورزشکار را که امیدهای آینده انقلاب و کشور هستند، دیداری بسیار شیرین خواندند و افزودند: صحبتهای جوانان نخبه در این دیدار حاکی از وجود یک فکر و دقت نظر و نگاه ژرف به مسائل بود که بسیار مهم و مایه خرسندی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تشکر از اقدام جوانان نخبه در اهدای مدال های خود به ایشان، خاطرنشان کردند: این اقدام، اهداء به شخص نیست بلکه اهداء به یک نماد است و من ضمن پذیرش این مدال ها، آنها را به جوانان عزیز و نخبه باز خواهم گرداند تا نزد خودشان باقی بماند.

ایشان خطاب به جوانان نخبه افزودند: ما به افتخار کردن شما، افتخار می‌کنیم و به سرافرازی شما سرافراز می شویم و سربلندی شما، سربلندی ملت و همه علاقمندان به نظام است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان جوانان نخبه و برخی مطالب و پیشنهادهای آنان، بر بررسی و پیگیری این پیشنهادها تأکید کردند و گفتند: مسیر نخبگانی، مسیر بی‌انتهای تلاش و پیشرفت است، بنابراین کسب مدال نباید به عنوان پایان این راه و متوقف شدن ظرفیت‌ها و استعدادهای نخبه، تلقی شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای به عقب ماندگی‌های تحمیل شده به ملت ایران در یکی دو قرن اخیر در دوران قاجار و پهلوی اشاره کردند و افزودند: با همه تلاشهایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌ویژه در بیست سال اخیر در خصوص حرکت علمی و فناوری انجام شده است ولی ما هنوز عقب‌ماندگی زیادی داریم و مهمترین وظیفه نسل جوان نخبه، علاوه بر ادامه پرشتاب مسیر موفقیت آمیز علمی، جلو بردن مرزهای دانش و فناوری است.

ایشان با اشاره به قرار گرفتن ایران در رتبه های بالای فناوری نانو، تأکید کردند: اکنون انتظار این است که جوانان نخبه و نسل بعدی، صدها مورد مانند نانو و پدیده های ناشناخته علمی زیست فناوری را کشف کنند و فقط به ادامه مسیر پیشرفت علمی بسنده نشود.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه رسیدن به این مرحله را حفظ و تعالی جوهر نخبگی و قانع نشدن به شرایط فعلی دانستند و افزودند: باید جوانان نخبه با کار و تلاش و پشت سر گذاشتن مشکلات، بر ظرفیت وجودی خود بیفزایند و بدون توقف، مسیر پیشرفت را ادامه دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین لازمه سودمند بودن جوان نخبه برای کشور و ملت را نگاه انقلابی برشمردند و افزودند: تفکر انقلابی و اسلامی و بصیرت را در خود تقویت کنید چرا که بدون این نگاه، پیشرفتی به سود کشور ایجاد نخواهد شد. همچنین ارتباط قلبی با خداوند و توکل و استمداد از او را فراموش نکنید.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان کشور گفتند: به لطف خداوند، جوانان والیبالیست ما توانستند افتخار بیافرینند و بر قله والیبال جهان بایستند که این موفقیت بسیار با ارزش است و موجب خوشحالی مردم شد و من هم ضمن آنکه شخصاً خوشحال شدم، از خوشحالی مردم نیز خوشحال شدم.

حضرت آیت الله خامنه ای، کسب این موفقیت بزرگ را با سر مربی ایرانی بسیار خرسند کننده و مهم دانستند و تأکید کردند: من همواره معتقد بوده‌ام که مجموعه های ورزشی کشور شایسته است، سرمربی ایرانی داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به حضور یکی از خانم های مدال آور نخبه با فرزند خردسال خود گفتند: حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می توانند به موفقیت های بزرگ دست یابند.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبتهای یکی از جوانان نخبه که از مشکلات موجود بر سر راه نخبگان و عملکرد دستگاهها گلایه داشت، خاطرنشان کردند: مشکلات نباید جوان را متوقف و ناامید کند، زیرا ناامیدی، سمّ است و اگر نسل های قبل متوقف و ناامید می شدند، ما باید همچنان در همان دوران فساد و طاغوت می ماندیم ولی اکنون به برکت همان جوانان نسل قبل، در کشور شرایطی فراهم شده است که استعدادهای جوان نخبه بروز و ظهور پیدا می کند و می تواند با صراحت بایستد و حرفهای خود را بزند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سخنان یکی دیگر از جوانان نخبه که معتقد بود اجرای نامناسب اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی ناشی از ابلاغیه سیاستهای کلی است، گفتند: در قضیه اصل ۴۴، تفسیریه علت نتیجه نامناسب آن نیست بلکه علت اصلی، عملکردها است و من همواره مهمترین منتقد آن عملکردها بوده‌ام و در بسیاری از موارد هم در مقابل اشکالها ایستاده و آنها را باز گردانده‌ام.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: آن تفسیر یک نیاز قطعی کشور بود و در همان زمان بسیاری از اساتید و کارشناسان اقتصادی بر ضرورت چنین تفسیری برای اصل ۴۴ تأکید داشتند اما متأسفانه دولتها در این خصوص خوب عمل نکردند و من دائماً پیگیر این موضوع هستم.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، شش تن از مدال‌آوران المپیادهای علمی و دو تن از اعضای تیم ملی والیبال به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند. آقایان:

-    علیرضا کریمی دارنده مدال نقره المپیاد شیمی
-    یوسف شلّاگه دانشجوی پزشکی و دارنده مدال طلای المپیاد نانو
-    علیرضا شریف دانشجوی رشته ریاضی و دارنده مدال طلای المپیاد جهانی فیزیک
-    رضا کیانی‌پور دانشجوی پزشکی و دارنده مدال طلای المپیاد زیست
-    نیما رجبی دارنده مدال برنز نجوم
-    و خانم زهرا هدایتی متین دارنده مدال طلای المپیاد ادبیات دانش‌آموزی

به این موارد در سخنان خود اشاره کردند:

-    گزارش اقدامات کانون دانش‌پژوهان نخبه مبتنی بر گسترش فعالیتهای علمی در مساجد بویژه در مناطق محروم
-    لزوم حفظ نخبگان در داخل کشور با هدف سپردن حل مسائل به دست آنان
-    ضرورت تقویت نگاه مأموریت‌گرایی در محیطهای علمی برای حل مشکلات اصلی کشور
-    لزوم صیانت از روحیه تعهد و انقلابی‌گری در نخبگان
-    ضرورت برگزاری المپیاد در شاخه‌های مختلف علوم انسانی از جمله فلسفه
-    انتقاد از کم‌توجهی به نیازهای نخبگان و لزوم جلوگیری از ایجاد ناامیدی در آنان
-    لزوم اجرای دقیق قانون خدمت وظیفه عمومی در بخش پرداختها به افسران وظیفه
-     انتقاد از شیوه نادرست اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی

همچنین آقایان بهروز عطائی سرمربی تیم ملی والیبال جوانان و امیرحسین اسفندیار کاپیتان تیم، با تشکر از توجه رهبر انقلاب اسلامی به ورزش والیبال و پیام تبریک ایشان، قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان را یک رویداد تاریخ‌ساز برشمردند و دستیابی به این قهرمانی با کادر کاملاً ایرانی را مایه افتخار خواندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 5
 • ES ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  57 38
  متاسفانه همین المپیادیها و نخبگان زمانیکه به مرحله بازدهی و تولید علمی و اقتصادی میرسند بدلیل تبلیغات وسیع بار سفر را به دو سه کشور معلوم الحال میبندند و به رونق تولید انها کمک میکنند. همان دو سه کشوری که در حال تحریم کردن و خشکاندن ریشه مردم ایران هستند.
  • IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
   2 7
   F35 نظر که نمیتونی بدی بجاش مثبت منفی رو دستکاری میکنی ؟ :)))
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  خدا رهبر محبوب ایران رو حفظ کنه
  • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   56 64
   این آقا ایرانی تر از خیلی ایرانی ها است و دلسوز تاریخ و تمدن و پیشرفت علمی و عملی ایران. دورز هم گفته بود باید نام دریای مکران را زنده کنید این نام تاریخی ایرانی است
  • IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   13 42
   از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که امروزه کمترازنصف مکران متعلق به ایران است، در طول خلیج عمان ازمیناب هرمزگان و رأس‌الکوه در غرب کنارک تا لاس بلا در جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان کنونی گسترده‌است
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  41 73
  کاش منم میتونستم برای وطنم افتخار افرین باشم و به دیدار رهبرم برم
  • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   14 10
   خب میتونید مدافع حرم شوی تا با خدا ملاقات کنید
  • IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   13 11
   انشاالله به آرزوی دیدار رهبر عزیزمان برسی زودتر.
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  26 68
  ان شاءالله قهرمانی بزرگسالان دنیا رو هم خواهیم گرفت
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  17 11
  در کشوری که البته مردمش با ما خیلی خوبند منتها حکومتشان با ما بد است/ بحرین را گفت
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  24 68
  با مربی ایرانی موافقم. دوستان فکر میکنن خارجی ها باید مدیریت کشور را بعهده بگیرند . درحالی که جوانهای ایرانی استعدادهای بزرگ و خوبی دارند که توجه نمیشود به آن
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به حضور یکی از خانم های مدال آور نخبه با فرزند خردسال خود گفتند: حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می توانند به موفقیت های بزرگ دست یابند.
 • Masih IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  9 30
  والیبال به چه درد ملت می خوره صدی نود درصد مردم هیچ علاقه ای به این نمادهای ورزشی ندارند چه کسی اجازه مصرف گردن بیت المال به امور ورزشی را داده
  • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   12 5
   همچنین و با شدت بیشتر فوتبال
  • سوری IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
   0 0
   احمق تر از شیطانی
 • عشق است خامنه ای IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  22 80
  الحمدلله رب العالمین به وجود ولایت این نعمت بسیار بزرگ و پربرکت
 • یک پاسدار IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  17 67
  با مدیر و مربی جوان ایرانی موافقم. در جنگ هم جوانان ایرانی کارهای بزرگی کردند
  • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
   12 51
   تمام کشور نیاز به جوان گرایی داره
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  8 37
  خداقوت به نخبگان و قهرامانان ان شاءالله که بتونیم تو کشور نگهشون داریم
 • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  8 52
  از نخبگان علمی در بازار کار و پژوهش استفاده کنید
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  8 33
  جوانان نخبه و ورزشکار اینده سازان کشورند
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  7 32
  مشکلات نباید جوان را متوقف و ناامید کند، زیرا ناامیدی، سمّ است
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  10 51
  رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سخنان یکی دیگر از جوانان نخبه که معتقد بود اجرای نامناسب اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی ناشی از ابلاغیه سیاستهای کلی است، گفتند: در قضیه اصل ۴۴، تفسیریه علت نتیجه نامناسب آن نیست بلکه علت اصلی، عملکردها است و من همواره مهمترین منتقد آن عملکردها بوده‌ام و در بسیاری از موارد هم در مقابل اشکالها ایستاده و آنها را باز گردانده‌ام.
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  7 33
  لزوم حفظ نخبگان در داخل کشور با هدف سپردن حل مسائل به دست آنان
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  6 27
  ضرورت برگزاری المپیاد در شاخه‌های مختلف علوم انسانی از جمله فلسفه
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  11 58
  به لطف خداوند، جوانان والیبالیست ما توانستند افتخار بیافرینند و بر قله والیبال جهان بایستند که این موفقیت بسیار با ارزش است و موجب خوشحالی مردم شد
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  12 11
  جانمان فدای رهبر عزیز فرزانه مقتدر وبصیرمان.
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  5 8
  جانمان فدای رهبر عزیز.فرزانه.مقتدر وبصیرمان.
 • حمیدرضا IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
  6 5
  باسلام عرض ادب و احترام سایه مقام عظمای ولایت مستدام باد ایام و بزرگداشت روز خبرنگار مبارک التماس دعا *
 • IR ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  5 7
  سلامتی مقام معظم رهبری صلوات

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس