بخاری نفتی مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس اشاره کرد و گفت: تا قبل از مهرماه ۹۸ مدارس خشتی و گلی از سطح کشور حذف می‌شوند.

به گزارش مشرق،  مهراله رخشانی‌مهر در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان محلات از وجود ۲۴ هزار بخاری نفتی در مدارس سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به‌منظور جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس بین استان‌های سراسر کشور توزیع‌شده است.

وی جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سراسر کشور را از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا قبل از آغاز فصل سرما بخاری‌های نفتی از مدارسی که در مناطق دارای سیستم گازرسانی هستند جمع‌آوری شود.

ببینید:

بخاری‌های ایمن به مدارس زابل رسید +عکس

سوز سرما همکلاس دانش آموزان محروم +عکس

رخشانی مهر تشویق خیرین را از جدی‌ترین برنامه‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس دانست و تصریح کرد: در سال جاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور را برگزار کردیم و حدود ۱۴۸۰ میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم که نسبت به سال ۹۷ به مقدار ۲۰ درصد رشد داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: قانون اجازه می‌دهد، در صورتی خیری ۵۰ درصد سهم یک پروژه را تأمین کند ۵۰ درصد دیگر را از محل طرح مشارکتی تأمین اعتبار کنیم، لذا طبق پیشنهاد همکاران، نمایندگان و فرمانداران مقرر شد در ساخت یک پروژه ۶ کلاسه خیری مشارکت کنیم و اعتبار موردنیاز را از محل اعتبارات ملی تأمین خواهیم کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی کشور تا آغاز سال تحصیلی، از دیگر برنامه‌های مهم سازمان است. همچنین در استان مرکزی ۵ مدرسه خشتی گلی وجود دارد که تا مهرماه جمع‌آوری می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس