کد خبر 980868
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
حکم دادگاه

حکم حبس‌های طولانی مدت، رد مال و انفصال از خدمات دولتی و عمومی برای متهمان پرونده شرکت کیمیاخودرو اسپرلوس صادر شد.

به گزارش مشرق، در این پرونده متهمان مهدی فتاحی نیا فرزند عثمان عضو هیئت مدیره شرکت کیمیا خودرو اسپرلوس، مرتضی فتاحی نیا فرزند عثمان عضو هیئت مدیره شرکت و دل نیا فتاحی نیا فرزند عثمان مدیرعامل این شرکت به اتهام مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به ترتیب به تحمل ۲۵ سال، ۱۵ سال و ۲۰ سال حبس محکوم شدند.

این متهمان که اعضای یک خانواده هستند، به استرداد همه اموال منقول و غیرمنقول کسب شده از محل کلاهبرداری، رد مال به شکات، پرداخت جزای نقدی معادل مجموع اموال و انفصال دایم از خدمات دولتی هم محکوم شدند.  

ببینید:

همچنین، متهمان ردیف چهارم تا هشتم به اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای محاکمه شدند و عبدالنبی حسین پور فرزند الهیار به ۱۰ سال حبس، علیرضا اشرف تاری فرزند یداله به ۱۰ سال حبس، نسرین الهیاری فرزند رضا به ۱۰ سال حبس، اعظم کریمی فرزند غلامحسین به ۱۰ سال حبس و سمیه عفت دوست فرزند فیض اله به ۱۰ سال حبس محکوم شده اند.  

بر اساس رای دادگاه شعبه چهارم ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی، متهمان ردیف چهارم تا هشتم به استرداد وجوه سپرده گذاران مالباخته هم محکوم شده اند.  

۷ متهم متواری این پرونده هم به صورت غیابی محاکمه شده اند.  

با صدور احکام متهمان، شرکت کیمیا خودرو اسپرلوس هم ابطال شده است و متهمان پرونده به مدت ۲ سال از دریافت کارت بازرگانی، ارز دولتی، ثبت سفارش، خدمات دولتی و عمومی و دریافت دسته چک و اسناد تجاری محروم شدند.

بر اساس این گزارش، این احکام قطعی است و تجدیدنظر ندارد؛در اولین جلسه دادگاه کیفرخواست متهمان پرونده کیمیا خودرو قرائت شد.در دومین جلسه دادگاه متهم پرونده کیمیا خودرو از پاسخ به سوالات قاضی صلواتی طفره رفت.در  سومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو اسپرلوس به ریاست قاضی صلواتی  و  چهارمینجلسه دادگاه و پنجمین و آخرین جلسه دادگاه به این پرونده رسیدگی شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  3 1
  میدونستم براشون نوشابه باز میکنند.
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  2 0
  چقذر لذت بخشه دختره ۲۰سال حبس ومابقی زنهاهر کدام۱۰سال حبس!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس