آپاچی ای -۶۴

دولت آمریکا قصد دارد با بهانه تراشی، ارتش امارات را به بالگردهای جدید «آپاچی ای ایچ- ۶۴» مجهز کند.

به گزارش مشرق، یک وبگاه ویژه امور نظامی نوشت که دولت آمریکا قصد دارد  ارتش امارات را به بالگردهای جدید «آپاچی ای ایچ -۶۴» مجهز کند.

به نوشته وبگاه انگلیسی «جینز دیفنس»، بر اساس اعلام نشریه رسمی دولت آمریکا مورخ ۲۴ جولای (چهارشنبه دوم مرداد)، دولت این کشور خواستار ارسال فوری بالگرد تهاجمی آپاچی ای ایچ ۶۴ به ارتش امارات عربی متحده  شد. اعلام ضرورت در ارسال ۲۲ محموله نظامی به عربستان، امارات و اردن و بدون نیاز به تایید کنگره آمریکا، در ۲۴ مه (سوم خرداد) صورت گرفت.

بیشتر بخوانید:

پیام‌ها و توجیهات خروج امارات از جنگ یمن

امارات دست به دامان ایران شد

بر اساس این گزارش، فهرست منتشر شده قبلی حکایت از آن داشت که یکی از محموله‌های نظامی ارسالی به امارات بالگرد تهاجمی آپاچی ای ایچ-۶۴ است.

این در حالی است که دولت آمریکا و امارات حدود یک ماه قبل اعلام کردند که توافقنامه همکاری نظامی دو کشور وارد مرحله اجرایی شده است. در بیانیه مشترک دو کشور عنوان شده که «توافقنامه همکاری دفاعی به افزایش هماهنگی نظامی میان آمریکا و امارات  منجر شده و مشارکت قدرتمند نظامی، سیاسی و اقتصادی دو کشور را در این برهه حساس، بیش از پیش تقویت می‌کند. واشنگتن و ابوظبی بدون اشاره به جزئیات این توافقنامه، هدف از امضای آن را حمایت از تلاش‌های دو طرف برای حفظ امنیت در خلیج فارس عنوان کردند.

وبگاه جینز در خاتمه این مطلب نوشت: اعلام نشریه رسمی دولت آمریکا در ۲۴ جولای، در واقع اصلاحیه موردی در دسامبر (آذر) ۲۰۱۶ مبنی بر بازسازی ۲۸ فروند از بالگردهای تهاجمی آپاچی ارتش امارات به نوع ای ایچ -۶۴ ای و ۹ فروند دیگر به نوع ای ایچ -۱۶ ای بود.

آمریکا هر ساله رزمایش‌های مختلفی را به بهانه تامین امنیت منطقه با امارات و دیگر کشورهای منطقه برگزار می‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس