کد خبر 979400
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
رئال

به نظر می‌رسد تحول رئال‌مادرید بیش از آنچه که در ابتدا تصور می‌شد، زمان خواهد برد.

به گزارش مشرق، اتلتیکو مادرید، رئال‌ مادرید را تحقیر کرد و در همان نیمه اول با پنج گل از همشهری و رقیب دیرینه خود جلو افتاد. با وجود اینکه یک بازی دوستانه پیش فصل بود، اما تیم دیگو سیمئونه بدون نقص بود و نوید یک فصل پرهیجان را به هوادارانش داد، اما از سوی دیگر، زین‌الدین زیدان، با همان بازیکنان چند ماه اخیر، درست مثل همان تیم چند ماه اخیر نشان داد، آشفته و سردرگم. به نظر می‌رسد تحول رئال‌مادرید بیش از آنچه که در ابتدا تصور می‌شد، زمان خواهد برد.

بیشتر بخوانید:

رئال ۷ گل خورد، بیل خندید! +عکس

نابغه
ژوائو فلیکس یک بازیکن عالی است و در همان ۸ دقیقه ابتدایی بازی نشان داد ارزش مبلغ ۱۲۶ میلیون یورویی که برای او پرداخته شده، را دارد. یک پاس خوب برای دیگو کاستا باعث زدن گل اول اتلتی شد و دقایقی بعد نیز خود او گل دوم را به ثمر رساند. نبوغ را در بازی او می‌توان دید و می‌تواند یکی از بهترین خریدهای لالیگا در این فصل باشد. ورزشگاه متروپولیتانو از تماشای بازی او در فصل جدید لذت خواهد برد.

بعد از اینکه دیگو سیمئونه به هواداران اتلتیکو نوید داد که دیگو کاستا فصلی درخشان را در پیش خواهد داشت، ستاره ملی‌پوش اسپانیا با نمایش فوق العاده‌ای که داشت و چهار گلی که به رئال‌مادرید زد، نشان داد حرف سرمربی تیم درست بوده است. بدون شک او در بهترین روزهای خودش به سر می‌برد و اگر در همین سطح باقی بماند، اتلتیکو می‌تواند به هدف‌های بزرگی در این فصل دست یابد.

چهره زیدان از ابتدای بازی تا دقیقه ۹۰ گویای همه چیز بود. تیم او از هر نظر زیر سلطه اتلتیکو بود و هر شک و تردیدی که زیدان در مورد ضعف‌های تیم خودش در فصل گذشته داشت بار دیگر به سراغ او آمد و متوجه شد که هیچ‌کدام از آن ضعف‌ها گویا برطرف نشده. تیم او هرگز تا این حد ضعیف و رو به سقوط نشان نداده بود و به نظر می‌رسد به جای پیشرفت، تیم تحت هدایت زیزو روند نزولی و پسرفت را در پیش گرفته است.

تاوان غرور
حرف‌های تیبو کورتوآ قبل از بازی، گریبان او را گرفت. او گفته بود: «خیلی روشن است که شماره یک چه کسی است» او با غرور این حرف را به خبرنگاران زد، اما خب، آقای شماره یک، پنج گل در نیمه اول خورد. نه ایکر کاسیاس بزرگ و نه کیلور ناواس که در مجموع روی هم شش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه دارند، اینچنین با غرور خود را شماره یک تیم رئال‌مادرید نخوانده بودند. تعجبی نداشت که هواداران رئال‌مادرید شروع به هو کردن او کردند، حتی قبل از اینکه گل اول را دریافت کند.

تحول بزرگ
یک نمایش کال از اتلتیکو. آن‌ها با جاه‌طلبی و انگیزه بالا و کیفیتی عالی به خصوص در حرکات هجومی بازی کردند. سیمئونه نشان داد که می‌تواند جنبه‌های هجومی تیمش را نیز تقویت کند و با این شرایط امسال یک تیم جدید و هیجان‌انگیز را از او خواهیم دید. با وجود اینکه بازیکنان اصلی و مهم تیم از ترکیب بیرون کشیده شدند باز هم کیفیت نمایش این تیم افت نکرد و حتی بهتر هم شد. تحول سیمئونه با اتلتیکو همچنان ادامه دارد.
بعد از ۴ ماه
زمانی که زیدان برای بار دوم هدایت رئال‌مادرید را برعهده گرفت همان ابتدا گفت: «ما می‌خواهیم همه چیز را تغییر دهیم.» عبارتی که روزنامه مارکا با تیتر درشت روی جلد خود برد، اما ۴ ماه بعد از آن حرف، به نظر می‌رسد هیچ اتفاق خاصی در رئال‌مادرید رخ نداده است. تیم هنوز همان‌طور بی‌نظم و آشفته بازی می‌کند، نتایج هم پر نوسان و البته ضعیف هستند و حتی روحیه بازیکنان هم اصلاً بهتر نشده است و شاید هم بدتر از قبل شده باشد.
منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس